جزئیات نحوه‌ی اجرای بازی Gears Tactics برروی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی شرکت مایکروسافت مشخص شد

۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

استودیو‌ی کوالیشن (The Coalition) به تازگی نحوه‌ی اجرای بازی Gears Tactics برروی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی اکس‌باکس را مشخص کرده است. در ادامه نگاهی به اطلاعات منتشر شده از سوی توسعه‌دهندگان بازی Gears Tactics در رابطه با این موضوع خواهیم داشت.

حدود یک ماه قبل بود که سرانجام استودیوی اسپلش دمیج (Splash Damage) با انتشار یک تریلر از نسخه‌ی کنسولی بازی Gears Tactics رونمایی کرد. همچنین چند روز قبل بود که استودیوی کوالیشن رسماً اعلام کرد که فرآینده مراحل اصلی توسعه‌ی بازی Gears Tactics برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی شرکت مایکروسافت به پایان رسیده است. حال به تازگی استودیو‌ی کوالیشن نحوه‌ی اجرای بازی Gears Tactics برروی چهار کنسول اکس‌باکس مقصد را مشخص کرده است.

در ابتدا به چگونگی عملکرد این اثر برروی کنسول پرچم‌دار شرکت مایکروسافت می‌پردازیم. بازی Gears Tactics برروی کنسول اکس‌باکس سری اکس با وضوح تصویر ۴K و به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه به اجرا در خواهد آمد؛ همچنین توسعه‌دهندگان اعلام کرده‌اند که بازی‌بازان کنسول اکس‌باکس سری اکس قادر خواهند بود نحوه‌ی نمایش میان‌پرده‌های بازی را از میان دو حالت ۶۰ فریم بر ثانیه و یا ۳۰ فریم بر ثانیه انتخاب کنند (که البته این موضوع ارتباطی به محدودیت سخت‌افزاری کنسول اکس‌باکس سری اکس نداشته و صرفاً برای ترجیح بازی‌بازان برای چگونگی به نمایش درآمدن میان‌پرده‌های بازی در این اثر قرار داده شده است).

همچنین بازی Gears Tactics برروی کنسول ارزان‌قیمت‌تر نسل نهمی شرکت مایکروسافت یعنی اکس‌باکس سری اس با وضوح تصویر ۱۴۴۰p و به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه به اجرا در خواهد آمد (و همانند نسخه‌ی اکس‌باکس سری اکس امکان تغییر میان دو حالت ۳۰ و یا ۶۰ فریم را در میان‌پرده‌های این عنوان را برای بازی‌بازان فراهم خواهد کرد).

همچنین این اثر برروی کنسول اکس‌باکس وان با وضوح تصویر ۱۰۸۰p و به صورت ۳۰ فریم بر ثانیه به اجرا در خواهد آمد. کنسول میان نسلی اکس‌باکس وان اکس نیز می‌تواند بازی Gears Tactics را در دو حالت وضوح تصویر ۴K و به صورت ۳۰ فریم بر ثانیه و یا با وضوح تصویر ۱۴۴۰p و به صورت ۶۰ فریم بر ثانیه به اجرا در آورد (که بازی‌بازان در این حالت نیز می‌توانند از بین نمایش میان‌پرده‌ها به صورت ۶۰ و یا ۳۰ فریم بر ثانیه یکی را انتخاب کنند).

همچنین آقای کم مکری (Cam McRae)، مدیر بخش فنی استودیو‌ی کوالیشن تأیید کرده‌اند که اگرچه خروجی بازی Gears Tactics (در حالت ۱۴۴۰p و ۶۰ فریم بر ثانیه) برروی دو کنسول اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس وان اکس مشابه خواهد بود اما به دلیل قدرت بیشتر واحد پردازش مرکزی (CPU) کنسول نسل نهمی اکس‌باکس سری اس نسبت به کنسول اکس‌باکس وان اکس، این کنسول جلوه‌های بصری بسیار بهتری را نسبت به کنسول میان نسلی شرکت مایکروسافت به نمایش خواهد گذاشت.

بازی Gears Tactics در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۹۹ (۱۰ نوامبر ۲۰۲۰) برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس و سری اس منتشر خواهد شد. همچنین این بازی هم‌اکنون برروی رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. در پایان شما می‌توانید نقد و بررسی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Gears Tactics را که به قلم آقای مصطفی زاهدی نوشته شده است را مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید