طراح مانگای مشهور از نقش خود در پروژه‌ی لغو شده‌ی Silent Hills می‌گوید

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۵

سری Silent Hills را می‌توان یکی از محبوب‌ترین و تحسین‌ شده‌ترین بازی‌ها در سبک ترس و وحشت دانست. پس از عرضه‌ی چندین و چند عنوان در سال‌های گذشته، بالاخره شرکت کونامی (Konami) در سال ۲۰۱۴ میلادی از ساخت یک نسخه‌ی دیگر از این مجموعه خبر داد و در کنار آن تیزر قابل بازی کوتاهی را با نام P.T عرضه کرد. به تازگی اما آقای جونجی ایتو (Junji Ito)، طراح مانگای بسیار معروف، از نقش خود در ساخت این عنوان صحبت کرده است.

در سال ۲۰۱۵ خبرهایی از لغو توسعه‌ی بازی جدید سری Silent Hills منتشر شد و بازی‌بازان بسیاری را نگران حال این مجموعه کرد. آقای هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) قرار بود که نقش کارگردانی این عنوان را به همراه آقای گیلرمو دل تورو Guillermo del Toro به عهده داشته باشد. این دو در حال حاضر برروی انحصاری جدید کنسول پلی‌استیشن ۴ یعنی Death Stranding کار می‌کنند. در کنار آن‌ها اما آقای جونجی ایتو (Junji Ito) نیز قرار بود در ساخت و توسعه‌ی این عنوان با آن‌ها همکاری داشته باشد که البته هیچگاه دقیقا نقش او مشخص نشد. آقای ایتو از شهرت بسیاری نزد طرفداران مانگا برخوردار است و سابقه‌ی بسیاری در طراحی آثار خود در سبک وحشت دارد.

طبق گفته‌های آقای ایتو، او هیچگاه به شکل رسمی به پروژه‌ی جدید Silent Hills دعوت و یا از کنار لغو شدن آن باخبر نشد. شاید جالبت‌ترین نکته‌ای که می‌توان از این نکته برداشت کرد، این است که بازی جدید Silent Hills به مراحل پیشرفته‌ی توسعه حتی نزدیک نشده بود و کار برروی آن پس از عرضه‌ی P.T به کندی پیش رفته بود.

همانطور که ذکر شد، آقای کوجیما در حال کار برروی عنوان Death Stranding است. با وجود معرفی در رویداد E3 2016، اخبار و جزئیات بسیار کمی در رابطه با آن تا به حال منتشر شده است و آقای کوجیما اطلاعات بسیار اندکی را در اختیار کاربران گذاشته است. در ادامه می‌توانید نسخه‌ی کامل‌تری را از گفته‌های آقای ایتو مطالعه نمایید.

من اطلاعات خاصی از بازی‌های ویدئویی ندارم و خیلی کم آن‌ها را تجربه می‌کنم. من هیچوقت فرصت امتحان Silent Hills را نداشته‌ام اما با آقای کوجیما حدودا ۲۰ سال است که آشنا هستم و او همچون یک برادر بزرگتر برای من است.

او به همراه آقای دل تورو مرا ملاقات کردند و از من دعوت کردم تا، با وجود آشنایی خیلی کم با بازی‌های ویدئویی، به تیم آن‌ها بپیوندم. آقای دل تورو بلیطی برای تماشای فیلم Pacific Rim نیز به من داد که بسیار هیجان‌انگیز بود. زمانی که من به تیم آن‌ها پیوستم، هنوز آقای کوجیما در شرکت کونامی مشغول بود. به نظر می‌رسید که آقای دل تورو علاقه‌ی بسیاری به بازی‌های ویدئویی دارد و در رابطه با پروژه جدید نیز، می‌خواست که بازی‌باز را در یک نقطه نگه دارد و ترس را جلوی چشم او بگذارد.

پس از این ملاقات اما دیگر هیچ خبری از این بازی نشد و من هیچگونه هیولای خاصی برای آن طراحی نکردم.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید