تصاویر مقایسه ای The Division در رایانه های شخصی، پلی استیشن 4 و اکس باکس وان: گرافیک بازی فوق العاده است

۳۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱

امروز پس از 24 ساعت بتا انحصاری کنسول اکس باکس وان، نسخه بتا عمومی Tom Clancy’s The Division در تمامی پلتفرم ها منتشر شده و به این ترتیب شاهد انتشار تصاویر مقایسه ای میان گرافیک بازی در سه پلتفرم رایانه های شخصی، پلی استیشن 4 و اکس باکس وان هستیم. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

تصاویر مقایسه ای منتشر شده شامل هشت تصویر از هر پلتفرم بوده و سعی شده تمامی تصاویر در شرایطی یکسان نسبت به پلتفرم دیگر تهیه شوند. زاویه دوربین، آب و هوا، ساعت روز و همچنین اپراتور بازی تمامی یکسان بوده تا بهترین مقایسه ممکن شکل بگیرد.
نسخه رایانه های شخصی بازی در بالاترین تنظیمات گرافیکی بوده و برای هماهنگی با نسخه های کنسولی در وضوح تصویر 1080p اجرا می شود.
در ادامه به مشاهده تصاویر مقایسه ای می پردازیم. لازم به ذکر است تصویر اول از سمت چپ متعلق به رایانه های شخصی، دوم پلی استیشن 4 و آخرین تصویر متعلق به نسخه اکس باکس وان است:

اولین نکته ای که پس از مشاهده تصاویر بازی به چشم می خورد، گرافیک فوق العاده بازی در تمامی پلتفرم ها است. دومین نکته اینکه تفاوت میان نسخه اکس باکس وان و پلی استیشن 4 بسیار ناچیز بوده و هر دو به خوبی نسخه رایانه های شخصی به نظر می رسند.

با این حال نسخه رایانه های شخصی بازی دارای قدرت پردازش بصری بهتری نسبت به نسخه کنسولی است. در بازی شاهد یکسری گلیچ نیز هستیم. برای مثال شفافیت آلفا موی شخصیت ها در بعضی شرایط خاص کاملا پدیدار می شود. با این حال این گلیچ در بازی فقط زمانی قابل مشاهده است که بافت های مو در سطوح شفافی مانند شیشه پدیدار شود (به تصویر آزمایشگاه دقت کنید). خوشبختانه این ایراد به زودی برطرف خواهد شد.

در کنار گلیچ ها، draw distance بعضی از اشیا در نسخه رایانه های شخصی برتر بوده و ساختمان هایی در دور دست ها جزئیات بیشتری نسبت به نسخه کنسولی دارند. همچنین برخی از تابلوها و علامت های زینتی موجود در دیوار ساختمان ها به کلی از نسخه کنسولی حذف شده اند. البته برای پی بردن به این موضوع بایستی دقت فراوانی داشته باشید.

سایه ها نیز در نسخه رایانه های شخصی نرمتر بوده و در کنسول ها وضوح تصویر پایین تری دارند و دندانه دار هستند.

و اما انعکاس جایی است که نسخه رایانه های شخصی بیشترین درخشش را در آن دارد. در این نسخه تنظیمات فراوانی را می توان برای ویژگی مذکور اعمال کرد که این تنظمیات بسیار زیبا و پر جزئیات به نظر می رسند.

کلام نهایی اینکه The Division را در هر پلتفرمی که  تجربه کنید بسیار زیبا بوده و یکی از بهترین جلوه های بصری را در عناوین نسل هشتم دارا می باشد.

The Division در تاریخ 8 مارس سال جاری برای پلتفرم های رایانه های شخصی، اکس باکس وان و پلی استیشن 4 منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید