کلوس‌آپ؛ قسمت دوم | پشت صحنه‌ی ساخت بازی Horizon Zero Dawn با زیرنویس فارسی اختصاصی

۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۵

سلام خدمت تمام کاربران و همراهان همیشگی گیمفا، امیدوارم که روزهای خوبی را سپری کنید.  با یک آیتم ویدئویی جدید در خدمت شما هستیم و از این پس می‌توانید مستند پشت صحنه‌ی ساخت بازی‌های ویدئویی را با زیرنویس اختصاصی از وب‌سایت گیمفا مشاهده کنید. در قسمت دوم با ما همراه باشید.

هر یک از ما به عنوان یک بازی‌باز، هر هفته و شاید هر روز بازی‌های مختلفی را تجربه می‌کنیم و بسیاری نیز تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم. هر زمان که بازی جدیدی منتشر می‌شود به نقد آن پرداخته و یا آن را از لحاظ فنی و پارامترهای دیگر مقایسه می‌کنیم اما هیچ گاه با خود فکر کرده‌اید که این بازی‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ به عنوان مثال بازی Horizon Zero Dawn را در نظر بگیرید که برای ساخت این بازی، استودیو گوریلا گیمز ابتدا موتور بازی‌سازی اختصاصی خود را توسعه د اد و برای اینکه بتواند یک بازی جهان باز را برای اولن بار توسعه دهد ابتدا از این موتو در ساخت بازی Killzone: Shadow Fall و در دنیایی مشابه با بازی Horizon Zero Dawn توسعه داده و از این طریق تجربیات بسیاری به دست آورده‌اند.

این موضوع نیاز به هزینه و منابع مشخصی داشت و موانع بسیاری نیز بر سر راه آن‌ها قرار داشت. ایده‌ی ساخت بازی Horizon بارها توسط عوامل استودیو کنار گذاشته شد و این استودیو به سراغ پروژه‌های دیگری رفت اما در نهایت این استودیو تصمیم گرفت با وجود تمام موانعی که بر سر راه ساخت این بازی وجود دارد، هدف خود یعنی توسعه‌ی بازی Horizon Zero Dawn را دنبال کند. بنابراین شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید این بازی چگونه توسعه یافته است

ماه گذشته و در قسمت اول کلوس‌آپ  مستند پشت صحنه‌ی ساخت بازی محبوب God of War منتشر شد و حال نظر به استقبال شما کاربران همیشگی گیمفا، وب‌سایت گیمفا بار دیگر تصمیم گرفت تا نسبت به تهیه و ترجمه‌ی سایر مستندهای پشت صحنه‌ی ساخت بازی‌های ویدئویی اقدام کند و در نتیجه امشب   با دومین قسمت از این آیتم ویدئویی با زیرنویس فارسی اختصاصی گیمفا همراه شما خواهیم بود. نام این آیتم کلوس‌آپ است و مطمئنا حدس اینکه قسمت دوم به چه عنوانی اختصاص دارد، سخت نیست و آن عنوانی نیست جز بازی محبوب Horizon Zero Dawn.

برای راحتی شما کاربران، ویدئوی مستند به صورت زبان اصلی و زیرنویس فارسی نیز در قالب یک فایل جداگانه برای شما قرار داده شد تا بتوانید مستند را بدون هیچ مشکلی مشاهده و از آن لذت ببرید و یا در صورت لزوم آن را تغییر دهید. در صورت هرگونه مشکل در اجرازی زیرنویس می‌توانید در قسمت کامنتها مشکلات خود را مطرح کنید.

همچنین شما قادر هستید تا قسمت دوم کلوس‌آپ را در قسمت پایین و از طریق لینک‌های قرار داده شده دانلود کنید:

دانلود مستند پشت صحنه‌ی ساخت بازی Horizon Zero Dawn با کیفیت FHD 

دانلود مستند پشت صحنه‌ی ساخت بازی Horizon Zero Dawn با کیفیت HD 

دانلود مستند پشت صحنه‌ی ساخت بازی Horizon Zero Dawn با کیفیت SD 

دانلود زیرنویس اختصاصی مستند پشت صحنه‌ی ساخت بازی Horizon Zero Dawn

باتشکر از امیرحسین نصرتی، احسان دهشیری و تمامی کسانی که ما را در ساخت این شماره یاری رساندند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید