گیمفاوب سایت خبری تحلیلی بازی های ویدئویی
English
ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

آنچارتد، قسمت بانوان! | پیش نمایش بازی Uncharted: The Lost Legacy

پیش‌نمایش
آنچارتد، قسمت بانوان! | پیش نمایش بازی Uncharted: The Lost Legacy

 Uncharted 4: A Thief’s End یک شاهکار بی نظیر بود و با این که هنوز تا پایان نسل هشتم زمان زیادی باقی مانده است می توان با جرات و اطمینان گفت یکی از برترین بازی های این نسل هست و خواهد بود. عنوانی که با هنر ناب ناتی داگ، هم آن قدر تغییر کرده بود که کسی نتواند بگوید چرا با یک نسل پیش آمدن بازی هیچ پیشرفت و تغییری نداشته است و هم آن قدر به ریشه ها و روح سری وفادار بود که کاملا یک آنچارتد محض محسوب شود. این عنوان در تمامی زمینه ها از داستان و روایت گرفته تا شخصیت پردازی و گرافیک فنی و هنری خارق العاده و گیم پلی بی نقص اکشن ماجرایی و صداگذاری و موسیقی معرکه، یک بازی شگفت انگیز به حساب می آمد که توانست نظر تمامی منتقدان و بازیبازان دنیا را به خود جلب نماید و همه آن را تحسین کرده و امتیازات فوق العاده ای را به آن اختصاص دادند (بگذریم از منتقد کم عقل واشنگتن پست که اظهار فضل فرموده و گفته بودند آنچارتد بعد از نسخه اول اصلا نباید دیگر ساخته می شد!) و نهایتا هم Uncharted 4: A Thief’s End موفق شد تا امتیاز متای بی نظیر ۹۳/۱۰۰ را کسب نماید.

Uncharted: The Lost Legacy برای ما طرفداران یک شاهکار بی بدیل و بی نظیر مانند همیشه خواهد بود که قرار است باز هم ما را به دل هیجان انگیزترین ماجراجویی های ممکن ببرد، آن هم با زیباترین کیفیت گرافیکی ممکن در نسل هشتم.

در دوره و زمانه ای که بسته های الحاقی بیداد می کنند و تقریبا دیگر امکان ندارد که یک بازی بدون بسته های الحاقی بعدی منتشر شود، بسیاری منتظر بودند تا ببینند آیا ناتی داگ افسانه ای هم قصد دارد تا برای نسخه چهارم بسته الحاقی را معرفی نماید یا خیر. این اتفاق سرانجام رخ داد اما به یک شکل دیگر. در واقع ناتی داگ در مراسم PlayStation Experience سال ۲۰۱۶ یک محتوای الحاقی جدید برای این سری را با نام Uncharted: The Lost Legacy معرفی نمود ولی این محتوا آنقدر بزرگ بود که دیگر از قالب یک دی ال سی برای عنوان چهارم خارج شده و تبدیل به یک بازی جدا و Standalone که به نوعی یک اسپین آف برای سری آنچارتد محسوب می شود، گردید. حتی شخصیت های اصلی این بازی نیز فرق کرده بودند و برای اولین بار نقش اصلی بازی نیتن دریک افسانه ای نخواهد بود که این ریسکی بزرگ حتی برای ناتی داگ محسوب می گردد. ساخت این بازی جدید بلافاصله بعد از انتشار نسخه چهارم آغاز شده و گیم پلی بازی نیز بر اساس المان های بازی چهارم بنا شده است.

سازندگان در ابتدا می خواستند که نیتن دریک به عنوان شخصیت همراه در Uncharted: The Lost Legacy حضور داشته باشد ولی بعدا به این نتیجه رسیدند که این کار جالب نیست و راستش را بخواهید بسیار خوشحالم که به این نتیجه رسیدند زیرا فکر نمی کنم طرفداران دوست داشته باشند که نیتن دریک همراه آن ها باشد و کنترل شخص دیگری را به دست بگیرند.

تا به امروز در هر ۵ نسخه از سری آنچارتد که منتشر شده است نقش اصلی بازی را نیتن دریک محبوب و دوست داشتنی با هنرنمایی Nolan North بر عهده داشته است و تبدیل به یکی از محبوب تربن شخصیت های دنیای بازی های رایانه ای و به نوعی ایندیانا جونز صنعت گیم شده است. در واقع طرفداران سری آنچارتد بسیار بسبار به وی که ستون اصلی این فرنچایز است، وابسته شده و به بذله گویی های گاه و بیگاه او حتی در شرایطی که ممکن است بمیرد عادت کرده اند. حالا برای نخستین بار قرار است تا شخصیتی فرعی از این سری که در نسخه دوم با او آشنا شدیم یعنی Chloe Frazer در بازی Uncharted: The Lost Legacy نقش اصلی را بر عهده داشته باشد و کنترل وی را به دست گیریم. شاید با توجه به معرفی برادر نیتن دریک یعنی سم در نسخه چهارم بیشتر انتظار می رفت تا شاهد عنوانی با حضور او به عنوان نقش اصلی باشیم اما ناتی داگ همه را سورپرایز کرد و عنوانی با محوریت کلویی را معرفی نمود. این موضوع به خودی خود یک ریسک بزرگ برای ناتی داگ محسوب می شود اما با شناختی که از این سازنده فوق العاده داریم میتوانیم با اطمینان بگوییم آن ها می دانند دارند چکار می کنند و نابغه هایی هستند که همواره عاشق سخت ترین چالش ها بوده و همیشه هم موفق از آن ها بیرون آمده اند و باید دید این بار هم همین مسیر را ادامه خواهند داد یا خیر.

سازندگان برای نقش اصلی این نسخه تقریبا تمامی شخصیت های این سری از چارلی کاتر گرفته تا دختر نیتن و سم دریک و ویکتور سالیوان و… را امتحان کردند ولی نهایتا به این نتیجه رسیدند که داستانی را با محوریت کلویی و با حضور نیدین طراحی کنند.

جالب است بدانید سازندگان در ابتدا می خواستند که نیتن دریک به عنوان شخصیت همراه در Uncharted: The Lost Legacy حضور داشته باشد ولی بعدا به این نتیجه رسیدند که این کار جالب نیست و راستش را بخواهید بسیار خوشحالم که به این نتیجه رسیدند زیرا فکر نمی کنم طرفداران دوست داشته باشند که نیتن دریک همراه آن ها باشد و کنترل شخص دیگری را به دست بگیرند. همچنین سازندگان برای نقش اصلی این نسخه تقریبا تمامی شخصیت های این سری از چارلی کاتر گرفته تا دختر نیتن و سم دریک و ویکتور سالیوان و… را امتحان کردند ولی نهایتا به این نتیجه رسیدند که داستانی را با محوریت کلویی و با حضور نیدین طراحی کنند. ابتدا تیم سازنده برای زمان بازی که قرار بود یک بسته الحاقی باشد قصد داشتند تا به مانند بسته الحاقی Left Behind از شاهکار The Last of Us عمل کنند ولی با گذشت زمان آن ها متوحه شدند که Uncharted: The Lost Legacy خیلی بزرگتر خواهد شد و به همین خاطر تبدیل به یک بازی مجزا با بیش از ۱۰ ساعت گیم پلی گردید. در بازی به همراه کلویی شاهد یک شخصیت همراه به مانند سم در نسخه چهارم نیز هستیم که اتفاقا او نیز در نسخه چهارم معرفی شد و یکی از نقش های منفی بازی بود. شخصیتی به نام Nadine Ross که در نسخه چهارم با تیم ارتش خصوصی خود به عنوان همراه و محافظین آنتاگونیست اصلی قصه بودند و یکی دو بار هم به طرز اساسی نیتن بیچاره را چپ و راست کرد و نیتن هم مدام کتک میخورد ولی چرت و پرت می گفت و شوخی می کرد تا اعصاب نیدین بیشتر خرد شود!!

آنتاگونیست و شخصیت منفی اصلی در این بازی Asav نام دارد. البته قبافه اش بیشتر به شبیه به معلم های مدرسه من است!

بله… در Uncharted: The Lost Legacy شاهد همراهی نیدین راس با کلویی خواهیم بود و داستانی با محوریت این دو (با تمرکز اصلی بر روی کلویی) را خواهیم شنید که مطابق معمول حول ماجرای یافتن یک گنج افسانه ای (Tusk of Ganesh) ابن بار در کوهستان های هند و Western Ghats خواهد بود و ماجراهای جستجوی این دو نفر را دنبال خواهیم کرد. مطابق معمول آنتاگونیستی هم در بازی وحود دارد که این شخصیت منفی اصلی در این بازی Asav نام دارد و قاعدتا او نیز به دنبال همان موضوع مشترک با شخصیت های اصلی بازی می گردد و برخوردهای گروه وی با کلویی و نیدین مبارزات بازی و داستان آن را شکل خواهند داد. همچنین با توجه به نمایش های بازی به نظر می رسد که خود نیدین و کلویی هم در قسمت هایی از بازی با هم به مشکل خورده و رودرروی هم خواهند ایستاد که این موضوع با توحه به این که می دانیم نیدین شخصیتی منفی است، چندان هم دور از ذهن نبود. وقایع داستان بازی بین ۶ تا ۱۲ ماه بعد از داستان نسخه چهارم سری رقم می خورد و به معرفی بیشتر شخصیت Chloe Frazer می پردازد. به نظر می رسد که در این نسخه ناتی داگ هیجانات و پبچ و تاب های بیشتری را به داستان بازی بخشیده و به عقیده بنده قصد دارد عدم حضور نیتن دریک در بازی را با هیجانی تر کردن و جذاب تر کردن داستان بازی جبران نماید که باید صبر کرد و دید تا چه حد در این امر موفق خواهد بود.

ناتی داگ به روح اعتقاد داری؟!!

همانطور که انتظار می رفت و اصلا تصوری غیر از این نداشتیم، تتها و تنها کلمه “خارق العاده” است که می تواند کیفیت عنوان Uncharted: The Lost Legacy از لحاظ گرافیکی را بیان نماید و واقعا با نمایش هایی که از بازی دیده ایم بی شک به مانند نسخه چهارم شاهد جلوه های بصری بی نقصی خواهیم بود. در واقع بازی از همان کیفیت گرافیکی نسخه چهارم بهره می برد و با توجه به این که یک عنوان اسپین آف و محتوایی Standalone است، تغییر خاصی در کیفیت جلوه های گرافیکی آن صورت نگرفته است که البته باید صادقانه گفت اصلا نیازی هم به هیچ تغییر خاصی نداشت زیرا به همین شکل نیز یکی از دو سه عنوان خوش گرافیک نسل هشتم به حساب می آید و این موضوع در نمایش های بازی تاکنون به وضوح مشخص بوده است.

نیتن بازی از خودت در نیار کلویی!!! می افتی می میری ها!!

تا قبل از انتشار بازی نمی توان به قطعیت در مورد گرافیک فنی بازی و افت فریم و باگ و … نظری داد اما با توجه به این که از این قبیل موارد حتی یک مورد هم در بازی چهارم مشاهده نشده است، انتظار می رود در Uncharted: The Lost Legacy هم شاهد یک بازی کاملا با ثبات و روان از لحاظ گرافیکی باشیم. در زمینه گرافیک و طراحی هنری بازی به شخصه عقیده دارم با توجه به محیط ها و مناطقی که تا کنون در نمابش های بازی مشاهده کرده ایم، سازندگان و طراحان بازی در نسخه Uncharted: The Lost Legacy حتی از طراحی هنری شاهکار بازی چهارم هم پا را فراتر گذاشته اند و شاهد محیط هایی خارق العاده در بازی خواهیم بود که چشم هر بیننده ای را به خود خیره خواهند کرد و واقعا در یکی دو صحنه از نمایش های بازی مانند صحنه ای در تریلر بازی در نمایشگاه E3 سال ۲۰۱۷ که کلویی و نیدین ناگهان وارد یک منطقه جدید می شوند و از دور دست با عمق دید بالا یک ساختمان زیبا در میان صخره ها و جنگل دیده می شود، نفسم در سینه حبس شده بود و واقعا کاری جز تحسین طراحان بازی از من و مطمءنم از هیچ شخص دیگری ساخته نبود.

تتها و تنها کلمه “خارق العاده” است که می تواند کیفیت عنوان Uncharted: The Lost Legacy از لحاظ گرافیکی را بیان نماید. حتی این کلمه نیز در بیان این صحنه کم می آورد

ابن بار هم به سنت همیشگی سری، شاهد مناطقی سرسبز و جنگلی که به نوعی یک نمابش قدرت برای ناتی داگ در زمینه جلوه های بصری محسوب می شود نیز خواهیم بود و در تصاویری که به تازگی به صورت ۴K از بازی منتشر شده است شاهد یک نورپردازی خیره کننده از لابه لای شاخ و برگ درختان که ذره ای، حتی ذره ای با واقعیت مو نمی زند نیز خواهیم بود که بی شک نقش بسیار مهمی در هر چه زیباتر کردن بازی مخصوصا در محیط های جنگلی که اشعه های نور از لابلای درختان می تابند خواهد داشت. در واقع باید گفت با این که در مقالات پیش نمابش هرگز نمی توان به قطعیت در مورد موضوعی صحبت کرد ولی به نظر می رسد بخش گرافیکی عنوان Uncharted: The Lost Legacy به ویژه از لحاظ هنری جزو قسمت هایی است که می توان بدون شک از کیفیت معرکه آن اطمینان داشت.

گیم پلی بازی بر پایه گشت و گذار و اکتشاف در محیط در زاویه سوم شخص (به صورت پیاده یا با وسایل نقلیه) و پیدا کردن راه خود ازمیان مسیرهای صعب العبور و بخش های پرتعداد پلتفرمینگ و حل کردن برخی معماها و پازل ها و مبارزه با دشمنان به صورت Melee یا با سلاح های مختلف و بر پایه سیستم کاورگیری بی نقص بازی و یا استفاده از قابلیت های مخفی کاری قدرتمند بازی، خواهد بود

آنچارتد ۴ در زمینه گیم پلی با مقداری بحث بین طرفداران همراه بود. عده ای که بیشتر به المان های ادونچر یا ماجرایی بازی علاقمند بودند اعتقاد داشتند که نسخه چهارم بهترین گیم پلی ممکن را دارد و عده ای که علاقه شان بیشتر به سمت اکشن و مبارزات گرایش داشت، این سوال را داشتند که چرا ناتی داگ بار اکشن بازی نسبت به ۴ نسخه قبلی کمتر کرده است. در  واقع این یک موضوع نسبی بود و هم طرفدارانی داشت و هم مخالفانی که البته مخالفان هم هرگز از بد بودن گیم پلی نمی گفتند بلکه فقط دوست داشتند بار اکشن بازی مانند قبل ببشتر بود زیرا در نسخه چهارم المان های گشت و گذار در محیط و ادونچر بازی بر اکشن آن می چربید. به شخصه با توجه به این که ببشتر علاقمند به بار اکشن بازی هستم گیم پلی ۴ بازی قبلی را بیشتر دوست داشتم اما نه این که بگویم گیم پلی نسخه چهارم کوچکترین نقصی داشت. به شخصه امیدوار هستم که در بازی Uncharted: The Lost Legacy ناتی داگ تعادل بیشتری بین بخش اکشن و ادونچر بازی ایجاد نماید و شاهد اکشن و مبارزات ببشتری نسبت به نسخه چهارم باشیم که البته می دانم برخی از شما موافق این موضوع و برخی مخالف آن خواهید بود. گیم پلی بازی با توجه به نمایش هایی که از آن دیده ایم باز هم بر پایه گشت و گذار و اکتشاف در محیط در زاویه سوم شخص (به صورت پیاده یا با وسایل نقلیه) و پیدا کردن راه خود ازمیان مسیرهای صعب العبور و بخش های پرتعداد پلتفرمینگ و حل کردن برخی معماها و پازل ها و مبارزه با دشمنان به صورت Melee یا با سلاح های مختلف و بر پایه سیستم کاورگیری بی نقص بازی و یا استفاده از قابلیت های مخفی کاری قدرتمند بازی، خواهد بود که دقیقا معنای گیم پلی یک عنوان با نام آنچارتد است.

اولین تریلر معرفی بازی فوق العاده بود و نحوه معرفی کردن کلویی به عنوان شخصیت اصلی بسیار جذاب بود.

جالب است بدانید که سازندگان بازی مکانیک های مبارزه این بازی را مجددا طراحی کردند تا با فیزیک و استایل کلویی که یک زن است و قاعدتا باید با نیتن فرق زیادی داشته باشد، منطبق و باور پذیر باشد. در واقع در مبارزات نزدیک نسخه های قبلی نیتن به صورت یک بزن بهادر و اصطلاحا یک آدم “بی کله” عمل می کرد و با قلدری مبارزه می کرد ولی کلویی در این زمینه بیشتر بر پایه حرکات و هنرهای رزمی مبارزه می کند. همبنطور در گیم پلی این نسخه همانطور که در اولین نمایش معرفی بازی نیز مشاهده کرده بودیم یک سیستم و مکانیک باز کردن قفل ها نیز وجود خواهد داشت که قطعا در لحظاتی پر استرس و هیجان انگیز، می تواند بازی را بسیار جذاب تر نماید. با توجه به نمایش های بازی تاکنون به نظر می رسد که در این نسخه نیز شاهد مراحل و مناطق بسیار متنوعی خواهیم بود و در شهر و ساختمان های مختلف و کوهستان و جنگل و مقبره ها و معابد مختلف به بازی خواهیم پرداخت تا در داستان بازی پیشروی نماییم. در مبارزات بازی مانند همیشه انواع سلاح های مختلف را از قبیل اسنایپر و مسلسل و شاتگان و پیستول و ریوولور و… در اختیار دارید و همینطور مواد منفجره دستی مانند نارنجک و سی ۴ را نیز برای از بین بردن دشمنان در اختیار خواهید داشت.

بعضی جاها هست که آدم باید ببنده!! کلا چیزی نگه!!

نکته جالب در این بازی برای کسانی که می خواهند روش مخفی کاری را بیشتر انتخاب کنند، وجود سلاح های دارای صداخفه کن است که با آن ها می توانید دشمنان را به صورتی که کسی متوجه نشود از پای در آورید. به مانند همیشه روند بازی در این سری خطی است ولی برای انجام هدف خود، راه های مختلفی در محیط بازی وجود دارد که با این که نهایتا به یک نقطه ختم می شوند ولی تنوع خوبی را به بازی می بخشند و می توانید از مسیرهای مختلف اهداف خود را انجام دهید و لازم به ذکر است که نقشه های محیط های بازی از نسخه چهارم بزرگتر خواهند بود. هوش مصنوعی دشمنان در این نسخه باز هم نسبت به قبل بهبود یافته است و آنها کاملا نسبت به روش مبارزه و تاکتیک های شما واکنش نشان داده و دقیقا با هم همکاری می کنند تا شرایط را برای شما خیلی سخت کنند. همراه شما در بازی نیز هوش مصنوعی بسیار بالایی خواهد داشت و از حمله به دشمنان تا پرتاب سنگ برای پرت کردن حواس آنها و هشدار دادن به شما در مورد محل حضور دشمنان را انجام خواهد داد. همچنین بازی به شما دسترسی به بخش چند نفره نسخه چهارم را نیز با مقداری محتوای اضافی خواهد داد. بدون شک همانطور که فرنچایز آنچارتد به نوعی تبدیل به ستون اصلی و ترازوی قیاس سبک اکشن ماجرایی شده است، عنوان اسپین آف Uncharted: The Lost Legacy هم که نام بزرگ آنچارتد را یدک می کشد فارغ از این که بیشتر اکشن باشد یا ماجرایی، دارای گیم پلی بی نقص و بی نهایت هیجان انگیزی خواهد بود که علاقمندان را از هیجان ناب و خالص سیراب خواهد کرد.

کلا از این نیدین خیلی بدم می یاد!! کاش آخرش کلویی بزنه دخلشو بیاره!! غلط کرد دست روی نیتن بلند می کرد. هرچند نیتن هم مدام کتک میخورد ولی باز چرت و پرت می گفت و شوخی می کرد تا اعصاب نیدین بیشتر خرد شود!

در زمینه صداگذاری و موسیقی از همین حالا باید با اطمینان گفت شاهد کیفیتی بی نقص در صداگذاری شخصیت ها و صداگذاری محیطی بازی و همینطور موسیقی و ساندترک بی نظیری خواهیم بود که به نوعی یکی از امضاهای همیشگی سری آنچارتد به حساب می آیند و با مشاهده نمابش های بازی صحبت کردن شخصیت ها با یکدیگر با اطمینان می توان گفت صداگذاران شخصیت ها شاهکار کرده اند مخصوصا در مورد دو شخصیت کلویی و نیدین که بیشتر صحبت کردن آن ها را در نمابش های بازی دیده ایم که واقعا فوق العاده بوده است و به خوبی میراث نیتن دریک افسانه ای را حفظ نموده اند. Claudia Black و Laura Bailey به ترتیب در نقش های کلویی و نیدین ظاهر شده اند و از صداگذاری گرفته تا موشن کپچر و … را بر عهده داشتند و باید گفت به نظر می رسد که این کار را با بی نقصی هر چه تمام تر به انجام رسانده اند. موسیقی های بازی نیز بدون شک به مانند تمامی عناوین قبلی، فوق العاده خواهند بود و بیشترین هماهنگی را با حال و هوا و اتمسفر بازی خواهند داشت. باید دید آیا قطعات موسیقی این نسخه نیز به مانند عناوین قبلی در حدی از زیبایی هستند که بخواهیم آن ها را به تنهایی نیز گوش کنیم یا خیر که البته به نظر می رسد پاسخ این سوال تا حدود زیادی مشخص باشد که همینطور خواهد بود اما به هر حال باید صیر کرد و نتیجه نهایی کار را دید.

سازندگان بازی مکانیک های مبارزه این بازی را مجددا طراحی کردند تا با فیزیک و استایل کلویی که یک زن است و قاعدتا باید با نیتن فرق زیادی داشته باشد، منطبق و باور پذیر باشد. در واقع در مبارزات نزدیک نسخه های قبلی نیتن به صورت یک بزن بهادر و اصطلاحا یک آدم “بی کله” عمل می کرد و با قلدری مبارزه می کرد ولی کلویی در این زمینه بیشتر بر پایه حرکات و هنرهای رزمی مبارزه می کند

قطعا بعد از تجربه بی نظیر، شاهکار و به یادماندنی Uncharted 4: A Thief’s End، هیچ طرفداری بدش نمی آمد که دوباره بتواند بعد از گذشت یک سال پای به دنیای زیبای سری آنچارتد بگذارد و چه چیزی بهتر از یک بازی جدید و اسپین آف مجزا با بیش از ۱۰ ساعت گیم پلی به جای یک بسته الحاقی کوتاه. همچنین باید گفت با این که نام سری آنچارتد را همیشه با نیتن دریک شناخته و می شناسیم اما ته دلمان اصلا بی میل نیستیم که یک بار هم در یک بازی فرعی بتوانیم در نقش شخصیتی دیگر قرار بگیریم و طعم المان ها و مکانیک های بی نظیر آنچارتد را با شخصیتی جدید بچشیم و در قالب شخصیتی دیگر و داستانی دیگر به تجربه شاهکار آنچارتد بپردازیم. در واقع باید گفت سازندگان کار بسیار هوشمندانه ای کرده اند که در Uncharted: The Lost Legacy از نیتن دریک استفاده نکرده اند و هر چند که این می تواند یک ریسک بزرگ باشد ولی واقعا و الحق و والانصاف حیف بود آن خداحافظی با شکوه و بی نظیری که با نیتن دریک در نسخه چهارم داشتیم را خراب کنند و دوباره بعد از آن خداحافظی احساسی و پایان ماجراهای نیتن، وی را با این فاصله کوتاه بازگردانند. باید اعتراف کنم وقتی دختر نیتن عکس آنچارتد ۱ که نیتن و النا و ویکتور روی قایق گرفته بودند را از لای کتاب در آورد و نگاه کرد، بغض گلویم را فرا گرفت و اشک در چشمانم جمع شد و چندین سال خاطره ای که با این سری شاهکار و نیتن دریک دوست داشتنی داشتم از جلوی چشمانم رد شد و باید اعتراف کنم مانند یک مرد واقعی و یک شخصیت واقعی برای نیتن دریک آرزوی خوشبختی در زندگی اش با النا و فرزندش را کردم انگار که وی واقعا وجود دارد… بله، او برای من وجود دارد. بگذریم…. صحبت در مورد Uncharted: The Lost Legacy است.

الحق و والانصاف حیف بود سازندگان آن خداحافظی با شکوه و بی نظیری که با نیتن دریک در نسخه چهارم داشتیم را خراب کنند و دوباره بعد از آن خداحافظی احساسی و پایان ماجراهای نیتن، وی را با این فاصله کوتاه بازگردانند.

با شناختی که از ناتی داگ داریم و با توجه به این که ندیده ایم این استودیو تا به حال چیزی جز شاهکار برای سونی و پلتفرم هایش بسازد، می توانیم خیلی امیدوار باشیم که Uncharted: The Lost Legacy نیز یک بازی بی نظیر و یک تجربه فوق العاده را برای ما رقم بزند هر چند که اعتقاد دارم با توجه به این که این عنوان یک اسپین آف است و کار کمتری نسبت به یک بازی کامل و شماره دار سری روی آن انجام گرفته است، شاید با آن مانند شاهکاری چون نسخه چهارم رفتار نشود و در امتیازاتش تاثیر بگذارد اما به هر حال Uncharted: The Lost Legacy برای ما طرفداران یک شاهکار بی بدیل و بی نظیر مانند همیشه خواهد بود که قرار است باز هم ما را به دل هیجان انگیزترین ماجراجویی های ممکن ببرد، آن هم با زیباترین کیفیت گرافیکی ممکن در نسل هشتم. بر طبق اعلام ناتی داگ و سونی، بازی Uncharted: The Lost Legacy قراتر است تا در تاریخ ۲۲ آگوست ۲۰۱۷ برابر با ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ به طور انحصاری برای کنسول پلی استیشن ۴ منتشر گردد و یک انحصاری قدرتمند دیگر را به لیست عناوین بی نظیر کنسول بی رقیب نسل هشتم تاکنون اضافه نماید. زمان زیادی تا این که بتوانیم به تجربه این بازی مورد انتظار بپردازیم باقی نمانده است و تنها باید صبر کنیم تا ببینیم نهایتا ناتی داگ و سونی با کلویی و نیدین چه آشی برایمان پخته اند، هر چند که تا به حال همیشه و بدون استثنا، آش های ناتی داگ خوشمزه ترین آش های صنعت بازی بوده اند!!

12345678910(17 رای, میانگین آرا 9٫24 از 10 )
Loading...
نظرات

 1. wanton گفت:

  In Love به امید موفقیت

  نظر محبوب به انتخاب کاربران 124Thumb up 61Thumb down
 2. Godofwar0385 گفت:

  به به ممنون‌از شما آقا سعید مقالات شما همه و همه عالی و خود بخود یه شاهکاره.در مورد انچارتد باید بگم‌که یکی از بهترین بازیهای عمرم بود مخصوصا نسخه ی دومش که سراسر هیجان بود ووبهترین بازی ای که تو نسل هشت انجام دادم هم انجارتد چاره ناتی داگ باید این بازیو چند سال دیگه دوباره ادامه بده به نظر من بعد تلو پارت دو و سه دوباره بره سر وقت انچارتد چون یه شاهکاره تو سبک خودش و من انجارتدو بیشتر از دلست اف اس دوس دارم چون بهم حس و هیجان بیشتری میداد در کل خیلی منتظر این انجارتد جدیدم هر چند نیتن دریک توش نیست ولی مطمئنم ناتی اگ همونیو میسازه که ما میخوایم

  42Thumb up 65Thumb down
 3. Vito scaletta گفت:

  مقاله عالیه ولی تیترتون اصلا اصلا خوب نیست تیتر خیلی بهتری میتونستید انتخاب کنید.
  ناتی داگ هرچی میسازه شاهکار میشه. من تو آنچارتد ۴ همش وای میستادم فقط محیط بازی رو نگاه میکردم از بس زیبا بود. آنچارتد ۴ شاهکاری تکرار نشدنی بود. تو این نسخه بهتر بود جوانی ویکتور سالیوان رو نشون بدن چون تو زمان قدیمتر مثلا دهه ۸۰ بود بازی متفاوت میشد و حس و حال خاصی پیدا میکرد ولی کلوئی هم شخصیت خوبیه که یکی از بهترین کاراکتر های آنچارتد ۲ بود. ولی هیچکی نیتن نمیشه ولی برای من بهترین زن ماجراجو لارا کرافته هنوز!

  39Thumb up 57Thumb down
  • beyond2soul گفت:

   خداوکیلی
   بازی های ناتی داگ رو که بازی میکنم
   به عنوان یک تری دی کار بارها شده محیط تو بازی رو بررسی کردم تا ببینم چه جوری درست کرده که هم قشنگ و گرافیک بالا باشه و هم برای بازی سبک باشه
   چون تو مرحله بازی هرچی مدل ها بیشتر بشن = تعداد پالیگان ها وترینگل ها ( حالا تلفظ صحیحش رو مطمئن نیستم ) زیاد تر میشه
   و وقتی این اتفاق میفته بازی سنگین میشه و کنسول یا کامپیوتر ( بستگی به قدرتشون ) کم میارن و افت فریم و لگ فلان پیش میاد
   من الان تو همین بازی لست و آنچارتد چندین نکته مهم و جالب یاد گرفتم
   این همه مدل و جزئیات؟ اون وقت روی پرو ۴کی و ۶۰ فریم میاد
   بعد وقتی میای از یک بازی انتقاد میکنی فن های متعصبش که نمیدونند مدل چیه پالیگان چیه ترینگل چی چیه میان حمله میکنند
   منی که کارم اینه کلی آموزش دیدم میدونم چقدر ناتی داگ عالی عمل کرده تو بهینگی این حرفها
   نه یک فرد متعصب چه سونی فن باشه چه ماکرو فن

   ******
   در مورد ایدت در مورد سالی هم جالبه
   اتفاقا جونی هاش رو نشون بدن اسلحه ها قدیمی تر میشه
   به نظرم ایدت رو برای ناتی داگ بفرست
   و همین جمله رو بهشون بگم که گفتم

   hi
   im from iran
   i am a fan of your games
   i have a new idea for uncharted future
   u can use sali character in game. when he is young & searching treasure something.
   there is something good about him is they will use old weapons
   & old cars
   so its very new thing in this game history
   good lucky

   24Thumb up 19Thumb down
   • poor gamer گفت:

    داداش متن اینگلیسیت خیلی اشتباه داشت درستش میشه این:
    Hi
    I’m from Iran and I’m one of BIG uncharted fans and i have a new idea hope you’d like it
    Ithink Sullivan’s youth time is a big deal just think about sully when he kicks some asses with some old weapens and cars
    and sometimes drake and sully were talking about some old days whene drake was a kid so now we have opurtunity to find out what was going on
    hope you’re seeing my mail
    good luck

    13Thumb up 0Thumb down
    • beyond2soul گفت:

     مرسی که صحیحش رو نوشتی
     انگلیسی بلد هستم ولی نه کامل.یعنی با قواعد بلد نیسنم. ولی صحبت میکنم و یا فیلمی آموزشی چیزی میبینم متوجه میشم تقریبا همش رو
     ولی تو قواعد هم کامل بلد نیستم و هم حوصلش رو ندارم درست بنویسم.
     در کل مرسی. حالا منظورم این بود ایدش رو بدن. لطف کردی
     Rose

     7Thumb up 2Thumb down
   • Vito scaletta گفت:

    آفرین، کاملا درسته من که از اول پلتفرم اصلیم PC هست (و همیشه خواهد بود) هیچ بازی رو pc که قدرتش خیلی بیشتر از ps4 معمولیه ندیدم گرافیکش مثل آنچارتد ۴ باشه همچین بازی پر جزییات سنگینی اجراش رو ps4 عالیه نه تنها گرافیک فنی بلکه گرافیک هنری هم به قدری عالی بود که انگار داری به یک اثر هنری زیبا نگاه میکنی من از بازی حدود ۲۰۰ تا اسکزین شات گرفتم.
    ایده ویکتور همونطور که تو متن گفته شد قبلا به ذهنشون رسیده ولی به دلایل نا معلوم گذاشتنش برای بعدن.

    8Thumb up 1Thumb down
  • درود بر شما. ممنونم ازتون. قطعا نظرتون بسیار محترمه برای من و خب تیترها گاها میتونن با سلیقه کسی جور باشند یا که خیر. ممنون از نظرتون

   3Thumb up 0Thumb down
 4. Neil.Druckmann گفت:

  مثل همیشه عالی
  آنچارتد یکی از معدود بازی هاییه که میتونه با روح و روان آدم بازی کنه In Love In Love In Love

  41Thumb up 57Thumb down
  • PSFAN@COD گفت:

   کلا بازیای ناتی داگ روح و روان را می خورن

   35Thumb up 62Thumb down
   • beyond2soul گفت:

    خداییش دارم بعد از ۱۷ سال تقریبا یک بازی رو برای بار دوم بازی میکنم
    بازی لست آف آس که ارزش دوباره بازی کردن رو داره و عالیههههههههههههههه
    یک تیکه اش دیروز رسیدم که الی به جوئیل میگفت :
    من دختر تو نیستم
    ببین منم کسانی رو دوسم داشتن یا بهم اهمیت میدادن به غیر از تو از دست دادم
    اشک تو چشمام جمع شد جلوی خودم رو گرفتم
    تو این ۳۰ سال که از خدا گرفتم
    و ۲۵ سال تقریبا عمر گیمری
    یکی بازی بیاند ۲ سول بود که اینقدر با احساسات من بازی کرد
    یکی این لست
    خداییش کار سونی و استودیو هاش درسته
    اینجوریه که همیشه تو همه نسل ها مقام آورده و جایزه برده و پرافتخارترین بازی تاریخ و نمرات بالا و جوایز معتبر و فروش بالا دست سونی هستش

    22Thumb up 10Thumb down
    • Vito scaletta گفت:

     سلیقت دقیقا مثل منه. برای منم همین جوری بود ولی Heavy Rain به نظرم از beyond بازی قوی تری بود آثار david cage کلا آدم رو غرق میکنن تو خودشون اگر Life Is Strange رو بازی نکردی اونم حتما بازی کن داستانش انقدر احساسی بود که من یک هفته بعد از پایانش به فکرش بودم سبکش شبیه beyond هست ولی داستانش منسجم تره

     4Thumb up 0Thumb down
     • beyond2soul گفت:

      من کوچیک شما هم هستم
      ولی بیاند رو روی پلی ۳ بازی کردم و در کنار لست بهترین بازی روی اون کنسول بود
      فرصت نشد هوی رین رو بازی کنم
      وقتی پلی ۴ خریدم مدت تقریبا ۲ماه دنبال این بازی بودم که ارزون تر بخرم
      خلاصه ۷۵ + ۱۰ پست خریدم
      و وقتی میخواستم بازی کنم همش میترسیدم این بازی از بیاند بیشتر بهم حال بده
      و وقتی هوی رین رو بازی کردم خدارو شکر دیدم هیچی جلوی بیاند نداره برای گفتن
      یعنی از نظر احساسی بیاند ترکوند منو
      ولی هوی رین خیلی اثر اونجوری نداشت روی من
      سلیقه ای هستش
      اتفاقا بازی لایف اس استرنج رو هم نصب کردم. منتهی یک مدته از بس تو سایت خوابیدم وقت بازی نمیکنم ROTFL
      بعد معتاد سایت شدم
      باید کمش کنم

      5Thumb up 0Thumb down
  • درود بر شما. خیلی متشکرم از لطفتون.
   بله درسته واقعا

   1Thumb up 0Thumb down
 5. PSFAN@COD گفت:

  یه بازی خوف دیگه از ناتی داگ کبیر

  26Thumb up 58Thumb down
 6. Farshidmc گفت:

  اگه موفق بشه (امیدوارم بشه) انچارتد ادامه پیدا میکنه

  25Thumb up 58Thumb down
 7. TheScarface گفت:

  اینم مثل بقیه نسخه ها چیزی جز لقاب شاهکار نخواهد گرفت و یه جام دیگه به افتخارات پلی استیشن اضافه میکنه . خسته نباشی آقا سعید . عشق است فردی مرکوری In Love Yes

  31Thumb up 57Thumb down
 8. Scheldon گفت:

  از این جمله واقعا خوشم اومد
  “بله او برای من وجود دارد”
  واقعا نیتن واسه همه آنچارتد بازا وجود دارد همیشه….

  23Thumb up 58Thumb down
 9. Omid4041 گفت:

  انچارد ۴ بازی هست که من دوست ندارم
  هیجان نسخه های قبل نداشت
  نیتن دریک هر وقت می خواست اسلحه دستش بگیره فوری نانی داگ یه معما طولانی جلوت می زاشت و اجازه خودنمایی با نیتن دریک نمی داد
  نسخه دو کجا و نسخه ۴ بدترین نسخه سری کجا

  21Thumb up 78Thumb down
  • Hey_You گفت:

   با سلام. اتفاقا منم نظری مثل شما دارم. انچارتد ۴ تحت تاثیر جو و موفقیت لست او اس به شدت تغییر کرده بود. روند بازی بسیار کند شده بود و واقعا فرصتی برای امتجان کردن اکشن بهینه و خوش دست شده بازی نبود. حالا صحبتای جو دهنده و هایپ های الکی که نیل دراکمن ایجاد کرد هم بی خیال.
   انچارتد ۴ قطعا ضعیف ترین نسخه این سری بود. البته نسخه ویتا رو امتحان نکردم. اما باز هم فکر میکنم نسخه ویتا با توجه به سخت افزاری که روش عرضه شده تجربه جالبی میتونه باشه.

   32Thumb up 45Thumb down
   • OLDKRATOS گفت:

    Hey-you
    ROTFL خود نیل دراکمن هم جسارت نکرده اینجور بازیه خودشو انتقاد کنه
    این نظر شما راجع به order صدق میکنه نه uncharted،شما بورو تکالیفتو انجام بده نمیخواد نظر بدی وقیح
    اگر قرار بود نسخه ۴ دقیقا به اندازه نسخه های قبل غرق در اکشن باشه تکراری و کلیشه ای میشد.uncharted 4 یک عنوان ادونچر اکشن با مضنون باستانشناسیه و این یعنی پلتفرمینگ و پازل!!انتظاری که شما داری یعنی اینکه uncharted 4 میبایست مثل gears of war باشه
    لطفا وقتی سبک یک بازیو نمیدونی حرف نزن که بخوان بخاطرش حرمتتو بشکنن

    9Thumb up 12Thumb down
 10. vitto corleone گفت:

  همیشه نقدا و پیش نمایشای اقا سعید کامل و عالی هستن و مرسی بابت پیش نمایش این بازی فوق العاده فقط جای نیتن خیلی خالیه Cry Cry Cry

  26Thumb up 56Thumb down
 11. sarfaraz گفت:

  مقاله نسبتا خوبی بود سعید جان در پاسخ ب مامور ۱۳ لارا واقعا یک شخصیت بینظیر در رنج خودش هست ولی آخرین نسخه منتشر شده از بازیش ب رغم گرافیک بالا و طراحی خوب شخصیت از داستان پردازی ب شدت افتضاح رنج میبرد ب طوری ک واقعا دلم را زد و هرچی خاطره زیبا باهاش داشتم را ب کلی نابود کرد مناظری ک و البته داستانی ک در سری آنچارتد ب لحاظ محتوا و غنی بودن تاریخی در این سری داریم را در هیچ بازی باستانی ماجراجویی سراغ نداشتم و ندارم چ خوب میشد اگه لارا هم علاوه بر ظاهری زیبا داستانش هم ب این طرف سوق پیدا میکرد در وصف کلویی هم خیلی زیبا صورتش کار شده و کمی هم شبیه نیتن هست مثل اینکه خواهرش باشه( ب لحاظ شباهت)

  21Thumb up 29Thumb down
 12. beyond2soul گفت:

  تشکر از آقای آقابابایی گل
  *********
  شرکتی که کنسول هاش همیشه تو همه نسل ها موفق و برنده بوده؟

  شرکتی که همیشه تو فروش کنسول تو تاریخ جزو مقام اول و چهارم و ششم و نهم و دوازدهم بوده؟
  و رقیبش فقط یک کنسول داره که مقام هفتم شده؟
  شرکتی که بازی های شاهکار انحصاریش همیشه جوایز معتبر رو درو میکنند؟
  شرکتی که بازی های شاهکار انحصاریش نمرات بالا رو میگیرن؟
  شرکتی که تعداد بازی های انحصاری شاهکارش زیاده؟
  شرکتی که تنها بازی گوتی رو تو کنسول ها رو داره؟
  شرکتی که بازیش تو گینس ثبت شده؟
  شرکتی که بازیش بیگ وینر شده؟
  اون چه شرکتیه؟
  شرکتی که وعده وعید دروغ و امید تو خالی به طرفداراش نمیشده و به شعور اونها احترام میزاره؟
  شرکتی که کنسول میان نسلی رو برای یک یا ۲ سال عرضه نمیکنه؟
  کیه کیه؟
  سونی کبیره
  این بازی هم اینشالا نمره بالایی خواهد گرفت
  پیش بینی خودم بین ۸۵ تا ۹۰ هستش
  ولی شاید تونست بالاتر هم بشه
  البته ترجیح میدادم شخصیت کولی با سالی باشه. چه میشد اگر اینطوری میشد به به. ولی خوب با این زنه شد که اصلا باهاش حال نمیکنم.
  به شخصه نسخه سوم هیچی کمتر از نسخه چهارم بهم حال نداد.
  ۲ هم قشنگ بود
  ۱ معمولی
  ( جالبه ۱ رو من تو پلی ۳ بازی کردم خیلی خوشم نیومد. دیگه ۲ و ۳ رو بیخیال شدم. بعد پلی ۴ که خریدم یک شانس بهش دادم و دیدم نه خوبه. )
  ***************
  منبع فروش کنسول هم
  https://holdtoreset.com/top-10-best-selling-video-game-consoles

  22Thumb up 9Thumb down
 13. wanton گفت:

  والا من ریمستر ۱ ۲ ۳ رو بازی کردم به نظر ۲ و انچ ۴ وانچ ۳ و انچ ۱ همشون شاهکار بودن نمیشه بیام بگم انچ ۲ بهتر همشون بود چون هر ۴ نسخه یهتر بهتر بود

  4Thumb up 1Thumb down
 14. beyond2soul گفت:

  داداش
  تا صبح هم که منفی بدی سوزشت برطرف نمیشه
  راحش اینه بری جعبه ات رو بفروشی بیای یک پلی ۴ بخری
  تمام شد رفت
  حالا هی بیا منفی بده.پماد هم که دیگه کار نمیکنه
  بیا این مورفین رو بگیر موقتا تا ببینیم چی میشه Doctor

  27Thumb up 9Thumb down
  • Halomasterchief گفت:

   مطمنی؟
   تو مگه تری دی کار نیستی؟ پس چرا ۲۴ ساعت الافی؟
   کنسولی بخریم که غیر چهار تا بازی ژاپنی هیچی نداره. ROTFL
   اگه پول مفت داری واسه ما هم بخر.وگرنه …… رو ببند. ROTFL

   11Thumb up 33Thumb down
   • beyond2soul گفت:

    علاف اولا اینطوری نوشته میشه بی سواد عزیز
    دوما تو علافی نه من
    در مورد تری دی کاری هم متاسفانه تو ایران پارتی بازیه و خیلی تری دی کارهای خفن تر از من هم الان کار تری دی انجام نمیدن
    چه برسه به من
    منم برای سرگرمی کار میکنم وقتی میبینم وضع اینه
    و درسته کامنت زیاد میدم ولی در کنارش هم تری دی کار میکنم
    هم برای یک امتحانی دارم میخونم
    و هم دارم تری دی کار میکنم
    پول کنسول؟ برای بازی ژاپنی ؟ ROTFL پس اون ۶۰٫۴ میلیون هم من خردیم همش رو
    باشه باشه
    خوش باشی

    21Thumb up 7Thumb down
 15. JUST me گفت:

  سعیید جان قلمت درسته In Love Yes

  3Thumb up 1Thumb down
 16. father rigaldo گفت:

  خیلی نکته دردناکیه که میلیاردی هزینه کنی بعد اینجوری ضایع بشی چی فکر میکردن چی شداگه میدونستن ترامپ قراره بیاد سر کار هیچ وقت پایان سری چهارم آنچارتد نیتن رو بازنشسته نمیکردن و یه بچه دختر(کلینتون)ازش باقی بمونه حالا که ترامپ انتخاب شده همه چیز رو مجبورن یه جوری تغییر بدن .
  یعنی تو عمده آثارشون تو این چند سال که شخصیت اول زن مثل آلیس از سری فیلم های مضحک رزیدنت اویل که تو سری پنجمش در سال ۲۰۱۲ در پایان فیلم به کاخ سفید راه پیدا کرد و تو سری ششم سال ۲۰۱۷ هم باز وقتی دیدن کلینتون انتخاب نشد .آلیس گفت:به من در واشنگتن خیانت شد و این شخصیت هم بازنشسته شد.
  یا سری فیلم های دنیای زیرزمین باز شخصیت اولش سلین که یه زن فوق العاده قدرتمند به تصویر کشیده شد تو سری آخرش بعد انتخابات اونم به حاشیه گذاشته شد و رییس جدید فرقه تو فیلم یه مرد انتخاب شد.تو فیلم دکتر استرنج باز همین جریان بود و خیلی زیادن از چند سال پیش تو بازیها مثلا دانته dmc رو گذاشتن کنار و بیونتا رو آوردن_نیئر _توم ریدر جدید_بازی بیوند_و هورایزن و به خصوص last of us که خیلی ضایع شد جوئل رو گذاشتن کنار و الی رو آوردن و ……هستن دیگه منتها همه اینها نقش بر آب شد.و حالا دوباره ورق بر خواهد گشت این خط و این نشان دوباره شخصیت های قدرتمند مرد برمیگردن و زنها به حاشیه خواهند رفت.نمونه انیمه (آکادمی قهرمانی من) که بعد انتخابات طراحی شده و به شدت مرد محوری ساختنش و زن ها دوباره برگ چغندرن.که البته قدرتمند ترین شخصیتش هم یه آمریکایی مو طلایی هست کپی ترامپ.

  10Thumb up 17Thumb down
 17. DeadSpace گفت:

  منکه منتظرشم In Love In Love
  سلام آقا سعید
  مقاله عالی بود ممنون
  من دو بار به شما پیغام دادم جواب ندادید Question

  3Thumb up 0Thumb down
 18. HannaH گفت:

  مقاله بسیار خوبى بود. به طور عجیبى من منتظر این بازى هستم. قبل از اینکه این بازى معرفى بشه، من به شدت منتظر Uncharted 4 بودم. نه به خاطر تمام روزهایى که با بازى هاى قبلى خاطره داشتم، بلکه منتظر بودم بازى عرضه بشه تا ناوتى داگ مشغول Last of us 2 بشه. اما عرضه این بازى باعث تغییر نظرم شد.
  امید من اینه که این بازى مسیرى رو بره که تومب ریدر گم کرده. باز ماقبل آخر تومب ریدر فوق العاده بود ولى مى شد توش دید که مسیر جدید بازى رو دید. این مسئله توى نسخه قبلى بازى تبدیل به مشکلى شد که سخت مى شد دیگه به بازى تومب رایدر گفت یا باهاش ارتباط برقرار کرد (هر چند من نسخه ٢٠ سالگى رو با دى ال سى تمام کردم). امید من بازگشت به ساختار خطى، داستان گو و موجزى هست که بیشتر بازى هاى جهان باز این روزى (که انگار به زور جهان باز شدن) ازش دورن. جداً دنیاى بازى به یک شخصیت زن قدرتمند نیاز داره که لارا کرافت مظهرش بود و حالا بیشتر سردرگمه تا قهرمان.

  11Thumb up 2Thumb down
 19. PC PC pc گفت:

  بهترین بازی تاریخه این In Love هیچ کس درد ما پی سی بازا رو نمی فهمه Big Frown هیچ کس به ما توجهی نمی کنه Big Frown هیچ شرکتی واسه ما بازی انحصاری درجه یک مثل خدای جنگ ،اخرین از ما،خون سوخته(بلادبورن)،ناشناخته(انچارتد)،روز های با تفنگ(دیز گان)،مرد عنکبوتی نمی سازه Cry من تحت شرایط سختی هستم افای سعید اقا بابایی.نه پول دارم که سونی ۴ بخرم نه سنم زیاده که بابام بهم اجازه بده کار کنم و سونی چهار بخرم(۱۱ سالمه).برای ما پی سی بازا دعا کنید

  9Thumb up 19Thumb down
 20. hrbz3 گفت:

  سلام. رفقا یه چیزی رو چند وقته میخوام بگم اما نمیتونم. من خودم عاشق بازی هستم مثل همه شما و واسه همه ی کنسولا و البته pc احترام زیادی قایلم اما بیاین یه ذره واقع بینانه نگاه کنیم. بدون هیچ تعصبی. سخته ولی ممکنه چون نقدهای ما به بهتر شدن روزافزون این صنعت_هنر کمک میکنه.

  آنچارتد واقعا سری دوست داشتنی هستش. من خودم که ۳ نسخه اول رو بازی کردم خیلی کیف کردم. شخصیت های عالی و داستان عالی و گیم پلی فوق العاده. اما راستش سری چهارمش آنچنان من رو راضیم نکرد. میدونم که واسش خیلی زحمت کشیده بودن و دو تا نابغه ی گیم کارگردانیش کردن اما بالاخره اون ها هم آدم هستند و عاری از اشتباه نیستند.
  راستش یکی از چیزهایی که من خوشم نیومد از بازی ( با همه ی خوبی هاش مثل گرافیک عالیش) شخصیت های منفیش بود که به نظرم خیلی گیرا نبودن. شایدم من نفهمیدم اما مثلن ریف و نیدین رو خیلی راجبشون (در مورد شخصیت پردازیشون) توضیح نداد فقط دیدیم که دنبال گنج بودن. اصلن این نیدین خونوادش کجان چرا انقدر خشنه( میدونم نظامی هستش) اما خوب چرا و
  خطر اسپویل: نیدین آخر بازی کجا میره. چی مشه و…. به نظرم این دوتا جای کار بیشتری داشتن تا بیشتر بهشون نزدیک بشیم.
  مورد دوم هم راجب شخصیت سالی هستش که خیلی دوست داشتنیه. توی این سری به غیر از چند جا عملا نقش خاصی نداره و انگار سازنده ها فقط واسه اینکه گیمرا نگن پس سالی کجاست؟ اون رو تو بازی گذاشتن.
  یه مورد دیگه هم راجب گیم پلیه. راستش من حس کردم اون درگیری ها و آشوبی که ما تو سری های قبل میدیدیم تو این بازی کمتر بود. اون طناب هم که تو بازی نیتن خیلی ازش استفاده میکنه واسم سوال شده که اگه سم در بچگی نیتن نحوه استفاده از اون رو بهش یاد داده( اولای بازی) پس چرا تو سری های قبل ازش استفاده نمیکرد و فقط تو این سری ازش استفاده کرد؟
  بازم ببخشید. من فقط نظر شخصیم رو گفتم و هدفم خدای نکرده تخریب نبود فقط دوست داشتم این سری با عظمت و به شدت زیبا کاش به این نکات هم توجه میکرد.نمیدونم شایدم من انتظارم بالاست.

  13Thumb up 8Thumb down
  • Hey_You گفت:

   چرا معذرت خواهی میکنی رفیق؟ خب نظرته. جرم که نکردی Smile
   همیشه نظرتو بگو حتی اگه مثل من منفی بارونت کردن. اتفاقا صحبت شما هم درسته. انچارتد ۴ اصلا در حد شماره دوم نبود به هیچ وجه. حالا هرکی هم میخواد بدش بیاد. البته تو این پست که یه نفر راه افتاده به همه منفی میده. چه مثبت چه منفی.

   9Thumb up 6Thumb down
  • beyond2soul گفت:

   اتفاقا ما سونی فن ها منطقی هستیم خدارو شکر و اهل فوش و بی ادبی و بی منطقی و تعصب نیستیم.
   و صحبت هات هم نسبتا درست بود.
   طناب رو موافقم نکته قشنگی اشاره کردی.
   ولی سالی رو نه. اتفاقا نقشش خوب بود
   دیالوگ هاش هم خوب بود
   من خودم نسخه سوم بیشتر از همه نسخه ها بهم حال داد
   و نسخه چهارم به نظر خودم بیشتر از ۳ بهم حال نداد. میشه گفت هم سطح بودن
   ۲ هم قشنگ بود. مخصوصا که در کنار کلی جوایز معتبر تنها بازی کنسولی هستش که توسنته جایزه بازی سال رو ببره
   لست هم باید میبرد ولی گاهی سیاست ها و پول باعث میشه بعضی ها نشن. به اینکه اگر لست لایق بازی سال نبود چطور این همه جایزه رو درو کرد؟
   در کل هرموقع خواستی حرف بزنی داداش بزن راحت باش
   هرکی هم مخالف بود باشه. موافقم بود باشه
   الان من رو ببین. این همه حرف میزنم. بعد یک سری کم میارن دارن جو سازی میکنند که آره اطلاعات غلط داری میدی
   بابا خوبه بیشترش رو منبع میزارم ROTFL
   راحت باشه حرفت رو بزن. بالاخره نظرات با هم فرق میکنه دیگه. کره شمالی که نیست اینجا

   10Thumb up 2Thumb down
 21. hosseingamer@irib.tv3.ir گفت:

  خب خدارو شکر یه انحصاری دیگه برای ps4.ممنون آقا سعید برا این مقاله که نخوندمش که اسپویل نشه چیزی اما عکساش سر حال بود…راستی به نظر من کارکتر منفیش خیلی خوب از آب در میاد ظاهرش که اینجور نشون میده Laugh

  5Thumb up 1Thumb down
 22. eljugador گفت:

  سعید جان متن مثل همیشه پخته بود ولی کپشن عکسات چند وقتیه روند نزولی بدی پیدا کرده

  یعنی چی غلط کرده؟
  یا آدم باید ببنده؟
  یا تیکه های فراوان جنسی

  نه تنها بامزه نیست که بی مزه و بی ادبانست اگر بامزه بود یذرش نمک کاره

  نظر شخصیمه البته ممکنه خیلیا حال کنن

  مرس

  7Thumb up 11Thumb down
  • درود بر شما. خیلی ممنونم از این که وقت گذشتید و مطالعه فرمودید و خوشحالم که از مقاله راضی بودید.
   در خصوص عکس ها خدمتتون بگم که من در روز انواع و اقسام بازخوردهای مختلف رو از کاربرانمون می گیرم و بر اساس نظر و سلیقه و علاقه اونها سعی میکنم مسیر رو پیش ببرم. مطمئنا همونطور که خودتون گفتید خیلی ها علاقه دارن و مهم تر این که خودم علاقه دارم و این نوع نوشتن و طنز رو دوست دارم و بازطخوردهای بی نظیری رو هم دیدم تا به امروز از طنزهای مقالات و کپشن عکس ها.

   4Thumb up 1Thumb down
 23. THELASTOFUS_IR گفت:

  عینش نیست به خدا .
  دمشون گرم‌با این بازی ساختنشون خدایی کم‌نمیزارم حسابی به بازی میرسن .
  کلویی هم که از شماره ۲ حسابی خاطره ساز بود بی صبرانه منتظرشم

  4Thumb up 0Thumb down
 24. the last of us part 2 گفت:

  این فرد مریض دهه نودی کیه که داره به همه پستا منفی میده واقعا مشکلت چیه

  6Thumb up 0Thumb down
 25. Masood 92 گفت:

  تو بعضی از نظرها طرف اومده از بازی تعریف و تمجید کرده و یه نفر بیکار تا تونسته بهشون منفی داده!
  عزیز من شرکت ناتی داگ و سری آنچارتد بدون هیچ شکی جز بهترین های صنعت گیم هستن و هزارتا منفی هم نمیتونه این واقعیتو تغییر بده!
  من خودم تا حالا PS3 & 4 رو از نزدیک ندیدم و هیچکدوم از بازی های آنچارتد رو بازی نکردم (حتی تریلراشو ندیدم که هوس هم نکنم!!!) ولی با توجه به امتیازا و جایزه ها و فروش و نقدا و … این بازی چیزی کم از شاهکار نداره و بد گفتن ازش فقط حماقتو میرسونه
  به خاطر همینم هست که انحصاریای PC و XBOX مسخره میشه، تا به بقیه احترام نذاری احترامتو حفظ نمیکنن

  9Thumb up 0Thumb down
 26. peen گفت:

  با درود و سپاس از شما
  همینطور که ناتی داگ و انچارتد تا حالا موفق بودم امیدوارم این نسخه از بازی هم موفق بشه تا موفقیت های انچارتد کامل بشه

  3Thumb up 0Thumb down
 27. RAZIEL گفت:

  سلام آقا سعید خسته نباشی دوست عزیز.
  اگه امکانش هست مقاله ای در مورد مرگ بار ترین سلاح های بازیهای کامپیوتری بنویسید با تشکر.

  1Thumb up 0Thumb down
 28. mahdi7khe گفت:

  من نمی دونم چرا هر موقع این بازی رو می بینم یاد لارا می افتم !!!
  دست خودم نیست

  ای لارا کجایی که یادت به خیر …

  1Thumb up 1Thumb down
 29. the witch lord گفت:

  فرنچایز عالی هست ولی حیف که خزش کردن Struggle Struggle Struggle

  3Thumb up 0Thumb down
 30. neiten گفت:

  خدایا شکرت به خاطر ناتی داگ
  اصلا ادم زبونش قاصره از
  صحبت درباره ناتی داگ
  جادوگر احساس
  نبض گیم..
  بی صبرانه منتظرشم که بیاد No

  0Thumb up 0Thumb down
عضویت در سایت

ثبت نام برای این سایت

A password will be e-mailed to you.

دریافت رمز جدید

لطفا نام‌کاربری یا نشانی رایانامه خودتان را وارد کنید. برای ساخت یک گذرواژه تازه با رایانامه، شما یک پیوند دریافت خواهید کرد.

نام کاربری و یا آدرس ایمیل خود را جهت طی کردن مراحل بازیابی رمز عبور وارد نمایید.
ورود به حساب

جستجو در سایت