گیفت کارت
گیفت کارت

بعد از کش و قوس های فراوان، بالاخره تاریخ دقیق معرفی GTX 960 مشخص شد.

۸ دی ۱۳۹۳ - ۱۸:۲۸

بالاخره کمپانی انویدیا دل طرفدارانش را نشکست و بعد از بارها اعلام تاریخ رونمایی رسمی از پرچمدار آینده خود GTX 960، امروز تاریخ جدیدی را برای معرفی این کارت گرافیک مشخص کرد. آن هم در حاشیه بزرگترین نمایشگاه IT دنیا، یعنی CES 2015.

GTX 960 که گویا قرار است پرچمدار  آینده انویدیا باشد، بر پایه معماری مکسول می باشد و از پردازنده گرافیکی GM206 استفاده می کند. قبلا گفته شده بود که از 4 گیگابایت حافظه گرافیکی از نوع GDDR5 بهره می برد ولی گویا اخیرا در یک سری از اطلاعات آن تجدید نظر شده است! حافظه گرافیکی فعلی، 2 گیگابایت بوده که از نوع GDDR5 است.

توان مصرفی 150 وات و قیمتی بین 200 تا 250 دلار، در کنار ویژگی هایی چون 6 گیگاهرتز فرکانس حافظه گرافیکی موثر و رابط حافظه 128 بیتی، باعث شده تا نگاهی ویژه به این محصول انویدیا شود. لازم به ذکر است که توان مورد نیاز این کارت گرافیک، از یک کانکتور 6 پینی دریافت می شود.

همان طور که می دانید انویدیا تاریخ قبلی برای معرفی این کارت را، 22 ژانویه اعلام کرده بود ولی امروز مشخص شد که در حاشیه نمایشگاه CES 2015 واقع در شهر لاس وگاس، معرفی خواهد شد. جالب است بدانید که انویدیا هم چنان بر روی تاریخ 22 ژانویه اصرار دارد.

تاریخ برگزاری نمایشگاه CES 2015 نیز از 6 تا 9 ژانویه می باشد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید