مایکروسافت قصد آوردن اکس‌باکس گیم‌ پس به رایانه‌های شخصی را دارد

۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵

شرکت مایکروسافت به منظور گسترش بخش بازی‌های خود در پلتفرم رایانه‌های شخصی برنامه‌ بسیار جالبی را تدارک دیده است.

در تازه‌ترین جلسه کنفرانس مالی مایکروسافت، ساتیا نادلا (Satya Nadella) به عنوان مدیرعامل شرکت نامبرده اعلام کرده است که آن‌ها قصد آوردن سرویس اکس‌باکس گیم‌ پس (Xbox Game Pass) به رایانه‌های شخصی را دارند. فعلا جزئیات بیشتر در این باره منتشر نشده است اما نادلا این موضوع را عنصری بزرگ در جهت گسترش قدرت جامعه بازی‌بازان می‌داند.

سرویس اکس‌باکس گیم‌ پس خدماتی مشابه نت‌فلیکس (Netflix) را ارائه می‌کند. بازی‌بازان کنسول اکس‌باکس با پرداخت مبلغ ۹٫۹۹ دلار در هر ماه می‌توانند به بیش از ۲۰۰ بازی جدید و قدیمی دسترسی داشته باشند. لیست بازی‌ها حتی شامل عناوین مطرح و تازه مانند Gears of War 4 ،Sea of Thieves و Forza Horizon 4 نیز می‌شود.

نادلا اعلام نکرده است که چه بازی‌هایی با گیم‌ پس به رایانه‌های شخصی راه پیدا می‌کنند اما به احتمال زیاد برای این کار از فروشگاه ویندوز مایکروسافت (Windows Store) استفاده خواهد شد. به همین خاطر احتمال می‌دهیم که اکثر عناوین مهم ویندوز ۱۰ مانند Gears of War 4 ،Quantum Break ،Recore و Forza Horizon 4 در دسترس قرار بگیرند.

این سرویس تاکنون بازخوردهای بسیار مثبتی در اکس‌باکس داشته و آرون گرین‌برگ (Aaron Greenberg) به عنوان مسئول بخش بازاریابی اکس‌باکس نیز این موضوع را اعلام کرده بود. Observer ،Hello Neighbor ،Dead Island: Riptide و  Outlast از تازه‌ترین عناوینی هستند که به لیست گیم پس اضافه شده‌اند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید