پاسخ توسعه دهندگان به انتقادات وارد شده به Alien: Blackout و اشاره به بازی Alien: Isolation 2

۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۰

زمانی که حساب رسمی توئیتر سری Alien به یک بازی جدید اشاره کرد، مخصوصاً عنوانی که قرار بود ادامه‌ی داستان آماندا ریپلی (Amanda Ripley) را روایت کند، طرفداران حسابی هیجان زده شدند. البته همان‌طور که می‌دانید، در نهایت شاهد معرفی بازی Alien: Blackout برای تلفن‌های هوشمند بودیم. حال به تازگی فاکس‌نکست گیمز (FoxNext Games) در این مورد توضیحاتی را ارائه داده است.

حتی تائید ساخت یک بازی تیراندازی آنلاین چندنفره برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی نیز نتوانست طرفداران را آرام کند. البته یکی از مهم‌ترین دلایل عصبانیت طرفداران سری Alien، مقایسه‌ی این حرکت شرکت فاکس قرن بیستم با معرفی بازی Diablo: Immortal توسط بلیزارد (Blizzard) بود.

حال در طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت Variety، آقای تی‌کیو جفرسون (TQ Jefferson)، معاون بخش توسعه‌ی خارجی فاکس‌نکست گیمز، در مورد حواشی بازی Alien: Blackout صحبت کرد.

آقای جفرسون پیرامون معرفی این عنوان برای تلفن‌های هوشمند و شباهت آن با Diablo: Immortal اعلام کرد:

من می‌دانم که برخی از افراد این را به Diablo ربط می‌دهند. اما فکر می‌کنم این کمی اغراق آمیز است. انتقادات Diablo به خاطر معرفی یک بازی رایگان برای موبایل بود. بازی ما یک عنوان پریمیوم برای موبایل است که شما تنها باید یکبار هزینه‌ی آن را پرداخت کنید. این یک تجربه‌ی کنترل شده است.

علاوه بر این، جفرسون اعلام کرد که فاکس قرن بیستم از تقاضای طرفداران برای ساخت دنباله‌ی Alien: Isolation باخبر بود. با این‌که جفرسون تائید کرد که هم‌اکنون بازی Alien: Isolation 2 در حال توسعه نیست. اما وی توضیحات دیگری را نیز ارائه داد:

این مثل یک وضعیت دودویی نیست. داستان‌هایی زیادی وجود دارند که ما می‌توانیم در این سری روایت کنیم. ما می‌توانیم داستان‌های بیشتری را در مورد آماندا ریپلی تعریف کنیم؛ حتماً نیاز نیست که از طریق یک بازی Isolation باشند.

طرفداران ناراضی می‌توانند منتظر عرضه‌ی بازی تیراندازی آنلاین استودیوی کلد آیرون (Cold Iron Studios) بمانند. این بازی در تاریخی نامشخص برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. در حال حاضر به نظر نمی‌رسد که به این زودی شاهد یک بازی دیگر در سبک اول شخص ترسناک باشیم.

نظر شما چیست؟ آیا توضیحات آقای جفرسون متقاعد کننده هستند؟

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • PERSIAN NAZI گفت:

  یعنی بگم چی بشید اخه Really Angry
  یدونه شوتر ترسناک بساز و بفروش و دل همه رو بدست بیار
  اخه چرا حتما باید داستان فیلم رو دنبال کنه ؟ مگه چی میشه مثل قدیما بازی بسازید ؟
  خوب با ربلین دوباره کار کنید و یه داستان مشتی بسازین

  0
  0
 • مازیار گفت:

  اونایی که Alien: Isolation رو تجربه کردند نظرشون درمورد این بازی چیه Question من این سری رو تجربه نکردم کسی میتونه در مورد داستان و گیمپلی بازی به من اطلاعاتی بده؟

  0
  0
  • Lor'themar گفت:

   منم زیاد بازی نکردم ولی میدونم که نمیتونیم زینومورف رو بکشیم،فقط باید فرار کنیم یا پنهان بشیم،در کل هیجان و ترس بازی بالاست و بازی سختیه من همون کمی هم که بازی کردم قشنگ ترس کل سری alien رو دوباره حس کردم

   0
   0
  • PERSIAN NAZI گفت:

   برو ALIEN vs PREDATOR و ALIEN COLONIAL MARIN رو بازی کن چون جفتشون شوتر هستن و اولی حسابی ترسناکه

   0
   0
  • ali ghorbany گفت:

   بازی اولش خیلی ترسناک نبود ولی بعد از اینکه یک اسلحه گرم بدست بیاری از اونجا به بعد باید حواست به پشت سرت باشه چون یکبار من تو یکی از نقد های بازی دیدم که موقع
   سیو کردن یک دفعه زنمورف دمشو از پشت سر به کمر یارو زد و از اون ور بدنش بیرون زد اگر.
   میخوای توجه زنمورف رو جلب نکنی به وسیله ای که رو زمینه واگر تکونش بدی صدا میده ور نرو و تنها راه اینکه بفهمی کجاست اون دستگاهی که تو بازی اگر دشمنی نزدیک باشه صدا میده رو همیشه تو دستت باشه داستان بازی از این قراره که امیلی یک پیغام کمک میشنوه از مادرش و میره به اون سفینه ولی از شانس بدش طنابی که اون رو به سفینه وصل میکنه پاره میشه و تو اون سفینه گیر میفته

   0
   0
  • Hannan2015 گفت:

   عالیه بازیش واقعا شاهکاره گرافیک و نور پردازی عالی داستان عالی سازنده ها واقعا گل کاشتن انگار واقعا تو سفینه هستی همه ی جزییات مثل فیلمه و بازی اگه ترسناک نباشه که هست پر از استرس و هیجان انقدر قشنگه اورجینالش رو همون موقع گرفتم تو هم بگیر

   0
   0
 • Hannan2015 گفت:

  گند زدن رفتن چقدر ادم میتونه بیشعور باشه که با اینکه همه دارن میگن isolation 2 رو بسازن باز به حرف طرفدارا گوش نمیدن و میرن برا پول یه بازی انلاین اشغال درست میکنن لعنت به پول پرستا Shout

  0
  0