توسعه‌ی Laser League به استودیوی ۵۰۵ Games واگذار شده است

۳ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰

امروز استودیوی Roll 7 با انتشار مطلبی در وبلاگ رسمی خود، اعلام کرد که دیگر برروی توسعه‌ی عنوان Laser League کار نمی‌کند و ادامه‌ی توسعه‌ی این عنوان به استودیوی ۵۰۵ Games واگذار شده است.

استودیوی Roll 7 با انتشار سری OlliOlli و عنوان Not a Hero به شهرت رسید. این استودیو در طول چند سال اخیر برروی توسعه‌ی Laser league کار کرده است. چند نسخه‌ی آلفا و بتا از عنوان چندنفره‌ی این استودیو پس از معرفی در ماه ژوئن منتشر شد و پس از آن، نسخه‌ی دسترسی زودهنگام این بازی برروی پلتفرم استیم منتشر شد. متاسفانه این عنوان در حد انتظارات استودیو و تیم سازنده ظاهر نشد. به همین دلیل تیم سازنده برنامه‌ی زمانی خود را تغییر داد و نسخه‌ی نهایی این عنوان زودتر از زمان برنامه‌ریزی شده برروی کنسول‌ها منتشر شد.

این استودیو از امروز دیگر برروی این عنوان کار نمی‌کند ولی آن‌ها اعلام کرده‌اند که مشتاقانه منتظرند تا ببینند این عنوان تحت هدایت استودیوی ۵۰۵ Games چه دست‌آوردی خواهد داشت. به نظر می‌رسد با وجود واگذاری این بازی به یک استودیوی جدید، شاهد توقف پشتیبانی از آن نخواهیم بود.

توسعه‌ی عناوین چندنفره کاری بسیار دشواری است و به نظر می‌رسد استودیوی Roll 7 موفق به رسیدن به این هدف نشده است. با این وجود به نظر می‌رسد این استودیو در حال حاضر در شرایط بدی به سر نمی‌برد و آن‌ها قصد دارند پیش از شروع پروژه‌ی جدید، مدتی را صرف برنامه‌ریزی و بازنگری تصمیمات گذشته‌ی خود بکنند.

استویوی ۵۰۵ نیز در این باره صحبت کرده است. آنتونلا پاوندر، مدیر ارشد بخش مدیریت ارتباطات این استویدو توضیح داده است که از آن‌جا که استودیوی Roll 7 به دلیل نداشتن تجربه‌ی کافی در توسعه‌ی عناوین چندنفره، در روند توسعه‌ی Laser League با مشکلات زیادی روبه‌رو شده است. این عنوان به دلیل تعداد بالای بازی‌بازان و سبک خاصی که دارد، وابستگی شدیدی به پینگ پایین و بهینه‌سازی بالا دارد و استودیوی Roll 7 در رسیدن به این هدف موفق نبوده است. استودیوی ۵۰۵ به تیم سازنده برای رفع برخی مشکلات کمک کرده بود ولی در نهایت شاهد چند دسته شدن بازی‌بازان در مناطق مختلف و عدم پشتیبانی از قابلیت بازی میان‌پلتفرمی بودیم.

استودیوی ۵۰۵ بیان کرده است که آن‌ها برنامه دارند تعداد زیادی بازی‌باز جدید را به سمت این عنوان جذب کرده و قابلیت پشتیبانی از بازی میان‌پلتفرمی را هرچه سریع‌تر به آن اضافه کنند. در صورت درآمدزایی قابل قبول این عنوان، استودیوی ۵۰۵ آن را برای کنسول نینتندو سوییچ عرضه خواهد کرد.

باید منتظر ماند و دید تغییر ایجاد شده چه تاثیری برروی عنوان Laser League خواهد داشت. این عنوان هم‌اکنون برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید