تکفارس؛ ۱۰ دلیلی که رابط کاربری سامسونگ One UI از اندروید خام بهتر است

۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵

رابط کاربری سامسونگ وان (One UI) بخاطر نوع خاص ظاهر و ویژگی‌هایش و استفاده از آن نه‌تنها در پرچمداران، بلکه در گوشی‌های میان‌رده و حتی پایین‌رده نیز مشهور شده است.

در سال‌های گذشته، رابط One UI با نام تاچ‌ویز (TouchWiz) شناخته می‌شد که در خوب‌بودن شهرت مناسبی نداشت؛ گویا سامسونگ قصد داشته همه‌چیز را درون یک بسته کوچک قرار دهد، مانند گذاشتن تمام لوازم یک آشپزخانه در ظرفشویی! نتیجه این بود که این رابط‌ کاربری حس چندان خوبی را به کاربرانش القا نمی‌کرد و بعضا تمرکز خود را روی ویژگی‌هایی می‌گذاشت که لزوما برای عموم کاربران بلااستفاده بود. با عبور از گذشته و رسیدن به زمان حال، می‌توانید تفاوت را در این رابط‌ کاربری به‌ خوبی احساس کنید. One UI کامل‌تر شده است و ویژگی‌های به‌مراتب مناسب‌تری را نسبت به اندروید خام یا خالص ارائه می‌سازد آن هم بدون اینکه آزاردهنده یا شلوغ و سردرگم‌کننده باشند. البته این رابط‌ کاربری هم مانند هر چیز دیگری در این جهان نکات مثبت و منفی خود را دارد و مردم زیادی هم هستند که به‌هیچ‌وجه حاضر نیستند اندروید خام را با چیز دیگری تعویض کنند. فعلا شرکت‌های وان‌ پلاس، موتورولا و صدالبته گوگل، شرکت‌هایی هستند که از اندروید تماما خام برای محصول‌های خود استفاده می‌کنند.

باوجود تمام مزایای باارزش اندروید خام، در این مقاله تلاش شده تا با اشاره به‌ برخی از نکات، تجربه بهتری را که One UI به کاربر خود ارائه می‌دهد، روشن گردد.

برای مطالعه کامل این مقاله تحت عنوان «۱۰ دلیلی که رابط کاربری سامسونگ One UI از اندروید خام بهتر است» به این نشانی بروید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید