کارگردان The Last of Us Part 2 از تهدیدات دنیای بازی می‌گوید

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

به تازگی نیل دراکمن (Neil Druckman)، کارگردان The Last of Us Part 2، با جزئیات در مورد دشمنان جدید بازی صحبت کرده است و دنیای این بازی را پر از تهدیدات گسترده خوانده است.

با The Last of Us Part 2، ناتی داگ (Naughty Dog) در حال انجام کاری است که هر توسعه‌دهنده‌ی دیگری در یک دنباله انجام می‌دهد: گسترش پایه‌های بازی اول و بهبود آن. این تنها به معنای افزایش تنش در روایت بازی نیست، بلکه گیم‌پلی هم دچار تغییرات چشمگیری شده است که تجربه‌ی کلی بازی‌باز را بهبود می‌بخشند. یکی از ویژگی‌های جدید The Last of Us Part 2، افزوده شدن چند نوع دشمن به بازی است.

یکی از این دشمنان Shambler نام دارد که نوعی Infected با زره است که با نزدیک شدن به بازی‌باز، از خود گاز سمی ترشح می‌کند. به تازگی نیل دراکمن در صحبت با IGN، از فلسفه‌ی طراحی Shamblerها گفت و همچنین کمی هم در مورد بازگشت دشمنان قدیمی به بازی و گسترش تهدید آن‌ها صحبت کرد. دراکمن گفت:

یکی از دلایلی که دست به خلق Shambler زدیم، این است که مدام بازی‌باز را به حرکت وادار کنیم. می‌خواهیم که مبارزات بازی پویا باشند. دوما اینکه حملات Shambler به گونه‌ای هستند که دید شما را محدود می‌کنند که ویژگی یک دشمن خوب در سبک وحشت بقا است. برروی کاغذ، خود Shambler بسیار ساده است و مکانیک‌های پیچیده‌ای ندارد، اما وقتی آن را با سایر دشمنان ترکیب می‌کند به نتیجه‌ی بسیار جالبی دست خواهید یافت. شرایطی را تصور کنید که گاز سمی فضا را پر کرده است شما دقیقا نمی‌دانید که دشمنان کجا هستند و تلاش می‌کنید که فرار کنید، حال ناگهان یک Runner به شما حمله می‌کند و باید سریعا تصمیم بگیرید.

البته این تنها دشمنان جدید نیستند که خطرناک هستند، بلکه انواع Infected قدیمی هم به بازی بازگشته‌اند و بیش از پیش تهدیدزا هستند. برای مثال Stalker را داریم که به خوبی از آن در نسخه‌ی اول استفاده نشد، اما در The Last of Us Part 2 قرار است شاهد حضور گسترده‌ی آن‌ها باشیم:

در بازی اول ما Stalkerها را معرفی کردیم، اما نتوانستیم آن طور که می‌خواهیم از آن‌ها در سناریوهای مختلف استفاده کنیم. این دشمنان واقعا ترسناک هستند و جای اینکه به شما حمله کنند، از دست شما فرار خواهند کرد، پنهان خواهند شد و منتظر فرصت مناسب برای ضربه زدن می‌مانند. آن‌ها به صورت دسته‌ای حمله می‌کنند و ساکت‌تر هستند، پس حالت گوش دادن همیشه مکان آن‌ها را مشخص نخواهد کرد. این هم نوع جدیدی از تنش است که در The Last of Us Part 2 وجود دارد.

در ضمن Clickerها هم نسبت به نسخه‌ی اول سریع‌تر شده‌اند. از آن جایی که الی نسبت به جول سریع‌تر حرکت می‌کند و قادر به جاخالی دادن خواهد بود، پس این تغییر اعمال شده است تا بازی بیش از حد آسان نشود. همچنین با توجه به قدرت بیشتر پلی‌استیشن ۴، ناتی داگ به مراتب دشمنان بیشتری را به صورت همزمان بر سر راه شما قرار می‌دهد:

از آن جایی که دکمه‌ی جاخالی دادن به بازی افزوده شده است و برخلاف بازی اول، قادر به جاخالی دادن از حملات خواهید بود، پس باید Clickerها هم دچار تغییرات می‌شدند تا همچنان یک تهدید بمانند. وقتی Clickerها به جول حمله می‌کردند، او درجا می‌مرد، اما حالا الی قادر به فرار خواهد بود و برای همین هم Clickerها باید سریع‌تر باشند. همچنین با توجه به فناوری پلی‌استیشن ۴، می‌توانیم که Clickerهای بیشتری را به صورت همزمان ببینیم. سناریوهایی وجود دارند که در آن Runnerها به صورت یک گله به شما حمله خواهند کرد.

بازی The Last of Us Part 2 در تاریخ ۳۰ خردادماه ۱۳۹۹ (۱۹ ژوئن ۲۰۲۰) به صورت انحصاری برروی کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه خواهد شد. در پایان شما می‌توانید پیش نمایش بازی The Last of Us Part II که به قلم مصطفی زاهدی نوشته شده است را مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید