انتشار ساخته‌های سودا۵۱ برروی نینتندو سوییچ، به موافقت ناشران بستگی دارد

۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰

براساس اطلاعات منتشر شده، دلیل اصلی عدم انتشار بسیاری از بازی‌های ساخته شده توسط سودا۵۱ (Suda51) برروی کنسول نینتندو سوییچ به عدم همکاری ناشران این عناوین مربوط می‌شود.

گوییچی سودا (Goichi Suda) که با نام مستعار سودا۵۱ در بین کاربران شناخته می‌شود، اخیرا در مراسم سالانه‌ی MomoCon شرکت کرده است. اگرچه به دلیل شیوع ویروس کرونا این مراسم لغو شده بود ولی برگزار کنندگان یک مراسم دیجیتالی را جایگزین آن کردند که سودا۵۱ نیز یکی از شرکت کنندگان این مراسم بود و به برخی از سوالات هواداران پاسخ داد.

بسیاری از سولات مطرح شده از سوی هواداران به احتمال انتشار عناوین این بازی‌ساز برروی کنسول نینتندو سوییچ مربوط می‌شد. اگرچه خالق اصلی عناوینی همچون  Killer7، Killer is Dead و Silver Case آقای سودا بوده است ولی بدون اجازه‌ی ناشر، امکان پورت این عناوین برروی یک پلتفرم جدید وجود نخواهد داشت.

در پاسخ به سوال هواداران، آقای سودا بیان کردند که «حقوق مربوط به بازی Killer7 در مالکیت شرکت کپکام (Capcom) قرار دارد». به شکل مشابه، بخش زیادی حقوق مربوط به بازی Killer is Dead نیز در اختیار شرکت کادوکاوا گیمز (Kadokawa Games) است و پورت بازی برروی کنسول نینتندو سوییچ به موافقت آن‌ها بستگی دارد.

در حال حاضر، احتمال عرضه‌ی بازی Silver Case برروی کنسول نینتندو سوییچ بسیار بیشتر از دیگر ساخته‌های سودا۵۱ است. این بازی در ابتدا برروی کنسول پلی‌استیشن منتشر و نسخه‌ی بهبود یافته‌ی آن نیز در سال ۲۰۱۶ برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ عرضه شد.

در طول این مراسم آنلاین، سودا۵۱ به احتمال بازسازی بازی ماجراجویی Flower, Sun, and Rain نیز اشاره کرد. این بازی در سال ۲۰۰۱ برای کنسول پلی‌استیشن ۲ منتشر شد و بعد از آن در دسترس کاربران کنسول نینتندو DS قرار گرفت. با این حال، در مقایسه با Killer 7 که برروی کنسول پلی‌استیشن ۲ منتشر شده بود، این بازی از محبوبیت کم‌تری در بین هواداران برخوردار است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید