اولین نمرات Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers بسیار امیدوارکننده هستند

۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

اولین نقدهای منتشر شده از بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers نشان می‌دهد که دوباره با یک بازی بسیار عالی روبرو هستیم.

زمان زیادی تا انتشار بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers باقی نمانده و تقریبا حدود یک هفته‌ی دیگر، بازی‌بازان دوباره می‌توانند در نقش گروه مخفی و مرموز این سری قرار بگیرند. بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers تا به حال نشان داده که نسبت به نسخه‌های قبلی این مجموعه متفاوت است و قرار نیست که با عنوانی تکراری روبرو باشیم.

در نسخه‌های پیشین این سری، همه شاهد داستانی جذاب و گیرا، ساعات طولانی گیم‌پلی (حداقل ۱۰۰ ساعت)، طراحی هنری زیبا و در نهایت، مبارزات نوبتی بسیار لذت‌بخش بودیم. اما در Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers قضیه کمی به نفع هواداران غربی این سری تفاوت کرده است. بازی طبق نقدهایی که منتشر شده است، همچنان دارای تمرکز بالایی برروی داستان بوده و داستان‌پردازی از عناصر اصلی این نسخه به شمار می‌رود. از طرفی دیگر، بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers قرار نیست همچون نیاکان خود تجربه‌ای ۱۰۰ ساعته را ارائه دهد و طول زمان گیم‌پلی این نسخه حدود ۴۰ الی ۵۰ ساعت خواهد بود. با این که استودیوی سازنده اکنون متفاوت است، ولی سبک گرافیکی بازی دقیقا همانند گذشته باقی مانده و شاهد گرافیک هنری بسیار زیبا و انیمه مانند هستیم.

اما همان‌طور که ذکر کردیم، استودیوی سازنده‌ی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers با نسخه‌های پیشین متفاوت بوده و یکی از استودیوهای دخیل در ساخت بازی، سازنده‌ی سری  Dynasty Warriors است. در نتیجه و با توجه به سابقه‌ی این استودیو، دیگر نباید انتظار مبارزاتی نوبتی را از Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers داشته باشیم. مبارزات بازی کاملا حالتی غربی گرفته و به صورت هک اند اسلش دنبال می‌شوند.

اولین نقدهایی که از این بازی منتشر شده، مربوط به مجله‌ی فامیتسو (Famitsu) بوده که نمره‌ی ۳۶ از ۴۰ را به Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers داده است. این مجله به نسخه‌ی پنجم این سری که به عنوان شاهکار و قله‌ی عظمت در این سری یاد می‌شود، نمره‌ی ۳۹ را اعطا کرده بود. با این که هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است که بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers برای بازار غرب نیز عرضه می‌شود، ولی در آینده‌ای نه چندان دور و تا قبل از پایان سال ۲۰۲۰، انتظار انتشار این بازی برای کاربران غربی را داریم.

بازی Persona 5 Scramble: The Phantom Strikers در تاریخ ۱ اسفند ماه سال جاری (۲۰ فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ میلادی) در دسترس کاربران ژاپنی قرار خواهد گرفت.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید