رمدی از فروش بازی Control راضی است

۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

مدیرعامل شرکت رمدی (Remedy) بیان کرده است که فروش بازی Control بر خلاف این که باعث نشد این عنوان در جداول مختلف رکوردشکنی کند و چندین هفته در راس باقی بماند، ولی راضی‌کننده بوده است.

همانند هر صنعت دیگر، صنعت بازی‌های ویدئوی و ساخت یک پروژه‌ی کامل و تراز اول، بسیار پرخرج است. بنابراین، سازندگان باید مطمئن باشند که در صورت ساخت یک بازی و هزینه کردن برای آن، در آینده می‌توانند از فروش آن عنوان سود ببرند. بعضی سازندگان بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای ساخت تنها یک بازی خرج می‌کنند، بعضی دیگر ترجیه می‌دهند راهی کم‌هزینه‌تر را انتخاب کنند. استودیوی رمدی نیز این‌گونه بوده و بازی Control را با هزینه‌ی تقریبا کمی ساخته است. یکی از دلایل مهم سود استودیوی سازنده از فروش نسبتا خوب این بازی نیز، همین مورد است. به تازگی، مدیرعامل این استودیو مصاحبه‌ای انجام داده و در آن بیان کرده است که چگونه بازی Control با این که در جداول فروش خیلی نتوانست غوغا به پا کند، ولی فروشی رضایت‌بخش داشته است:

بازی Control در زمانی نسبتا کم، حدود ۳ سال، با بودجه‌ای در حد ۳۰ میلیون یورو ساخته شده است. ما به فروشی بسیار عظیم همانند دیگر بازی‌ها که بودجه‌ای کلان پشت سر خود دارند، نیاز نداریم. در نتیجه، با این که بازی ما در جداول فروش نتوانست خیلی سر و صدا کند، ولی ما از فروش بازی راضی هستیم و همین فروش آهسته و پیوسته، به ما کمک می‌کند. ما در این حیطه همیشه آینده‌نگر هستیم.

امروزه، بازی‌های ویدئویی مدت‌ها پس از عرضه نیز در بازار دیجیتال فروش دارند و بازی ما نیز از این قاعده خارج نیست. ما محتویات رایگان و پولی بیشتری به بازی اضافه خواهیم کرد که آن را نسبت به دیگر عناوین، منحصر به فرد خواهد کرد. به همین واسطه، شهرت بازی افزایش یافته و فروش آن نیز بهتر خواهد شد.

باید اقرار کرد که بازی Control نتوانست در حیطه‌ی فروش بسیار عالی عمل کند، ولی از طرف دیگر در حیطه‌ی نقدهای منتقدین و البته بازخورد بازی‌بازان، این بازی یکی از عناوین موفق سال ۲۰۱۹ محسوب می‌شود. بازی Control هم‌اکنون برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را تحت عنوان «فرای واقعیت» به قلم امیرمهدی نامجو مطالعه نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید