گزارش: پوسته جدید پلی‌استیشن ۴ به دنباله God of War اشاره دارد

۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰

ساخت یک دنباله برای بازی محبوب و موفق God of War که سال گذشته میلادی به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ عرضه شد، اصلاً موضوع شگفت‌آوری نیست. جدیدترین نسخه از سری بازی‌های کلاسیک و محبوب God of War، تفاوت‌های زیادی با نسخه‌های قبلی این اثر محبوب داشت و توانست هم تحسین منتقدان را برانگیزاند و هم با استقبال مخاطبان روبرو شود. از آنجایی که داستان بازی طوری به پایان رسید که احتمال ادامه داشتن آن را قوت می‌بخشید و علاقه‌مندان به شدت دنبال کسب اطلاعات بیشتر از ادامه ماجراجویی‌های کریتوس (Kratos) و آترئوس (Atreus) هستند، این خبر می‌تواند بر هیجان آن‌ها بی‌افزاید. دنباله بازی God of War هنوز به صورت رسمی تائید نشده است اما پوسته جدید کنسول پلی‌استیشن ۴، ایستر اِگ‌هایی دارد که می‌توان به نوعی آن‌ها را به دنباله این عنوان ارتباط داد. لازم به ذکر است که ادامه این خبر، ممکن است برخی از نکات داستانی بازی God of War را فاش کند پس اگر هنوز موفق به تجربه آن نشده‌اید، از خواندن ادامه این خبر پرهیز کنید.

این هفته، استودیوی بازیسازی سانتا مونیکا (Santa Monica)، توسعه دهنده God of War اعلام کرد که قصد دارد سالگرد یک سالگی این بازی را جشن بگیرد و به همین مناسبت، شاهد انتشار یک پوسته رایگان و پویا و همچنین آواتارهایی با طرح این عنوان بودیم. یکی از کاربران وب‌سایت ردیت با چشمان تیزبین خود، به بررسی این پوسته پرداخته و توانسته اطلاعات جذابی از آن بدست آورد. روی قایق کریتوس متن‌هایی دیده می‌شود که به افسانه‌های نورس اشاره دارد. ترجمه این متن «راگناروک در حال آمدن است» می‌شود. راگناروک در اصل یک افسانه در نورس است. این موضوع به این تئوری اشاره دارد که کریتوس و آترئوس، راگناروک خود را آغاز خواهند کرد و قصد دارند تا خدایان نورسی را از پیش روی بردارند. از آنجایی که پایان بازی به این نکته اشاره داشت که تور (Thor) به زودی با این دو مقابله خواهد کرد، می‌توان فهمید که خدایان نورسی آنتاگونیست‌های اصلی دنباله God of War خواهند بود.

باید اشاره کنیم که این اطلاعات تنها یک حدس و گمان است و نمی‌توان به چشم یک حقیقت به آن‌ها نگاه کرد اما به نظر می‌رسد که در هفته‌های پیش رو، جزئیات بیشتری بدست آید. کوری بارلوگ (Cory Barlog)، کارگردان God of War اخیراً اعلام کرده است که در جشن سالگرد بازی God of War شاهد محتوای جدیدی برای آن خواهیم بود اما او صریحاً گفت که قرار نیست یک بسته الحاقی برای این بازی عرضه گردد. برخی گمان دارند که شاید یک تریلر از دنباله این بازی منتشر گردد و برخی دیگر نیز فکر می‌کنند که تا زمان رونمایی کامل از پلی‌استیشن ۵، هیچ خبری از دنباله God of War نخواهد بود.

بازی God of War در حال حاضر به صورت انحصاری برای کنسول پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر از این بازی، پیشنهاد می‌کنیم نقد و بررسی منتشر شده از آن در وب‌سایت گیمفا را از این نشانی تحت عنوان «خدای جنگ یا خدای نسل هشتم؟! | نقد و بررسی بازی God of War» به قلم «سعید آقابابایی» مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید