صداپیشه‌ی شخصیت لیان در نسخه‌ی اصلی Resident Evil 2 درگذشت

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰

طی اخبار روز گذشته که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، آقای پاول حداد (Paul Haddad) شخصی که برای اولین حضور کاراکتر بسیار محبوب لیان اس‌کندی (Leon Scott Kennedy) وظیفه‌ی صداگذاری آن را بر عهده داشت، در سن ۵۶ سالگی درگذشت.

او به مدت چند دهه در حرفه‌ی صداپیشگی فعالیت کرد. اگرچه پاول حداد در چند فیلم سینمایی نیز به ایفای نقش پرداخت، ولی دلیل اصلی محبوبیت وی به علت صداپیشگی شخصیت‌های گوناگون در صنعت بازی و سینما بوده است.

فعالیت او در صنعت بازی تنها به دو اثر خلاصه می‌شود. دومین اثری که به صداپیشگی در آن پرداخت، بازی کم سروصدایی به اسم  Daymare: 1998 است که سال گذشته عرضه شد و نتوانست موفقیت چندانی را برای استودیوی تازه تاسیس اینویدر (Invader Studios) کسب کند. اما شخصیتی که توانست پاول حداد را تا این اندازه در نزد بازی‌بازان محبوب کند، کسی نیست جز لیان اس‌کندی که شاید بتوان آن را محبوب‌ترین شخصیت سری Resident Evil خطاب کرد.

معمولا اولین صداپیشه‌ی یک کاراکتر محبوب است که به آن ویژگی‌های شخصیتی می‌بخشد و باعث جاودانه شدن آن می‌شود. یکی از ویژگی‌هایی که تا این حد شخصیت لیان را نزد بازی‌بازها محبوب کرد، لحن صحبت کردن این کاراکتر است که بدون شک برای همیشه آن را مدیون پاول حداد خواهد بود. شما می‌توانید در ویدئوی زیر بخشی از صداگذاری شخصیت لیان اس‌کندی را مشاهده کنید.

دانلود ویدئو با کیفیت ۴۸۰P

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید