شفاف‌سازی‌ کارگردان Final Fantasy 15 درخصوص وضعیت انتشار این بازی برای سوئیچ

۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۵

کارگردان Final Fantasy 15 یعنی هاجیمه تاباتا (Hajime Tabata)، در ایام گیمزکام و طی لایو استریمی، راجع به احتمال عرضه‌ی این عنوان برروی نینتندو سوئیچ توضیحاتی را ارائه داده بود که کاملاً واضح نبودند. از این رو، وب‌سایت دوال‌شاکرز در رویداد PAX West به سراغ وی رفته و خواستار ارائه‌ی جزئیات بیشتری شده است…

تاباتا در طول مصاحبه با دوال‌شاکرز گفته که هنوز هیچ تصمیمی گرفته نشده است. تیم سازنده در حال بررسی نینتندو سوئیچ و کیفیت اجرای آن بوده و Luminous Engine (که موتور بازی‌سازی پی‌اس ۴ و ایکس‌باکس وان است) را نیز برروی نینتندو سوئیچ مورد آزمایش قرار داده‌ است؛ نتیجه این بوده که با این کنسول، نمی‌توان از “تمام توان این موتور بازی‌سازی” بهره برد. با این حال، آن‌ها همچنان به سوئیچ فکر می‌کنند.

البته تاباتا این موضوع را نیز متذکر شده است که وی با گفته‌هایش قصد ایراد گرفتن از نینتندو سوئیچ را ندارد، زیرا از طرفی تیم سازنده هم بهینه‌سازی خاصی برای Luminous Engine روی این کنسول انجام نداده بود و آزمایش ساده‌ای از آن داشتند. همچنین آن‌ها موتورهای Unity و Unreal Engine را نیز برروی سوئیچ آزمایش کرده و خوشبختانه، این بار نتیجه مثبت بوده و این کنسول به خوبی عمل کرده است.

از جدیدترین و مهم‌ترین برنامه‌های سازندگان Final Fantasy 15 برای آن، می‌توان به معرفی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی و انتشار تصاویری از آن و همچنین مشخص نمودن تاریخ عرضه‌ی نسخه‌ی واقعیت مجازی با نام Monster of the Deep اشاره کرد. ضمناً می‌توانید صحبت‌های هاجیمه تاباتا طی مصاحبه با IGN راجع به آینده‌ی این عنوان را از اینجا مطالعه کنید.

Final Fantasy 15 هم‌اکنون در دسترس پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان قرار دارد و در اوایل ۲۰۱۸ نیز به رایانه‌های شخصی راه می‌یابد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید