RTX 3090 قادر به اجرای Watch Dogs Legion به صورت ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه نیست

۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

کارت گرافیک انویدیا RTX 3090 در حال حاضر بهترین کارت گرافیک موجود در بازار است. اما با این وجود، این کارت گرافیک ممکن است که نتواند Watch Dogs Legion را در بهترین حالت ممکن اجرا کند.

ماه گذشته، انویدیا قدرتمندترین کارت گرافیک خود تا به امروز یعنی RTX 3090 را عرضه کرد. البته با توجه قیمت ۱۵۰۰ دلاری این کارت، چنین انتظاری هم از آن می‌رود. حتی گفته شده است که این کارت گرافیک قادر به اجرای بازی‌ها با وضوح تصویر ۸K خواهد بود. اما به نظر می‌رسد که این کارت قادر به اجرای Watch Dogs Legion برروی تنظیمات Ultra به صورت ۴K/60 نیست.

حداقل ویدیوی جدید یک یوتیوبر به نام RajmanGamingHD اینطور می‌گوید. این یوتیوبر با استفاده از ابزار بنچ‌مارک درون بازی، متوجه شد که این بازی برروی تنظیمات Ultra و وضوح تصویر ۴K، به زور می‌تواند به نرخ فریم ۶۰ فریم بر ثانیه برسد و معمولا نرخ فریم بین ۴۴ تا ۵۴ تغییر می‌کند. قضیه وقتی بدتر می‌شود که بدانید این آزمایش بدون Ray-Tracing انجام شده است.

با توجه به هزینه‌ی سنگین RTX 3090، نتایج این بنچ‌مارک ناامیدکننده است. آن هم با توجه به اینکه Watch Dogs Legion نه یک بازی نسل بعدی، بلکه بین نسلی است. اگر RTX 3090 نتواند که این بازی را برروی تنظیمات Ultra به صورت ۴K/60 اجرا کند، پس خریداران نباید انتظار چندانی از RTX 3080 یا ۳۰۷۰ در زمینه‌ی مشابه داشته باشند. این در حالی است که کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس سری اکس، Watch Dogs Legion را به صورت ۴K/30 و با Ray-Tracing اجرا خواهند کرد.

در همین حین خوب است بدانید که Watch Dogs Legion در حال حاضر برروی رایانه‌های شخصی آماده‌ی پری‌لود است و دو روز دیگر هم در دسترس قرار می‌گیرد. حجم نسخه‌ی رایانه‌ای شخصی هم ۴۰٫۴ گیگابایت است. همچنین بازی منحصر به فروشگاه اپیک یا یوبی‌سافت (Ubisoft) نیست و می‌توانید از روز عرضه آن را برروی استیم هم خریداری کنید.

Watch Dogs Legion در تاریخ ۲۹ اکتبر (۸ آبان) برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. همچنین بازی یکی از عناوین عرضه‌ی اکس‌باکس سری اکس هست و دو هفته بعد از آن هم برروی پلی‌استیشن ۵ عرضه می‌شود.

0
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید