پروژه‌های جدید سازندگان Final Fantasy 15 به کنسول‌های نسل بعدی اختصاص دارند

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۰

کارگردان Final Fantasy 15 یعنی هاجیمه تاباتا به همراه تیمش، کنسول‌های نسل بعدی را برای پلتفرم‌های پروژه‌های جدیدشان در نظر گرفته‌اند.

درحالی که بخش بزرگی از تیم سازنده‌ی Final Fantasy 15 همچنان برروی محتویات دانلودی و گسترش دهنده‌های این عنوان کار می‌کند، ولی واضح است که هم‌اکنون به بازی‌های جدیدشا ن هم فکر می‌کنند و می‌پردازند.

اخیراً وب‌سایت دوال‌شاکرز طی رویداد PAX West 2017 در سیاتل آمریکا، مصاحبه‌ای با هاجیمه تاباتا داشته و از او، جویای پروژه‌های آینده‌ی تیمش شده است. تاباتا نیز توضیح داده که برای پروژه‌های بعدی به دنبال نسل کنونی کنسول‌ها یعنی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان نیستند و در واقع نسل بعدی کنسول‌ها را در نظر دارند. همچنین درحالی که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Final Fantasy 15 نشان‌دهنده‌ی سطح فنی فعلی استودیوست، اما می‌توانند در آینده حتی پیشرفت بیشتری داشته باشند. در ضمن تاباتا گفته است که این نسخه در مقایسه با هدف نهایی تیم سازنده تقریباً در نیمه‌ی راه قرار دارد.

با توجه به صحبت‌های هاجیمه تاباتا، طبیعت چندرسانه‌ای Final Fantasy 15 و راه‌های بسیار آن برای جذب مخاطب، چهارچوبی است که تیم سازنده یعنی اسکوئر انیکس می‌خواهد از آن برای بازی‌های جدیدش استفاده کند. ضمناً لازم به ذکر است که هاجیمه تاباتا طی این مصاحبه‌ی جدیدش، هیچ توضیح یا حتی اشاره‌ی کوچکی در خصوص ارتباط پروژه‌های تازه‌اش با سری Final Fantasy نداشته و هنوز هیچ چیز مشخص نیست. تنها چیزی که هویداست، این است که امکان دارد این پروژه‌ها تجربه‌ای کاملاً نو و متفاوت باشند.

علاوه بر این‌ها، تاباتا به این موضوع نیز اشاره نموده است که شاید بیشتر به واقعیت مجازی بپردازند که Final Fantasy 15: Monster of the Deep در راس عناوین مربوط این تکنولوژی قرار دارد.

اسکوئر انیکس در حال حاضر تمرکز زیادی برروی Final Fantasy 15 دارد و همچنان به گسترش این عنوان بزرگ ادامه می‌دهد. این شرکت در Gamescom 2017 از نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی رونمایی نمود که از کیفیت بالایی برخوردار است. همچنین تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی واقعیت مجازی آن با نام Monster of the Deep را اعلام کرد و اخیراً نیز کیفیت اجرایی این بازی برروی کنسول جدید ایکس‌باکس وان ایکس را به اشتراک گذاشت. اسکوئر انیکس حتی به انتشار Final Fantasy 15 برای نینتندو سوئیچ فکر می‌کند وآزمایش‌هایی در این خصوص انجام می‌دهد و به ارائه‌ی کراس‌اورهای بیشتر هم علاقه‌مند است. نهایتاْ از اینجا برنامه‌های آینده‌ی این عنوان را از زبان هاجیمه تاباتا مطالعه نمایید.

Final Fantasy 15 هم‌اکنون در دسترس پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان قرار دارد و نسخه‌ی Pocket (موبایلی) و رایانه‌های شخصی آن به ترتیب در پاییز امسال و اوایل ۲۰۱۸ عرضه می‌گردند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید