به عقیده‌ی یکی از توسعه دهندگان، گوگل استیدیا ترکیبی از بهترین ویژگی‌های کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی است

Stadia ، اخبار ، اخبار بازی ۲۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

دیگر زمان زیادی تا انتشار پلتفرم ابری گوگل (Google) یعنی استیدیا باقی نمانده است. حال به همین خاطر، وب‌سایت GamesRadar موفق شد تا با تعدادی از توسعه دهندگانی که برروی عناوین هنگام عرضه‌ی استیدیا کار کرده‌اند، مصاحبه‌ای انجام دهد.

یکی از این افراد، توسعه دهنده‌ی بازی مستقل Kine یعنی خانم گوئن فری (Gwen Frey) بود؛ شخصی که موفق شد تا با دریافت بودجه و حمایت از هر دو شرکت گوگل و اپیک گیمز (Epic Games)، عنوان مورد نظر خود را خلق کند. زمانی که از فری خواسته شد تا در مورد کار با استیدیا توضیح دهد، وی در پاسخ اعلام کرد:

استیدیا ترکیبی از بهترین ویژگی‌های کنسول‌ و رایانه‌های شخصی است؛ یک سخت افزار مشخص که توسط یک جعبه محدود نشده است. کار کردن با کنسول‌ها آزار دهنده است.

همان‌طور که می‌دانید، یکی از مهم‌ترین بازی‌های زمان عرضه‌ی استیدیا، عنوان GYLT یعنی جدیدترین ساخته‌ی تکیلا ورکس (Tequila Works) محسوب می‌شود. آقای رائول روبیو موناریز (Raúl Rubio Munárriz)، کارگردان خلاق GYLT، توضیحات زیر را در رابطه با پلتفرم گوگل ارائه داد:

شما در گذشته مجبور بودید تا منابع مشخصی را به هوش مصنوعی و فیزیک اختصاص دهید. اما دیگر نیازی به این کار نیست. مثل این است که به طور ناگهانی خود را بدون یک بدن تصور کنید. قدرت دیگر این‌جا مهم نبوده و این به نفع توسعه دهندگان است.

از طرف دیگر، مدیر پروژه‌ی GYLT نیز اضافه کرد که به لطف زیرساخت مرکز داده، میزان تاخیر یا لگ در بازی‌های آنلاین نیز بسیار کاهش پیدا خواهد کرد. شما می‌توانید صحبت‌های آقای دیوید کانلا (David Canela) را در ادامه مشاهده کنید:

با توجه به این‌که شما تنها ویدئو را از سرور‌ها استریم می‌کنید، لگ و تاخیر بازی‌های آنلاین به شدت کاهش پیدا خواهد کرد. آن‌ها سخت افزار‌های بسیار سریعی را در اختیار دارند که به یکدیگر متصل شده‌اند. این یک تغییر معنا دار برای آینده محسوب می‌شود.

اگر به خاطر داشته باشید، مدتی پیش رسماً از عناوین هنگام عرضه‌ی گوگل استیدیا رونمایی شد. حال باید دید که آیا این بازی‌ها می‌توانند مردم را به استفاده از پلتفرم ابری گوگل تشویق کنند.

پلتفرم گوگل استیدیا در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۱۳۹۸ (۱۹ نوامبر ۲۰۱۹ میلادی) به صورت رسمی در ۱۴ کشور واقع در مناطق اروپا‌ی غربی و آمریکای شمالی عرضه خواهد شد.

نظر شما چیست؟ آیا استیدیا واقعاً از بهترین ویژگی‌های رایانه‌های شخصی و کنسول‌ها بهره می‌برد؟

12345678910(19 رای, میانگین آرا 4٫32 از 10 )
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید