توسعه‌دهنده‌ی عنوان No Man’s Sky در حال کار برروی پروژه‌ی جدید و بزرگی است

۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰

استودیوی هلو گیمز (Hello Games) پس از عرضه‌ی بازی بزرگ و جاه‌طلبانه‌ی No Man’s Sky در سال ۲۰۱۶ میلادی تا حدودی با شکست روبرو شد و بسیاری از بازی‌بازان از تجربه‌ی این اثر ناامید و ناراضی بودند. با این حال استودیوی هلو گیمز دست از تلاش برنداشت با ارائه‌ی محتویات زیاد و با کیفیت در قالب انواع به‌روزرسان و بسته الحاقی موفق شد تا بازی No Man’s Sky را به جایگاه اصلی آن رسانده و نتیجه‌ی چندین سال پشتیبانی مداوم از این اثر را در رضایت کاربران ببیند. حال طبق مصاحبه‌ی رسمی این استودیو مشخص شده است که هلو گیمز در کنار ارائه‌ی محتویات و پشتیبانی از عنوان No Man’s Sky، روند توسعه‌ی بازی بعدی خود را نیز به آرامی آغاز کرده و کم‌کم قرار است با تمرکز بیشتری برروی آن کار کند.

به تازگی آقای سین مورای (Sean Murray) رئیس استودیوی هلو گیمز در یک گفتگوی رسمی اظهار داشت که این استودیو هم‌اکنون روند توسعه‌ی بازی بعدی خود را که بزرگ و بلندپروازانه است، آغاز کرده و احتمالا بازی‌بازان شاهد شباهت‌هایی بین این پروژه‌ی جدید و بازی No Man’s Sky باشند. همچنین آقای سین مورای تایید کرد که پس از عرضه‌ی بازی No Man’s Sky و پشتیبانی منحصر به فرد از آن، تعداد اعضای استودیوی هلو گیمز هم‌اکنون به ۲۶ نفر افزایش یافته است که از این تعداد حدود ۲۳ نفر در حال کار برروی توسعه‌ی عنوان بعدی این استودیو هستند و بقیه مشغول فراهم کردن به‌روزرسانی‌ها و محتویات جدید برای بازی No Man’s Sky خواهند بود. در واقع همین سه نفر بازی‌ساز باقی‌مانده‌ی استودیوی هلو گیمز به‌روزرسان The Last Campfire را توسعه دادند و ما شاهد عرضه شدن آن در هفته‌ی گذشته برای علاقه‌مندان به بازی No Man’s Sky بودیم.

شاید در نگاه اول به نظر برسد که توسعه‌دهندگان اندکی در حال کار برروی پروژه‌ی بعدی استودیوی هلو گیمز هستند اما باید در نظر داشت که این تعداد در مقایسه با تعداد اولیه‌ی توسعه‌دهندگان بازی No Man’s Sky بسیار بیشتر و قدرتمندتر محسوب می‌شود. در واقع تیم اولیه‌ی توسعه‌ی بازی No Man’s Sky تنها متشکل از ۶ نفر بودند که حدود یک چهارم بازی‌سازان پروژه‌ی جدید استودیوی هلو گیمز به حساب می‌آیند و این موضوع با توجه به کیفیت کاری بالای آن‌ها می‌تواند بسیار امیدوارکننده باشد.

البته آقای سین مورای از ارائه‌ی اطلاعات در مورد پروژه‌ی جدید و بزرگ استودیوی هلو گیمز خودداری کرد و اظهار داشت که هنوز مشخص نیست چه زمانی توسعه‌ی بازی تا حدی پیش برود که بتوان نمایشی از آن را برای بازی‌بازان آماده کرد. پیش از این یکی از مواردی که باعث اعتراض و ناامیدی بسیاری از بازی‌بازان شد مربوط به نمایش‌های قبل از عرضه‌ی بازی No Man’s Sky می‌شد و بسیار از افراد معتقد بودند این عنوان در حد کیفی نمایش‌های خود توسعه نیافته است. از همین رو آقای مورای تاکید کرد که اتفاقات گذشته و پشتیبانی گسترده از بازی No Man’s Sky باعث پیشرفت‌های زیادی در توسعه‌ی عنوان بعدی آن‌ها خواهد داشت و می‌توانند از تجربیات گذشته‌ی خود به نحو احسن در جهت رضایت کاربران استفاده نمایند.

با توجه به سکوت آقای مورای در مورد پروژه‌ی بعدی استودیوی هلو گیمز و این موضوع که هنوز پشتیبانی از بازی No Man’s Sky ادامه دارد، می‌توان دریافت که به زودی نمی‌توان انتظار معرفی یا ارائه‌ی اطلاعات جدیدی در مورد این بازی ناشناخته را داشت اما کاملا مشخص است که یک بازی بزرگ و بلندپروازانه‌ی دیگر برای استودیوی هلو گیمز به شمار می‌آید و قرار نیست ادامه‌ی عنوان No Man’s Sky باشد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید