بیش از ۵٫۸ میلیون نسخه از بازی Resident Evil 2 Remake در سال ۲۰۱۹ به فروش رفته است

24 بهمن 1398 - 12:00

بیش از یک سال از عرضه‌ی عنوان تحسین‌برانگیز Resident Evil 2 Remake می‌گذرد. این بازی با دریافت نقدها و نمراتی عالی از سوی منتقدین توانست به عنوان یکی از نامزدهای برترین بازی سال ۲۰۱۹ انتخاب شود. به‌تازگی شرکت کپکام (Capcom) آمار جدیدی از فروش عناوین خود را اعلام کرده است. این آمار مربوط به بازی‌هایی است که بیش از ۱ میلیون نسخه به فروش رسانده‌اند. در صدر این فهرست بازی Monster Hunter World قرار دارد که تا پایان ماه دسامبر ۲۰۱۹، در حدود ۱۴٫۹ میلیون نسخه از آن به فروش رفته است. در اوایل ماه دسامبر ۲۰۱۹، کپکام از فروش ۵ میلیونی نسخه‌ای بازی Resident Evil 2 Remake خبر داد، اما حال با توجه به فروش ۸۰۰ هزار نسخه‌ای در تعطیلات آخر سال میلادی، فروش کلی این عنوان از ۵٫۸ میلیون نسخه عبور کرد.

از طرف دیگر، بازی Devil May Cry 5 حدود ۳٫۱ میلیون نسخه به فروش رسانده و از این لحاظ به موفق‌ترین عنوان در این مجموعه تبدیل شد. برای مقایسه، بازی Devil May Cry 4 که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد، حدود ۳ میلیون نسخه به فروش رسانده است. همچنین تاکنون به ترتیب ۴٫۱ و ۷ میلیون نسخه از بازی‌های Street Fighter 5 و Resident Evil 7 به فروش رفته‌اند. فروش بسته الحاقی Iceborne از بازی Monster Hunter World نیز تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۳٫۱ میلیون نسخه رسیده بود. مشخصاً در این آمار فروش نسخه‌ی رایانه‌های شخصی به دلیل عرضه در ماه ژانویه ۲۰۲۰، لحاظ نشده با این حال طبق آخرین گزارش کپکام، فروش کلی بازی Monster Hunter World: Iceborne از مرز ۴٫۵ میلیون نسخه عبور کرده است.

به نظر می‌رسد که فروش بازی Resident Evil 2 Remake تاکنون بسیار خوب و مطلوب شرکت کپکام بوده است. بازی Resident Evil 2 Remake هم‌‍‌اکنون برروی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. به شما پیشنهاد می‌کنیم نقد و بررسی این بازی را از طریق وب‌سایت گیمفا و با عنوان «بازگشت شیطان به اقامتگاهش» مطالعه بفرمایید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید