شخصیت شرور Avengers 5 چه کسی خواهد بود؟

24 اردیبهشت 1401 - 10:00

فاز چهارم MCU با تمام قدرت به راه خود ادامه‌ می‌دهد؛ اما سوال این است که شخصیت شرور Avengers 5 چه کسی خواهد بود؟ جایگزین تانوس کیست؟

با اتمام فاز سوم و حماسه سنگ‌های بی‌نهایت، داستان تانوس به پایان راه رسید. با این حال سوالی که طرفداران مارول به دنبال پاسخش هستند؛ این است که جایگزین تانوس چه کسی خواهد بود؟ Avengers 5 حول محور مبارزه با کدام یک از شرورهای مارول روایت خواهد شد؟

فاز چهارم MCU با قدم گذاشتن بر جهان‌های موازی، جاه‌طلبانه آغاز شده و دنیای سینمایی مارول را وارد بعد جدیدی از اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی کرده است. با وارد شدن قهرمانان جدیدی که از طریق فیلم و سریال‌های مارول قدم بر فاز جدید گذاشته‌اند، انتظار برای پروژه بعدی انتقام‌جویان بسیار سخت خواهد بود. فیلمی که قطعاً نیازمند شخصیت شرور قدرتمندی است تا بتواند رقیب بزرگی برای این تیم جدید از ابرقهرمانان باشد.

با توجه به این که سه فاز نخست MCU حول محور نبرد با تانوس شکل گرفت تا جایی که در Avengers: Endgame این حماسه پایان یافت، مارول باید شخصیت جدید را نه تنها خطرناک‌تر از تانوس جلوه دهد، بلکه باید بتواند انتظارات را پس از چندین سال پاسخ دهد.

دنیای سینمایی مارول از یک سو به معرفی شرورهای زیادی پرداخته که هنوز تکلیف آن‌ها مشخص نشده است و از سوی دیگر نیز با ساخته شدن پروژه‌های جدید، شخصیت‌های دیگری شکل خواهند گرفت که گزینه‌ها را برای Avengers 5 بیش از پیش افزایش می‌دهند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا به محتمل‌ترین گزینه‌هایی بپردازیم که می‌توانیم شاهد حضور آن‌ها در پروژه مورد انتظار انتقام‌جویان 5 باشیم.

آریشم قاضی

یکی از آثار جدید مارول در فاز چهارم، فیلم Eternals نام داشت که ما را با ابرقهرمانان جدیدی آشنا کرد.

همچنین به واسطه این فیلم، با یکی از موجودات دنیای مارول یعنی سلستیال‌ها آشنا شدیم. موجوداتی که به واسطه قدرت‌های گسترده خود، توانایی ایجاد هر تغییری در جهان را خواهند داشت. یکی از قدرتمندترین افراد این نژاد، آریشم قاضی نام دارد.

با توجه به پایان‌بندی فیلم Eternals که وی اعلام کرد زمین را برای نجات یا نابودی، مورد قضاوت قرار خواهد داد؛ می‌تواند گزینه‌ای محتمل و شایسته برای حضور در Avengers 5 باشد.

انتقام‌جویان تاریک

یکی از گزینه‌های محتملی که از زمان آغاز فاز چهارم، مورد اشاره قرار گرفته‌اند گروه Dark Avengers نام دارند. گروهی متشکل از شرورهای نمادین دنیای مارول که برای اهداف شوم گرد یکدیگر جمع می‌شوند.

تاکنون شاهد معرفی یلنا بلووا، جان واکر، ابومیشن، رد گاردین و تسک‌مستر بوده‌ایم؛ افرادی که پتانسیل حضور در این گروه مخوف را دارا بوده و می‌توانند به تهدید جدید MCU تبدیل شوند. کافی است تصور کنیم که رویارویی تیمی از ابرقهرمانان و تیمی از ابرشروران نمادین دنیای سینمایی مارول بر پرده سینما، چقدر جذاب و دیدنی خواهد بود.

بیاندر

یکی از نظریات جدیدی که برخی از خوانندگان کمیک‌های مارول مطرح نموده‌اند، حضور بیاندر به عنوان شخصیت شرور بعدی مارول بوده است.

موجودی کیهانی و بسیار قدرتمند که از درک طبیعت انسان تغذیه می‌کند. او در کمیک‌ها، سیاره‌ای خیالی به نام “دنیای نبرد” را خلق کرد که پیش‌زمینه‌ای بر داستان جنگ‌های پنهان بوده است. او به قدری قدرتمند و توانا است که قطعاً حریف چالش برانگیزی برای قهرمانان مارول در Avengers 5 خواهد بود.

علی‌رغم این که تاکنون هیچ اشاره‌ای به حضور وی در MCU نشده است، اما ما با مارولی طرف هستیم که هر اتفاقی از سوی آن‌ها امکان‌پذیر خواهد بود.

مفیستو

با توجه به این که مارول در فاز چهارم و به واسطه پروژه‌هایی نظیر Eternals و Moon Knight، شخصیت‌های بلید، دین ویتمن و خدایان جدید را وارد MCU کرده است، واضح است که کم کم داریم وارد بعد ماروایی دنیای مارول می‌شویم.

این مسئله می‌تواند به معرفی حاکم جهنم و یکی از خطرناک‌ترین شخصیت‌های دنیای کمیک، یعنی مفیستو ختم شود. البته که هنوز به طور مستقیم در دنیای سینمایی مارول اشاره‌ای به وی نشده است اما او کسی است که می‌تواند بسیار خطرآفرین‌تر از تانوس باشد.

دکتر دووم

یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های تمام دوران کتاب‌های کمیک، کسی نیست جز دکتر دووم.

فیلم چهار شگفت‌انگیز، یکی از آخرین پروژه‌های سینمایی فاز چهارم MCU خواهد بود که می‌تواند پای دکتر دووم را به اتفاقات جدید باز نماید. کسی که به راحتی می‌تواند محور اصلی فازهای بعدی دنیای سینمایی مارول باشد.

دکتر دووم شخصیتی است که از جادو و علم گسترده‌ای برخوردار بوده و در دنیای کمیک بارها به مقابله با گروه انتقام‌جویان پرداخته است. با این حال حضور و نحوه روایت او همگی به فیلم چهار شگفت‌انگیز بستگی دارد. تنها مسئله‌ای که می‌توانیم با قطعیت بگوییم، این است که دیر یا زود او به بزرگ‌ترین تهدید دنیای سینمایی مارول تبدیل خواهد شد که می‌تواند جایگزین شایسته‌ای برای تانوس باشد.

گالاکتوس

گالاکتوس، یکی از موجودات فوق‌العاده خطرناک و قدرتمند مارول است که هنوز در MCU مورد اشاره قرار نگرفته است.

او که به عنوان بلعنده دنیاها شناخته می‌شود، اشتهای سیری ناپذیری برای نابودی تمام دنیاها دارد که در فیلم ناامید کننده Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer به بدترین شکل ممکن در سینما حضور پیدا کرد.

قدرت او به حدی عظیم و گسترده است که قطعاً انتقام‌جویان برای توقف وی با چالش بزرگی روبرو خواهند شد. علی‌رغم این که فعلاً در دنیای سینمایی مارول غایب است، اما انگیزه‌های مشابهی با تانوس داشته که می‌تواند تبدیل به شخصیت محبوبی برای سینمادوستان باشد.

کانگ فاتح

سرانجایم رسیدیم به محتمل‌ترین گزینه برای حضور در فیلم بعدی انتقام‌جویان، کسی که در سریال لوکی معرفی شد و برای نخستین‌بار شاهد حضور نسخه خبیثش در Ant-Man and the Wasp: Quantumania خواهیم بود.

با وجود این که هنوز به طور مستقیم وارد داستان نشده است، اما در سریال لوکی دیدیم که با کشته شدن نسخه صلح طلبش، باقی نسخه‌های شرورش در جهان‌های موازی آزاد شده‌اند و جنگ عظیمی را ایجاد خواهند کرد. در حال حاضر او تنها شروری است که مورد اشاره قرار گرفته و بدیهی‌ترین جایگزین تانوس به شمار می‌آید.

باید دید که وقایع جهان‌های موازی چگونه ادامه پیدا می‌کند و نسخه خبیث کانگ به چه صورت به تصویر کشیده خواهد شد. با وجود گزینه‌های بسیاری که برای حضور در Avengers 5 می‌توان انتخاب کرد، آیا کانگ فاتح خواهد توانست تا خطری در حد و اندازه تانوس را برای گروه انتقام‌جویان ایجاد کند یا خیر؟!

منبع: اسکرین‌رنت

𝑾𝒐𝒍𝒗𝒆𝒓𝒊𝒏𝒆HunTeR007IrNM.MTmeysambP.morganطنز پردازJust GOD OF WAR‌ah1372MengoEl DiabloPaprikaامیر حسین

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید