ویدیو اختصاصی: آیا شرور‌های دنیای سینمایی مارول به دنبال تغییر جهان هستند؟

۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۰
ویدیو اختصاصی: آیا شرور‌های دنیای سینمایی مارول به دنبال تغییر جهان هستند؟

اینکه آیا شروران دنیای سینمایی مارول به دنبال تغییر جهان هستند و قهرمانان سعی در حفظ وضعیت فعلی دارند، سوالی اساسی در آثار مارول به شمار می‌رود.

زندگی در دنیای سینمایی مارول برای مردم عادی همانند کابوسی تمام‌نشدنی است، نه فقط برای اینکه همیشه نبردهایی میان ابرقهرمانان و شروران شهرها رو نابوده می‌کند بلکه به خاطر اینکه پیشرفتی در جامعه آن وجود ندارد.

با اینکه ابرقهرمان‌ها همیشه جلوی رویدادهای آخرالزمانی رو می‌گیرند اما از قدرت خودشان برای بهتر کردن دنیا و جامعه استفاده نمی‌کنند و فقط سعی دارند از «وضعیت فعلی جامعه» محافظت کنند. در نقطه مقابل، این شرورهای مارول هستند که با طرح و برنامه‌های مختلف سعی در تغییر و تحول دنیا دارند. البته باید گفت این به منزله این نیست که همیشه حق با افراد شرور است. البته برخی از اونها واقعا انگیزه و طرحی قابل قبول و منطقی دارند.

در این ویدیو قصد داریم به بررسی فرمول آثار ابرقهرمانی مارول و همچنین تأثیر سیاسی و اجتماعی این دنیای سینمایی بپردازیم. همراه با ما باشید.

DARKSIRENred-eyed Banished Knightیوهانجول دوست داشتنیهالک ایرانیشبگرد طلوع تاریکی🤘Mohsenj74MincraftPorfosorHahagod of warPARASITE EVE 2Parsaامیر حسینهیچامیرmeysamb

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • یه تار مو جوکر >>>> کل ابر شرورای مارول 🗿

  بولی مگوایر🗿PORIKoldWarRed Parrot 🦜 (ریچارد سابق)Blue eyes White Dragonkami666Geralt of Riviaیوهانwastelanderbehnam_HZmore
 • Silverhand گفت:

  ممنون، ویدیوی خیلی عمیقی بود, فقط تیترش خیلی جا داشت واسه بهتر شدن (عمق موضوع رو منعکس نمیکنه و بکیش خود من اولش فکر میکردم که یک ویدیوی سطحی باشه)

  یوهانMincraft
 • god of war گفت:

  فیلم های ابر قهرمانی مخصوصا مارول سینما و در قدم بعدی سریال و تلویزیون رو نابود کردن
  باور کنید اسکوزی حق داشت
  کمپانی ها دیگه دنبال ساخت فیلم با کیفیت نیستن دیگه دنبال داستان و فیلمنامه قوی نیستن
  یه زمانی فیلم های اکشن مطلق و بدون داستان افت سینما بودن و حالا فیلم های ابرقهرمانی
  فکر کنید ما یه زمانی کلوپ مشت زنی . رستگاری در شاشینگ . پدر خوانده. و.. رو می دیدیم

  red-eyed Banished KnightHadeskami66677یوهانجول دوست داشتنیesmaaielهیچMincraftMasuod Enayatimore
  • شائوشینگ میگفتی بهتر در میومد (=

   Hadesداچ پلن دِر لیند77Geralt of Riviaیوهانbehnam_HZBARLOG HAS NO LIMITSجول دوست داشتنیesmaaielgod of warmore
  • یوهان گفت:

   خود ژانر ابرقهرمانی که نه
   میشه گفت اکثریت فیلم های ابرقهرمانی بخاطر داستان های خواب آخر و بی محتواشون باعث افت سینما شدن
   مگر نه در این زمینه ما فیلم های ابرقهرمانی با کیفیتی هم داشتیم که قابل تحسین بودن👌

   esmaaielgod of war
   • esmaaiel گفت:

    عزیزم. ۹۹% داستان کمیکهای ابرقهرمانی همین جدال و مبارزه سوپر-هیرو با ویلن هست. اون بتمن های نولان هم چیزی بیشتر از این نیست با یکم ژست روشنفکرانه.
    نمیدونم شما از فیلمهای ابرقهرمانی دقیقاً انتظاره چجور داستان و محتوایی داری که خواب”آخر” نباشن.
    مشکل فیلمهای مارول در فاز۴ و… هم محتوا نیست. اکشن ضعیف، شخصیت پردازی ضعیف، فمنیست گرایی افراطی مشکلات اصلی هستن. وگرنه از فاز۱ تا فاز۳ هم آنچنان محتوای خاص و عمیقی نداشتن که فیلمهای خوبی بودن.

    Red Parrot 🦜 (ریچارد سابق)یوهان
 • Porfosor گفت:

  شریدر از تمام ابرشروران تمام کمپانی ها خفن تره

  محمدRed Parrot 🦜 (ریچارد سابق)77هادی صفایییوهانجول دوست داشتنیMincraftهیچ
 • esmaaiel گفت:

  بابا چه انتظاری دارین؟ … وظیفه ابرقهرمانان کمیک-بوکی مقابله با تهدیدات ابرشروران و نیروهای فرابشری هست که انسانها توان مقابله باهاشون رو ندارن، یا فوقش دفاع از کشورشون در مقابله دشمنان خارجی.
  ن.پ: میخواستید تو فیلمهای مارول و دی.سی ابرقهرمانان با سیاستمداران و سرمایه داران بجنگن؟!
  مگه هری پاتر با جادوگری برای فقرا و گرسنگان کاری انجام میداد؟ اونم وقتیکه میتونست به راحتی با یک وِرد کاری کنه که ثروتمندان ثروتشون رو با فقرا شریک بشن.
  اون شرورانی هم که به قول این ویدیو به این وضعیت انتقاد دارن و قصد تغییرشو میکنن فقط دارن حرافی میکنن تا آخرش اعمال شرورانه خودشون رو توجیح کنن و به اهداف خودشون که یا از زیاده خواهی یا عقده گشایی یا انتقام هست برسن. وگرنه چرا اون شروران از قدرتشون برای کارهای خیر و کمک به جامعه استفاده نمیکنن؟ تازه میزنن همون وضعیت فعلی رو داغونتر هم میکنن (به قول ننه قزی: شما جیب ما رو نزن، کمک کردن پیشکش)
  خیلی از این شروران منظورشون از تغییر دنیا این نیست که برابری و عدالت برای مَردم به ارمغان بیان. نخیر. اتفاقاً تغییری که اونا مَد نظرشونه نابودی دنیاست. مثلاً هلا میخواست آزگارد رو نابود کنه یا جمجمه سرخ میخواست با همکاری با نازی ها قدرتمند و دیکتاتور بشه. اگرم شروری میخواد مالک میلیارد و سرمایه داری رو از بین ببره اینکارو برای انتقام شخصی خودش از اون شخص میکرد نه چیز دیگه ایی. حتی گور قصاب خدایان هم داره فقط انتقام میگیره و چیزی رو تغییر نمیده که هیچ، یکسری بیگناه رو هم درگیره انتقام شخصی خودش میکنه. کیلمانگر هم حرفهاش درباره کمک به مردم آفریقایی جهان با ویبرانیوم مثل بقیه توجیحی برای اعمالش هست که هدف نهایی اونم گرفتن انتقامه.

  Hadesهیچ
  • Xgamer 2323 گفت:

   سه نکته خیلی مهم در نظر نمیگیری ۱ مگر هری ابرقهرمانه
   ۲ چه دلیلی داره یک جادوگر که در فرهنگ غربی خود اسمش مثل فوشه و این واژه رو به آدمای موزی وبد خواه نسبت میدن، بخواد برای چنین مردم خرافاتی (مخصوصا مردم انگلیس) بساط خیریه فقیران راه بندازه
   ۳ شما داری تو زمین اونا بازی میکنی، معلومه جهان غرب که در دو قرن اخیر به قدرت برتر اقتصادی و نظامی و قطب ایدولوژی و فرهنگستر بدل شده، برای پاستاری از خودش نیاز به ابر قهرمان پیدا کنه و میاد به همین دلیل شرورانی به گفته خودت غیر منطقی که فقط دنبال نابودی ان مثل جوکر خلق کنه اما فلسفه همشون اینطور نیست. اساسا فلسفه ماهیتی ابرقهرمانان فرقی با سربازان مدافع یک کشور و نیرو های امنیتی نداره با این تفاوت که اونا از قدرت بیشتر و ماورا طبیعه برخوردارند و برخلاف سربازان، در ازایه خدمتشون هیچ حقوق و مزایایی هم از دولت دریافت نمیکنن، که این متاسفانه خودش خلاف زات بهترین ادمایه چون بنظر من هیچ آدمی بدون حقوق و شهرت(از اونجا که حویت واقعی اکثر ابر قهرمانان برای مردم نامعلومه) نمیاد از صب تا شب مثل بتمن یا اسپایدر من، خدمت رسانی کنن به مردم و همیشه برای هیچ جونشون در خطر باشه. پس این داستانا با ماهیت رفتاری انسانی که می‌شناسیم در تضاد، چه میخاد جوکر باشه چه بتمن

   • MRIP گفت:

    دلمون برات تنگ شده بود و این‌ نظریه های توطئه کل دنیا علیه ما شما انگار از قرون وسطا اومدین که میگین جادوگر فوشه و اینچیزا حقیقتا این تفکرات دیگ دفن شده اگرم چیزی باشه مثل این رمال های خودمون میمونه که هیچ کس بهشون باور نداره حقیقتا دنیای فانتزی برای سرگرمی و خلق اساطیر جدید درست شده نه هیچ یک از این سیاست های عجیب غریب در ضمن اتفاقا یکی از ویژگی های اصلی ابر قهرمان خدمت رسانی و فداکاریش برای مردم بدون خواستن چیزی از طرف مردمه و گرنه اگر غیر از این باشه که دیگ نیت خیری توش نمیمونه همش برا پوله و شهرت

 • RPG Gamer گفت:

  ویدیو خیلی تمیز و خوبی بود.دیدگاه جالبی رو بیان کردید و بنظر منطقی و واقعی میاد.
  فقط نمیدونم چرا از اواسط ویدیو هی این حرف توی ذهنم زده میشد ک “ایکاش چند دهه پیش ما هم یه ابرقهرمان داشتیم تا جلوی تغییر جامعه رو بگیره و شکلش حفظ بشه!!!”

  Xgamer 2323esmaaiel