جدیدترین تریلر منتشر شده از Doom: Eternal گیم‌پلی حالت Battlemode را به نمایش گذاشته است

PC ، PS4 ، Stadia ، Xbox One ، اخبار ، اخبار بازی ، اخبار مهم ، تریلر ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰

دیگر زمان زیادی تا انتشار جدیدترین نسخه از سری Doom باقی نمانده است و به همین مناسبت، تیم سازنده امروز تریلری جدید از حالت جدید Battlemode را منتشر کرده است. در این ویدئو، تیم سازنده جزییات زیادی از این حالت شامل انواع شیاطین و استراتژی‌های مهم در نظر گرفته شده را در اختیار کاربران قرار داده است.

در حال حاضر، حالت Battlemode تنها حالت معرفی شده در بخش چندنفره‌ی بازی Doom: Eternal است. در این حالت، دو بازی‌باز کنترل دو شیطان خاص و یک بازی‌باز کنترل یک شکارچی مجهز به تمامی سلاح‌ها را در دست می‌گیرند و در ۵ راند با یکدیگر برای پیروزی مسابقه می‌دهند. هر راند زمانی به پایان می‌رسد که یا شیاطین بتوانند شکارچی را بکشند و یا شکارچی بتواند هر دو شیطان حاضر در نقشه را از پا درآورد. هیوگو مارتین (Hugo Martin)، یکی از اعضای ارشد تیم سازنده‌ی بازی، این حالت را به بازی موش و گربه تشبیه و بیان کرده است که تنها راه پیروزی برای شیاطین در این حالت، همکاری با یکدیگر خواهد بود.

دریافت ویدئو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدئو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰P

این ویدئو اطلاعات جدید زیادی را در اختیار ما قرار نمی‌دهد. با این حال، جدیدترین ویدئوی منتشر شده از بازی این حالت از بخش چندنفره را به صورت جامع بررسی کرده و نگاهی کلی از گیم‌پلی آن را به شما ارائه می‌کند. این حالت یک مسابقه‌ی بسیار سریع و جذاب را در اختیار کاربران قرار داده و آن‌ها را مجبور به فکر کردن و طراحی استراتژی‌ها مختلف می‌کند. با توجه به این که هیچ محدودیت زمانی برای این حالت در نظر گرفته نشده است، شما می‌توانید انتظار مسابقات و تعقیب و گریزهایی طولانی را داشته باشید. این حالت بیش از هر چیز، مهارت و توانایی شما در طراحی یک استراتژی مناسب را به چالش خواهد کشید.

با توجه به این‌که شیاطین بسیار ضعیف‌تر از شکارچی هستند، مبارزه یک در مقابل یک به طور حتم به شکست آن‌ها ختم خواهد شد. با این حال، هر یک از شیاطین توانایی‌ها و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار دارند که می‌توانند از آن‌ها برای شکست دشمن استفاده کنند. برای مثال، شما می‌توانید هم‌تیمی خود را درمان کرده و یا با قرار دادن یک محیط سمی برروی زمین، به شکارچی آسیب وارد کنید. علاوه بر این، هر یک از شیاطین در کنار داشتن توانایی‌های ویژه می‌توانند لشکری از شیاطین ضعیف‌تر را نیز به میدان مبارزه احضار کنند. برای مثال، Revenant می‌تواند با استفاده از Jetpack خود در هوا پرواز کرده و با استفاده از سلاح خود به سمت دشمن موشک شلیک کند. البته یکی از مهم‌ترین موارد برای تیم شیاطین، انتخاب درست شخصیت‌ها است. انتخاب دو شیطان که می‌توانند توانایی‌های یکدیگر را تکمیل کنند، یکی از نکات ضروری برای پیروزی خواهد بود.

با این حال، بازی از نگاه شکارچی بسیار متفاوت خواهد بود. برای کسی که در نقش شکارچی بازی می‌کند، این حالت بیشتر به بخش کمپین بازی شباهت دارد که در آن، شما باید تمامی شیاطین حاضر در یک منطقه را قتل عام کنید. همانند بخش داستانی، در این حالت نیز شکارچی باید بتواند منابع خود یعنی سلامتی، زره و مهمات را به خوبی مدیریت کند. البته شما ابزارهای مورد نیاز برای دریافت منابع را در اختیار خواهید داشت. برای مثال، استفاده از Flamethrower برروی شیاطین به شما زره داده و کشتن آن‌ها با استفاده از یک اره‌ی برقی، بخشی از مهمات شما را پر خواهد کرد. علاوه بر این، کشتن یکی از دو شیطان اصلی حاضر در مسابقه نیز مقدار زیادی از منابع مختلف را به شما پاداش می‌دهد. البته تیم شیاطین نیز توانایی ویژه‌ای در اختیار دارند که می‌توانند برای مدتی محدود دریافت منابع را متوقف کنند. استفاده‌ی درست از این توانایی می‌تواند روند بازی را به کلی تغییر دهد. علاوه بر این، در زمان کشته شدن یکی از شیاطین، شکارچی تنها ۲۰ ثانیه فرصت دارد تا بازی‌باز دوم را نیز از پا درآورد. اگر پیش از کشته شدن شیطان دوم این بازه‌ی زمانی به اتمام برسد، بازی‌باز کشته شده نیز دوباره به میدان مسابقه برمی‌گردد.

بازی Doom Eternal در تاریخ ۱ فروردین ماه ۱۳۹۹ (۲۰ مارس ۲۰۲۰ میلادی) برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان، سرویس گوگل استدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. براساس اطلاعات منتشر شده، دو بخش چندنفره و داستانی این عنوان در مجموع حدود ۶۱ گیگابایت از فضای کنسول اکس‌باکس وان شما را اشغال خواهد کرد. مدتی پیش مصاحبه‌ای از کارگردان بازی در خصوص طراحی محیط‌ها، تکامل مبارزات و بسیار موارد دیگر منتشر شد. اگر از طرفداران این سری محبوب هستید، می‌توانید این مصاحبه را از طریق این لینک مطالعه کنید.

12345678910(7 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10 )
Loading...
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید