افتضاح نابودگر | نقدها و نمرات بازی Terminator: Resistance

۲۵ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
Terminator: Resistance

نمرات تازه‌ترین نسخه‌ از فرنچایز ناموفق Terminator، که ظاهرا علاوه بر سینما در دنیای بازی‌های ویدئویی هم قصد درست شدن ندارد، منتشر شده‌اند و نوید از یک افتضاح و شکست عظیم دیگر برای این سری می‌دهند.

Terminator: Resistance اولین نسخه‌ی نسل هشتمی از این فرنچایز است که تقریبا همزمان با جدیدترین فیلم این سری در سینما، یعنی Terminator: Dark Fate منتشر شده است. این بازی حدودا ۳۰ سال پس از رویدادهای فیلم Terminator: Judgment Day جریان دارد و داستانش را در یک لس‌آنجلس آخرالزمانی روایت می‌کند. جیکوب ریورز (Jacob Rivers) سربازی در گروه مقاومت تحت رهبری جان کانر (John Conner) است. با وجود اینکه جیکوب تنها یک سرباز است، با این حال خیلی زود می‌فهمد که توسط اسکای‌نت هدف گرفته شده است و تحت تعقیب نابودگرها خواهد بود.

این بازی که توسط ریف اینترتینمنت (Reef Entertainment) منتشر شده است، در سبک شوتر اول شخص است و در آن باید در نبردی سرنوشت‌ساز، به جنگ با ماشین‌ها بروید. حالا نقدها و نمرات بازی منتشر شده‌اند که با هم نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم:

Playstation Unviers 7/10

Terminator Resistance کامل نیست، به هیچ وجه اینطور نیست. هوش مصنوعی دشمنان در بازی چیزی دست کم از فاجعه‌بار ندارد و المان‌های جهان‌باز موجود در بازی، بهتر است جای دیگری استفاده شوند. با این حال، Terminator Resistance اولین بازی تحت لیسانس سری Terminator است که موفق می‌شود از لحاظ احساسی به فیلم‌هایی ادای دین کند که لیاقت‌شان بهتر از این بوده است. با اینکه تحسین اندکی برای این بازی دارم، Terminator: Resistance بهترین بازی این فرنچایز در مدت زمانی طولانی است.

Worth Playing 6.5/10

Terminator: Resistance یادآور روزگاری است که به ازای عرضه‌ی هر فیلم اکشنی، یک بازی ویدئویی ضمیمه‌ی آن می‌شد. بازی سرگرم‌کننده اما فراموش‌شدنی است. تماشای برخورد تیرهایتان به صورت نابودگرهای عصبانی دیدنی است و تماشای جان کانر که برخلاف دنباله‌های گذشته، خود جان کانر است کمی از درد را دوا می‌کند. با این حال ورای این موارد، بازی چیز زیاد دیگری برای عرضه ندارد. اگر از هواداران سرسخت مجموعه‌ی Terminator هستید که علاقه دارید به آینده‌ی فیلم‌ها سفر کنید، پس بازی را با ارفاق به شما توصیه می‌کنم. با این وجود، بهتر است دیگران از این بازی دوری کنند.

Push Square 5/10

علی‌رغم تاریخ مصرف گذشته و سخیف بودن در بسیاری از المان‌های کلیدی، Terminator: Resistance به سختی موفق می‌شود بخش داستانی طراحی کند که بتوان مغز را خاموش کرد و از اکشن‌ بی‌مغز آن کمی لذت برد. تلاش این بازی برای مهم نشان دادن روابط و تعاملات، سعی می‌کند راه درازی را طی کند اما به سبب مشکلات فنی بسیار، مدام عقب رانده می‌شود.

VG247 4/10

بازی، ضعیف و بدون جاه‌طلبی است. Terminator: Resistance یک لایسنس مشهور را برمی‌دارد و آن را به یک بازی کاملا معمولی و متوسط می‌چسباند. سپس بهترین قسمت‌های لایسنس را نابود می‌کند تا تنها چیزی که باقی می‌ماند یک سری T-800 با چهره‌های خفن و یک سری ارجاعات نصفه و نیمه است. اصلا نابودگر به چه معنا است؟ وقت نابود کردن این مجموعه رسیده است.

IGN 4/10

Terminator: Resistance موفق نمی‌شود تا با ظاهر خاص خود طراحی تکراری و اکشن فراموش‌شدنی‌اش را بپوشاند. ناامیدکننده‌ترین مسئله در مورد Terminator: Resistance، این نیست که این بازی صرفا بد است بلکه این است که بازی بسیار بد است و با این حال، احتمالا بهترین بازی Terminator است که من انجام داده‌ام. اگر دوست دارید تا بدون تفکر گله‌ای از T-800ها را در کنار موسیقی نمادین Brad Fiedel از پا در بیاورید، پس شاید Terminator: Resistance برای شما کافی باشد. با این حال، با اینکه ممکن است در یک زمان و جهان دیگر یک بازی Terminator خوب وجود داشته باشد، ما زمینی‌ها فعلا باید منتظر بمانیم.

Terminator: Resistance حدود سه هفته‌ی دیگر برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید