۱۵ نبرد عظیم در بازی های ویدیویی که شگفت‌انگیز هستند

آرش بوالحسنی
۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - 10:08

بازی های ویدیویی در بسیاری از مواقع شامل نبردهای حماسی و عظیمی می‌شوند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی نبردهایی بپردازیم که منحصر به فرد هستند.

قرار دادن نبردهای حماسی در بازی‌های ویدیویی می‌تواند کار دشواری باشد. مسئله فقط در مورد مقیاس آن‌ها نیست، بلکه شرایطی که منجر به این نبردها می‌شود هم به آن‌ها وزن می‌دهد. پس چه شاهد نابود شدن امواجی از دشمنان توسط یک نفر و تغییر جهت نبرد باشیم یا نبردی عاجزانه برای بقا را در نظر بگیریم، در این مقاله قصد داریم تا به ۱۵ نبرد عظیم و حماسی برتر در تاریخ بازی‌های ویدیویی بیندازیم. داستان برخی از این بازی‌ها در ادامه اسپویل خواهد شد، پس مراقب باشید.

The Lord of the Rings: The Two Towers – Helm’s Deep

نبرد Helm’s Deep که یکی از مهم‌ترین نبردها در سه‌گانه The Lord of the Rings به شمار می‌رود، کاندیدای خوبی برای لقب بهترین نبرد در فیلم‌ها هم به شمار می‌رود. علی‌رغم اجرا شدن روی سخت‌افزار نسل ششمی، اقتباس ویدیو گیمی این نبرد هم توانسته به خوبی استیصال موجود در مبارزه با امواج Uruk Hai را به تصویر بکشد. در این نبرد شما باید نردبان‌ها را از دیوار به پایین هل دهید و پس از آن، نبرد با نمایی کمی عجیب اما سینمایی به حیاط کشیده می‌شود.

نبرد ریچ – Halo: Reach

نبرد ریچ، جایی که شما یک Interceptor را برای مبارزه با ناوگان Covenant به فضا می‌برید، یکی از ماندگارترین نبردهای فرنچایز Halo تا به امروز است. پس از کشتن دشمنان و مبارزه با یک Covenant Corvette، شما وارد Covenant می‌شوید تا با فعال کردن یک بمب، آن را برای همیشه خنثی کنید. طبعا Covenant از این مسئله خشنود نیست و نتیجه یک نبرد جذاب دیگر است. با توجه به ضروری بودن انفجار دستی، Jorge خودش را فدا می‌کند تا Corvette را منفجر کند. متاسفانه این فداکاری کافی نیست و سایر ناوگان Covenant پس از آن سر می‌رسند.

چپتر ۱۱ – Half-Life 2

پیش از آن که Gordon Freeman پا به Citadel بگذارد، او با Barney و Resistance برای حمله به مقر Combine یعنی Overwatch Nexus همکاری می‌کند. این نبرد دیوانه‌وار در خیابان‌ها آسان نیست، اما خرابی به بار آمده در City 17 و ناامیدی موجود در فضا در حالی که انسان‌ها راه خود به Citadel را باز می‌کنند، باعث شده تا با تجربه بسیار ماندگاری طرف باشیم.

نبرد نهایی – Horizon Forbidden West

در نبرد نهایی بازی Horizon Forbidden West، شما باید از سد نیروهای Far Zenith عبور کنید، وارد پایگاه آن‌ها شوید و Beta را نجات دهید. در حالی که Aloy نهایتاً وارد نبردی تن به تن با Tilda می‌شود، نیروهای او باید با کل نیروهای Far Zenith درگیر شده تا وارد پایگاه شوند. لحظات حماسی زیادی در این نبرد وجود دارند، از شکستن سد نیروهای Far Zenith توسط ماشین‌ها گرفته تا آخرین ایستادگی Regalla.

نبرد نهایی – Heavenly Sword

رویارویی نهایی Nariko با King Bohan و ارتش او یک صحنه تماشایی است. چرا که Bohan صدها سرباز، منجنیق و سلاح‌های دیگر را در اختیار دارد و Nariko تنها مجهز به یک توپ و Heavenly Sword است. این نبرد به تلنبار شدن صدها دشمن و به بار آمدن یک خرابی گسترده منجر می‌شود و درست در حالی که به نظر می‌رسد کار Nariko تمام شده، او بار دیگر بر می‌خیزد تا حتی دشمنان بیشتری را قلع و قمع کند.

Metal Gear Solid 4 – Outer Haven

کل گروه در نبرد پایانی Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots دور هم جمع شده است تا برای نفوذ به Outer Haven آماده شوند و جلوی شلیک بمب‌های اتمی به سمت Patriots را بگیرند. Mei Ling و USS Missouri به جنگ با Arsenal Gear می‌روند و در مسیر نبرد پایانی حتی هرج و مرج بیشتری به پا می‌شود. نبرد نهایی نیز یک جنگ تن به تن بین Snake و Ocelot است که تا مدت‌ها در ذهنتان باقی خواهد ماند.

نبرد برای شیکاگو – Resistance 2

شیکاگو در شرایط بدی قرار دارد. این شهر دومین منطقه خاکستری آمریکا به حساب می‌آید که توسط Chimera اشغال شده است. SRPA وارد شهر می‌شود تا جلوی فعال شدن دوباره برج‌های Chimera را بگیرد که منجر به نبردهای پر تلاطمی علیه امواجی از دشمنان می‌شود. همچنین، یک Chimera عظیم کایجو-گونه نیز به نام Leviathan وجود دارد و شما باید او را با موشک‌های خود نابود کنید.

Yakuza 5 – Kiryu vs the Tojo Clan

اگر شما Kazama Kiryu باشید و بخواهید جلوی کلن توجو را از شرکت در یک جنگ بین قبیله‌ای بگیرید، چه می‌کنید؟ البته که با هر ۱۰۰ عضو این Clan که برخی از آن‌ها مجهز به سلاح‌های سرد و گرم هستند مبارزه می‌کنید. در یک مقطع برخی از آن‌ها موشک به سمت Kiryu شلیک می‌کنند و او به آسانی آن‌ها را جاخالی می‌دهد. هرج و مرج و دیوانگی بی‌مرز این سکانس و این حقیقت که Kiryu بدون آسیب دیدن از آن بیرون می‌آید باعث شده تا با نبرد ماندگاری طرف باشیم.

Dynasty Warriors 8: XL CE – Chibi

نبرد Chibi به چند دلیل جزو نبردهای ماندگار در فرنچایز Dynasty Warriors به شمار می‌رود. اول آن که شاهد رویارویی نیروهای Sun Quan با ارتش قوی‌تر Cao Cao هستیم. در این نبرد ارتش Wu ناوگان Cao Cao را به هنگام فرار به آتش می‌کشد. در نهایت، سناریو پایانی به چندین شیوه اجرا می‌شود. ممکن است Zhuge Liang نیروهای Cao Cao را نابود کند یا Cao Cao به سختی در حالی که به دنبال بقا است فرار کند. به این شرایط، نبردهای عظیم و شلوغ مشهور سری Dyansty Warriors را هم اضافه کنید.

نبرد نهایی – Mass Effect 3

این نبرد نقش اختتامیه‌ای را برای پایان جنجالی سه‌گانه Mass Effect دارد. شما در مقابل انواع مختلفی از دشمنان از جمله یک Ravager قرار می‌گیرید که منجر به بلق منظره‌ای تماشایی و با شکوه می‌شود. با وجود جنجالی بودن این پایان، اندازه و عظمت این نبرد را نمی‌توان انکار کرد.

Fallout 4 – Bunker Hill

بسیاری، از مبارزه با Liberty Prime به عنوان ماندگارترین نبرد بازی Fallot 4 یاد می‌کنند، اما نبرد Bunker Hill هم انتخاب بسیار خوبی است. شما وارد Bunker Hill می‌شود تا چهار Synth تحت محافظت Railroad را پس بگیرید و ناگهان هرج و مرجی حول این محلِ استقرار به پا می‌شود و این نبرد خیلی زود به زیرزمین هم می‌رسد. شاید بهترین بخش مبارزه مذکور، این باشد که تصمیمات شما به طرز زیرکانه‌ای روی نتایج نبرد تاثیر می‌گذارند. برای مثال، کشتن X4-18 در زیرزمین باعث می‌شود تا سربازان Railroad به شما حمله نکنند. با این حال، انجام این کار بالای زمین ممکن است منجر به این اتفاق نشود.

Star Fox Zero – Sector Beta

هر چه می‌خواهید در مورد بازی Star Fox Zero بگویید، اما نبرد Sector Beta بدون شک حماسی است و شاهد یک درگیری خیره‌کننده میان ناوگان Corneria و نیروهای Andross هستیم. طبعا شرایط برای Corneria به خوبی پیش نمی‌رود تا اینکه Star Fox ظاهر می‌شود. او برای شروع چهار کشتی فضایی را نابود و کشتی اصلی را هک می‌کند تا سپرهای آن را غیر فعال کند.همان نبرد حماسی که طرفداران Star Fox منتظرش بودند.

نبرد برای زمین – Halo 2

در حالی که این نبرد به خوبی نمایش اولیه آن نیست، اما در هر صورت نبرد برای زمین در Halo 2 یک صحنه حماسی را خلق می‌کند. این جنگ که بین دو ماموریت Outskirts و Metropolis تقسیم شده است، حمله Covenant به سیاره زمین را به تصویر می‌کشد. Master Chief اول باید آن‌ها را در خیابان‌های Old Mombasa و سپس New Mombasa شکست دهد. شاید ماندگارترین بخش نیز حمله به یک Scarab در حال حرکت، شکست دادن Covenant درون آن و غیر فعال کردنش باشد.

The Witcher 3: Wild Hunt – Kaer Morhen

Geralt و دوستانش در Kaer Morhen منتظر Wild Hunt هستند و اتفاقات زیادی رخ می‌دهد. شما بین زاویه دید Geralt و Ciri جابه‌جا می‌شود و با سربازان Wild Hunt روی دیوارهای Kaer Morhen به مبارزه می‌پردازید. می‌توان گفت این نبرد بنا به دلایلی احساسی هم هست.

Call of Duty 2 – D-Day

Call of Duty 2 به هنگام عرضه توانست استانداردهای ژانر خود را جا به جا کند. در بخش داستانی این بازی ما در نقش سربازان شوروی، آمریکا و بریتانیا قرار می‌گیریم. با این حال، احتمالا ماندگارترین ماموریت بازی D-Day است؛ جایی که متحدین باید به سواحل نورماندی حمله کنند. سربازان در این حمله چپ و راست قلع و قمع می‌شوند و باید هر طور که شده به سنگرهای دشمنان برسند و آن‌ها را نابود کنند. این نبرد نمایشی خشن و خونین به حساب می‌آید که با گذشت این همه سال عظمت خود را حفظ کرده است.

منبع: Gamingbolt

milad saSina7294Marvel-Manlul-bookDark GamerArmageddonBabayagaThe great dictatorSkyrim : The Elder Scrolls VA SlashM.MTata.expressdodoNemesisArcix™ツ`Ezio (در شوک عظمت Marvel's Spider-Man 2)Repatriateامیرعلی مسیOld fashion GAMERDota2more

مطالب مرتبط سایت

تبلیغات

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید