انتقام‌جویان به صف | نقدها و نمرات بازی Marvel’s Avengers منتشر شد [به‌روزرسانی]

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰

پس از کش و قوس‌های فراوان، بالاخره بازی Marvel’s Avengers امروز در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. این طور که از نمرات بازی به نظر می‌رسد، جدیدترین ساخته‌ی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) فاصله‌ی زیادی با یک اثر عالی دارد.

به لطف دنیای سینمایی مارول، حتی اگر اهل خواندن کتاب‌های مصور هم نباشید، حتما نام گروه انتقام‌جویان یا همان Avengers را شنیده‌اید. کریستال داینامیکس که مسئول توسعه‌ی عناوین موفق و محبوبی مانند Tomb Raider است، اولین بازی این گروه از زمان محبوبیت دنیای سینمایی مارول را توسعه داده است و بالاخره هواداران می‌توانند که آن را تجربه کنند. البته این بازی ارتباطی با دنیای سینمایی مارول ندارد و داستان خود را روایت می‌کند. همچنین در گیم‌پلی بازی شاهد المان‌های لوت شوتر زیادی هستیم که از بازی Destiny الهام گرفته‌اند. در ادامه نگاهی به نقدهای بازی می‌اندازیم تا ببینیم که کریستال داینامیکس تا چه حد در آوردن قهرمانانی مانند ثور و هالک به دنیای بازی‌ها موفق بوده است.

Game Informer 8.8/10

Marvel’s Avengers در حال حاضر شرایط فوق‌العاده‌ای دارد و با داستان و اکشن خارق‌العاده‌ی خود، شما را جذب خود می‌کند. در حال حاضر هم کاملا از محتوای پس از پایان بازی لذت می‌برم و دوست دارم بازی قهرمانان بیشتری را تجربه کنم.

Worth Playing 8.5/10

اگر به دنبال تجربه‌ی دنیای سینمایی مارول به صورت یک بازی هستید، پس تقریبا بهتر از این را نمی‌توانید جایی پیدا کنید. اگر به دنبال یک بازی بدون پایان با ساعت‌ها محتوا و به‌روزرسانی‌های متوالی هستید، خب فعلا نمی‌توان چنین حرفی را در مورد Marvel’s Avengers زد. این بازی با اختلاف بهترین بازی انتقام‌جویان تا به امروز است و به جز هالک (که Hulk: Ultimate Destruction هنوز هم بهترین بازی او است)، سایر شخصیت‌ها هم بهترین بازی خود را دریافت کرده‌اند.

IGN Spain 8/10

برای تجربه‌ی بخش داستانی Marvel’s Avengers می‌توانید آن را خریداری کنید، اما بعد از چند ساعت از ماموریت‌های تکراری آن و جمع‌آوری لوت‌ و آیتم‌هایی که فکر می‌کنید به آن نیاز دارید، از آن خسته می‌شوید.

Gamers Heroes 8/10

آینده‌ی Marvel’s Avengers کاملا مبتنی بر محتوای پس از عرضه‌ی آن است. با این حال، محصول کنونی اثر شایسته‌ای است. بخش تک‌نفره‌ی بازی به تنهایی ارزش خرید آن را دارد. بخش چندنفره‌ی آن هم برداشتی کهنه اما سرگرم‌کننده در سبک سایر لوترها است.

Shacknews 8/10

Marvel’s Avengers به لطف یک بخش داستانی خوش‌ساخت، بسیار تحسین برانگیز است. در زمینه‌ی گیم‌پلی هم باید گفت که سیستم مبارزات بازی، همانقدر که انتظار دارید خوب است. هر چند هم بخش آنلاین بازی زیر بار منوها و سیستم‌های بیش از حد پیچیده دفن شده است، تجربه‌ی نهایی در کل سرگرم‌کننده است. کریستال داینامیکس موفق شده است که یک اقتباس کاملا درخور نام انتقام‌جویان را ارائه دهد.

Trusted Reviews 7/10

Marvel’s Avengers غافلگیری دلپذیری بوده است. هر چند که ماهیت سرویس‌محور آن، جلوی رسیدن به پتانسیل کامل این شخصیت‌ها و دنیا را می‌گیرد. سیستم مبارزه‌ی درگیرکننده و پیشرفت مناسب، پایه‌های محکمی را برای کریستال داینامیکس بنا گذاشته است تا بتواند در ماه‌ها و سال‌های آینده آن را گسترش دهد.

TheSixthAxis 7/10

Marvel’s Avengers تجربه‌ی جدیدی برای بازی‌های ابرقهرمانی است، اما برای کسی که Anthem، The Division یا Destiny را بازی کرده باشد بسیار تکراری خواهد بود. بازی به شدت به ماهیت سرویس‌محور خود و بازگرداندن بازی‌بازان وابسته است. اگر بتوانید از ایرادات این بازی بگذرید، Marvel’s Avengers هنوز هم یک تجربه‌ی ابرقهرمانی خوش است که می‌تواند در ماه‌های آینده بهتر شود.

Jeuxvideo.com 6.5/10

در کل این بازی به لطف یک سیستم شخصی‌سازی کامل و قهرمانان زیاد، جالب است. اما از سوی دیگر، بازی‌باز مدام خود را در ماموریت‌های تکراری می‌بیند. کریستال داینامیکس برخلاف بایوور (BioWare) و بازی Anthem، توانسته تعادل خوبی را در سیستم ارتقا و لوت خود به دست بیارد. این بازی قطعا جذاب است، حتی اگر الزامی نباشد.

Destructoid 6/10

وقتی Avengers دست و پای خودش را با یک بخش داستانی کسل‌کننده نمی‌بندد، می‌تواند تجربه‌ی آرکید لذت‌بخشی باشد. اگر بسیاری از ایرادهای بازی با پشتیبانی پس از عرضه و بسته‌های الحاقی جذاب رفع شوند، می‌توانیم شاهد اثر بسیار بهتری باشیم. اما در حال حاضر این بازی کسی را شگفت‌زده نمی‌کند. شاید مارول می‌خواست که هر چه سریع‌تر این بازی را عرضه کند، اما واضحا بهتر بود که شاهد یک تاخیر دیگر می‌بودیم.

Millenium 6/10

با توجه به بخش داستانی ناامیدکننده و کلا رویکرد سرویس‌محور بازی، باید گفت که Marvel’s Avengers نتوانست ما را قانع کند. باید دید که بازی کریستال داینامیکس تا چه حد پیشرفت می‌کند، چرا که واضحا پتانسیل لازم، برای تبدیل شدن Marvel’s Avengers به اثری عالی وجود دارد. اما در حال حاضر علاوه بر مشکلات ساختاری و تکراری بودن مراحل، باگ‌ها و اشکالات فنی زیاد و کرش‌های متعدد نمی‌گذارند که Marvel’s Avengers به چیزی فراتر از یک بازی معمولی تبدیل شود.

VGC 4/10

Marvel’s Avengers بخش داستانی تقریبا سرگرم‌کننده‌ای دارد که به شدت از سایر بازی‌های روز تقلید کرده است. تمام المان‌های بازی به صورت بهتر در سایر بازی‌ها پیاده شده‌اند. هر چقدر هم بازی را بیشتر ادامه می‌دهید، بیشتر متوجه ماموریت‌های تکراری و سیستم ارتقای بی‌هدف آن می‌شوید.

میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک

بازی Marvel’s Avengers امروز برروی پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود. همچنین دارندگان نسخه‌ی کنسولی، می‌توانند به رایگان آن را برروی کنسول‌های نسل بعد دریافت کنند.

 

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید