پیش نگاهی بر NBA Elite 11

۴ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۲

نمی توانیم بگوییم که NBA LIVE همیشه یکه تاز سبک بسکتبال در بازی های رایانه ای بوده است. این سری همیشه رقیب های کوچک و بزرگی داشته و در چند سال اخیر هم NBA 2K به رقیبی سر سخت برای آن تبدیل شده بود و کاری کرد که NBA LIVE جلوی اش زانو بزند و مسئولان کمپانی الکترونیک آرتز را به فکر تغییراتی اساسی بیاندازد.

نتیجه ی این تغییرات حذف NBA LIVE از میدان رقابت بازی های ورزشی و ورود عنوانی تازه از الکترونیک آرتز تحت عنوان NBA elite بوده است. دلیل این کار را اریک مک لارسون , مدیر اجرایی شعبه ی بریتانیای الکترونیک آرتز این گونه بیان می کند : ” وقتی چیزی در بین مردم بد نام شود , دیگر هیچ گاه نمی تواند خودش را اصلاح کند و این اتفاقی بود که برای NBA LIVE افتاد. ما قبول داریم که در چند سال گذشته بسیار بد عمل کردیم و کلی از طرفدارانمان را از دست داده ایم. اما می خواهیم با نامی تازه شروع کنیم و NBA elite را به عنوانی دست نیافتنی تبدیل کنیم. “

ما هم امیدواریم چیز هایی که آقای مک لارسون می گوید به حقیقت بپیوندد. نگارنده به شدت به این سری علاقه مند است و حرف های او برای طرفداران این سری بسیار امیدوار کننده است.

به هر حال. این سری قرار است با شماره ی 11 شروع شود و مطمئنا قابلیت ها و تغییراتی خواهد داشت که در این مقاله به صورت کوتاه به آن ها می پردازیم.

با عکس روی جلد بازی شروع می کنیم. روی جلد بازی عکسی از کوین درانت (Kevin Durant) , ستاره ی تیم اوکلاهوما دیده می شود که واقعا دلیل انتخاب اش را نمی دانیم! البته این موضوع چندان هم بد نیست. واقعا خسته شده ایم از بس که عکس Lebron James و Kobe Bryant را روی جلد بازی های بسکتبال دیده ایم. اما با این وجود مطئمنا گزینه های مناسب تری از درانت هم وجود داشت.

NBA elite 11 قرار بود در تاریخ 13 مهر 89 عرضه شود , اما به دلایلی انتشار آن تا زمستان یا بهار سال 90 تاخیر خورد. البته با وجود عرضه نشدن هیچ بازی بسکتبالی از طرف الکترونیک آرتز , بازی کننده های طرفدار این سبک بی نصیب هم نماندند. از طرفی شرکت Take Two بازی NBA 2K11 را عرضه کرد و از طرفی هم الکترونیک آرتز با انتشار آپدیتی برای NBA LIVE 10 بر روی تمام پلتفرم ها , جای خالی یک بسکتبال را تا حد بسیار کمی پر کرد!

از NBA Jam هم نباید بگذریم که با انتشار بر روی Wii و PSN و Xbox LIVE , شکلی خاطره انگیز و فانتزی از بسکتبال حرفه ای را به نمایش گذاشت.

فکر می کنیم زیادی از متن خارج شدیم! به NBA elite 11 بر می گردیم.

گیم پلی و کنترل بازی طبق تریلر هایی که دیده ایم روان تر و بهتر شده است. حالا دیگر از آنالوگ راست برای اعمالی مثل شوت کردن استفاده می شود و طبق گفته ی سازندگان , تغییرات جزئی دیگری هم رخ داده که به کنترل بهتر بازی کننده روی بازی اش کمک شایانی می کند.

ستاره های بسکتبال شبکه ی ESPN یعنی مارک جکسون , جف ونگاندی و مایک برین جای گزارشگر های قبلی بازی یعنی مارو آلبرت و استیو کر را گرفته اند و خبر می رسد که در بین بازی انیمیشن های بسیار طبیعی از آن ها هم به تصویر کشیده می شود و بازی را بسیار جذاب تر و به واقعیت نزدیک تر می کند. البته این قابلیت را می توان در تنظیمات بازی غیر فعال هم کرد.

اما جدای از همه ی این ها , چیزی که بسیار من را خوشحال کرده و باعث شده که خیلی به NBA elite امیدوار شوم , وجود یک بخش قهرمانی در بازی است! در دیگر بازی های ورزشی الکترونیک آرتز مانند FIFA , NHL و Madden NFH این بخش را با نام هایی مانند “ Be a Pro” دیده ایم , اما در این بازی نام آن قرار است “ Become Legendary “ باشد.

بازی کننده می تواند شخصیت مورد علاقه خود را بسازد یا یکی از ستاره های NBA را انتخاب و مراحل تبدیل شدن به یک بسکتبالیت حرفه ای شدن را بگذراند. اگر یک بازیکن جدید بسازید , باید از پایه شروع کنید و بسیار تلاش کنید تا به یک افسانه در NBA تبدیل شوید.

موسیقی های متن بازی را 9th Wonder و رپر معروف J.Cole می سازند تا وجود دو هنرمند سیاه پوست بتواند روح بسکتبال را در جان الکترونیک آرتز زنده کند!

در آخر فقط می توانم بگویم که مطمئن باشید NBA elite 11 بی نظیر می شود. فقط منتظر باشید…

————————————————————————————-

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید