شایعه: کوجیما پیشنهاد ساخت بازی دیگری را به Silent Hills ترجیح داده است

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

با وجود این‌که بسیاری از بازی‌بازان برای بازگشت هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) به ژانر وحشت و ساخت عنوانی از سری Silent Hill لحظه‌شماری می‌کنند اما به‌نظر می‌رسد بازی‌ساز ۵۶ ساله‌ی ژاپنی تمایلی به انجام این کار ندارد.

همان‌طور که در جریان هستید روز گذشته Dusk Golem (که با نام Aesthetic Gamer نیز شناخته می‌شود)، منبع داخلی بازی‌های ویدئوی ژانر وحشت، سری به حساب خود در انجمن ResetEra زده و اطلاعات بسیار زیادی درباره‌ی بازی بعدی سری Silent Hill منتشر کرده است. ماجرای جدید اما از آن‌جایی آغاز می‌شود که یکی از کاربران از او درباره‌ی بازی لغو شده‌ی Silent Hills و بازگشت هیدئو کوجیما سوال می‌پرسد.

Dusk Golem نیز در پاسخ ضمن تاکید بر این‌که قول داده است چیز زیادی در این‌باره نگوید، بیان می‌کند که در حال حاضر احتمال می‌دهد کوجیما چنین پروژه‌ای را رد کرده باشد. در ادامه یکی دیگر از کاربران از او می‌پرسد که “آیا خود او مقصر کامل رد کردن این بازی است؟” که با این پاسخ Dusk Golem مواجه می‌شود:

بگذار این‌طور بگوییم که پروژه‌ی دیگری وجود دارد که احتمالاً آن را به‌جای Silent Hills قبول کرده چراکه او پیشنهادهای زیادی برای سرمایه‌گذاری برروی بازی بعدی خود دریافت کرده است.

نکته‌ی جالب دیگر این جا است که کاربر KatharsisT، یکی دیگر از منابع داخلی بازی‌های ویدئویی، ضمن تائید اطلاعات بالا، درباره‌ی پروژه‌ی ترسناک واقعیت مجازی کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) و ناشر جدید این استودیو نیز به‌صحبت پرداخت:

هیچ چیز امضا نشده چراکه آن‌ها صرفاً درباره‌ی آن گفتگو کرده‌اند. کوجیما واقعاً قصد داشت عنوانی ترسناک برای واقعیت مجازی بسازد و این موضوع با چشم‌انداز سونی نیز هم‌راستا بود اما سونی بعد از اتفاقاتی که برای Death Stranding افتاد نمی‌خواست تمام هزینه‌ی توسعه‌ی بازی را متقبل شود. آن‌ها با کونامی (Konami) برای بازگرداندن Silent Hills صحبت کردند اما فکر نمی‌کنم به نتیجه‌ای رسیده باشند.

مشکل اینجا است که “یک نفر دیگر” پیشنهاد بزرگی به کوجیما داد که وی نمی‌توانست آن را رد کند و بعد از این اتفاق، ماجرا بیش از پیش پیچیده شد.

البته او در ادامه به این اشاره کرد که کوجیما پیشنهادهای زیادی روی میز خود می‌بیند و احتمال دارد چند پروژه را به‌صورت هم‌زمان پیش ببرد:

من فکر می‌کنم او بازی ترسناک واقعیت مجازی خود را با سونی خواهد ساخت و در کنار آن هم پروژه‌‌ای که از “یک نفر دیگر” قبول کرده است را پیش خواهد برد. در حال حاضر او پروژه‌های زیادی برای انجام دادن دارد و می‌تواند هردو بازی را هم‌زمان قبول کند.

از آن‌جایی که کوجیما پروداکشنز قبلاً اعلام کرده بود که قصد دارد برروی چندین پروژه به‌صورت هم‌زمان کار کند، اطلاعات بالا به‌سادگی قابل‌پذیرش هستند اما تا زمانی که هر یک از اضلاع مثلث سونی، کونامی و کوجیما درباره‌ی این موضوعات صحبت نکرده‌اند، نمی‌توان به صحت آن‌ها اعتماد کرد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید