شایعه: راک‌استار گیمز در E3 2019 از یک بازی جدید رونمایی خواهد کرد

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

بر اساس جدیدترین شایعاتی که در سطح اینترنت دست به دست می‌شوند، شرکت راک‌استار گیمز در صدد است تا در جریان رویداد E3 2019، از یک بازی جدید رونمایی کند. این شایعه توسط یکی از کاربران وب‌سایت ردیت منتشر شده است؛ وی مدعی‌ست که کارمند شرکتی‌ است که برای تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) یک صفحه تبلیغاتی برای یک بازی معرفی نشده طراحی کرده است. متاسفانه جزئیات این شایعه در همین حد است. عده‌ای فکر می‌کنند که این بازی، عنوان موردانتظار Bully 2 خواهد بود که طرفداران سال‌هاست منتظر آن هستند. برخی نیز عقیده دارند که راک‌استار گیمز (Rockstar Games) در صدد معرفی بازی Grand Theft Auto VI است. هرچند نباید دنباله LA Noire، بازی Agent و یا حتی یک IP جدید را نیز از یاد برد.

البته، بزرگترین سوال مطرح شده نباید این باشد که این بازی چیست، بلکه باید حقیقی بودن این شایعه را بررسی کنیم. با شروع ماه می، در حقیقت فصل E3 آغاز می‌شود و به طبع، شاهد انتشار شایعات، گزارش‌ها و اطلاعات لو رفته متعددی هستیم که البته بیشتر آن‌ها جعلی هستند. هرچند، در پاره‌ای از موارد، این شایعات به حقیقت نیز تبدیل می‌شوند به همین جهت، نباید به سادگی از کنار خبرهای منتشر شده در این بازه زمانی گذشت.

برای نادرست خواندن این شایعه باید نخست به بررسی تاریخ حضور راک‌استار گیمز در نمایشگاه E3 بپردازیم. همانطور که می‌دانید، شرکت راک‌استار علاقه‌ای به حضور در این رویداد ندارد و تاکنون نیز به معرفی بازی‌های خود در جریان آن نپرداخته است. در حقیقت، راک‌استار رویداد خاصی را برای معرفی پروژه‌هایش در نظر نمی‌گیرد چراکه اهمیت رونمایی آن‌ها، خود به اندازه یک رویداد خاص است. پس چه دلیلی دارد که این شرکت امسال سنت‌شکنی کند و تغییر رویه دهد؟

قضیه دوم نیز این هست که این شرکت به تازگی بازی موفق Red Dead Redemption 2 را عرضه کرده است و اگر برنامه زمانی عرضه بازی‌های آن را در نظر بگیریم، نباید انتظار داشته باشیم که آن‌ها بلافاصله به معرفی عنوان بعدی خود بپردازند. باید اضافه کنیم که منابع مختلفی مدعی شده‌اند که پروژه جدید این شرکت، بازی Grand Theft Auto VI خواهد بود که زمان زیادی برای اتمام توسعه‌اش می‌طلبد.

سومین مورد را هم می‌توان، منبع اصلی این شایعه دانست. در حقیقت، این شایعه منبع مشخصی ندارد و همین موضوع باعث شده است تا به درست بودن آن شک کنیم و بیشتر آن را یک حدس و گمان بدانیم.

با این حال، به همان اندازه که باید این خبر را یک شایعه بدانیم، باید به همان اندازه نیز درستی آن را در نظر بگیریم. تا رویداد E3 2019 حدود یک ماه زمان باقی مانده است و شاید تا آن زمان، اطلاعات بیشتری در این باره منتشر گردد. حتی باید در نظر گرفت که شاید راک‌استار گیمز، در جریان همین نمایشگاه از نسخه رایانه‌های شخصی بازی Red Dead Redemption 2 نیز رونمایی کند که مدت‌هاست شایعات مختلفی از آن منتشر می‌شود.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید