Mirror’s Edge Catalyst :NYCC 2015 مثل یک شانس دوباره برای یک ایده خوب است

۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۰۰:۱۷

برخی از بازی‌ها معروف نمی‌شوند اما همیشه در یادها می‌مانند. بازی‌هایی که شاید سال‌ها خبری از آن نیست اما به یکباره با انتشار یک نسخه جدید، شما را غافلگیر می‌کنند. Mirror’s Edge Catalyst هم نمونه‌ای از این بازی‌ها است. در جریان نمایشگاه Comic-Con 2015 اطلاعات جدیدی از این بازی منتشر شده است که نگاهی به آن خواهیم داشت. با ادامه خبر همراه باشید.

اگر پس انجام بازی‌های مختلف در سبک‌های تکراری به‌دنبال ایجاد تنوع هستید، اولین پیشنهاد برای شما Mirror’s Edge Catalyst خواهد بود. یک بازی در سبکی نوآورانه و با داستانی نه چندان مشابه نسبت به سایر بازی‌ها و همچنین یک گیم‌پلی منحصربفرد. در اولین نگاه به دمو Mirror’s Edge Catalyst می‌توان فهمید که بازی درحال حرکت به سمت سبک Open-World است و همین موضوع همراه با برخی تغییرات هوشمندانه دیگر، می‌تواند بسیاری از مشکلات نسخه اول بازی را جبران نماید.

در ابتدای دمو ما شاهد فیلمی کوتاه و سپس ورود به بازی هستیم. جایی که شخصیت اصلی بازی ،Faith ، از زندان آزاد شده و به دنبال یکی از همکاران قدیمی خود رفته و با او برای برگشتن به کار قبلی خود و کارکردن علیه یک شخص با او صحبت می‌کند. سپس بازی قطع شده و به مرحله دیگری از بازی منتقل می‌شویم که به نظر با مراحل اولیه آن فاصله زیادی دارد. در این قسمت شما می‌توانید ماموریت دلخواه خود را انتخاب و به انجام آن بپردازید.

به طرز جالبی Mirror’s Edge Catalyst ویژگی‌های مثبت را از نسخه اولیه خود به ارث برده است. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به کنترل شخصیت بازی هنگام پرش‌ها، بالارفتن از دیوارها و انجام حرکات جذاب پارکور در مکان‌های متفاوت اشاره کرد. شاید تصور کنید که انجام این حرکات با توجه به سرعت بازی بسیار سخت باشد؛ اما، شما خیلی راحت قادر به انجام این کار خواهید بود. از همین جهت است که می‌توان گفت Mirror’s Edge Catalyst روحی تازه در یک کالبد قدیمی است.

از ویژگی‌های دیگری که به بازی اضافه شده‌اند می‌توان به بخش مبارزات اشاره کرد. فرمولی ساده اما جذاب. برای مقابله با دشمنان نیازی نیست که حتما حرکات پارکور را متوقف کنید و به مبارزه بپردازید. برای مثال می‌توانید به سرعت به سمت دشمن خود بدوید و وقتی به دیوار پشت یا کنار او رسیدید با فشردن دکمه مربوط به حمله، با حرکتی ویرانگر، شخص مقابل را از بین ببرید. راهکارهای متفاوتی برای از بین بردن دشمنان وجود دارد که هرکدام جذابیت های مخصوص به خود را دارد.

همانگونه که گفتیم بازی قصد دارد کمی هم حالت Open-World داشته باشد. در طول بازی شما می‌توانید سه نوع ماموریت با سبک‌های متفاوت را به انجام برسانید. اول ماموریت‌هایی که باید در زمان مشخص آن ها را به اتمام برسانید (time trial). دوم ماموریت‌های Billboard hacking که شامل مقداری حرکات پارکور می‌باشد و سوم ماموریت‌های Delivery که به نوعی شناسنامه این بازی است و شامل بخش مبارزه نیز می‌باشد. اکنون به شرح هرکدام از مراحل می‌پردازیم.

در مرحله Time Trial همانطور که از نامش پیداست بستگی به زمان دارد اجازه می‌دهد که شما به رقابت با سایر بازیکنان می‌پردازید و می‌توانید در پایان مرحله رتبه خود را میان سایر بازیکنان مشاهده کنید.

در مرحله Billboard hacking شما باید بیلیوردهایی را پیدا کرده و آن‌ها را هک کنید تا تبلیغات روی آن پاک شود.

در سومین نوع مرحله ،Delivery ، که اصلی‌ترین بخش بین مراحل است. در این مرحله شما باید اطلاعات سری را دریافت کرده و به‌دور از چشم ماموران پلیس آن‌ها را به مقصد برسانید. همان مرحله‌ای که شما همه توانایی‌های کاراکتر بازی را به کار می‌گیرید.

البته با این دمو خیلی مشخص نیست که تنوع در هر بخش از مراحل چه اندازه است. اما همین که مراحل خود به سه بخش مجزا تفکیک می‌شوند، بازی را جذاب می‌کند و حس متمایزی را به شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید به رقابت با سایر بازیکنان در بخش Time Trial بپردازید یا به سمت داستان اصلی بازی بروید با مراحل Delivery و یا به پرسه زدن در شهر بپردازید با مرحله Billboard Hacking.

از جمله مشکلات دیگری که نسبت نسخه فبلی برطرف شده است، قابلیت مبارزه با دشمنان پشت‌سر کاراکتر می‌باشد. شما در نسخه قبلی نمی‌دانستید که دقیقا چه چیزی پشت‌سرتان قرار دارد و افلب از پشت سر مورد حمله دشمنان قرار می‌گرفتید؛ اما، در نسخه جدید و با سیستم جدید مبارزه شما کنترل بهتری نسبت به همه چیز دارید.

به هرحال آنچه ما از تجربه دموی Mirror’s Edge Catalyst بدست آوردیم نوید از یک بازی فوق العاده می‌داد که اکثر نقاط ضعف نسخه قبل را پوشش داده و با اضافه کردن نکات مثبت جدید سعی دارد تجربه‌ جدیدی از این عنوان را در اختیار شما قرار دهد.

Mirror’s Edge Catalyst در 23 فوریه 2016 (4 اسفند) برای کنسول‌های نسل هشتمی PS4 و Xbox One و نیز رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید