چرا Red Dead Redemption 2 همچنان نسخه نسل نهمی ندارد؟

1 آبان 1400 - 13:35

شرکت راکستار همواره در حال عرضه‌ی نسخه‌های ارتقا یافته‌ی بازی GTA V است و گویا فعلاً چنین برنامه‌ای در قبال Red Dead Redemption 2 ندارد.

راکستار (Rockstar) همواره به عنوان شرکتی شناخته می‌شود که عناوین خود را طی سال‌های طولانی و در بالاترین سطح ممکن توسعه می‌دهد. همچنین، با توجه به این که بسیاری از عناوین این شرکت از جمله Midnight Club به دست فراموشی سپرده شده‌اند، باید دو مجموعه‌ی Grand Theft Auto و Red Dead Redemption را به عنوان پرچمداران راکستار قلمداد کنیم. پیامدهای این موضوع لزوماً بد نیستند و برای مثال، شرکت راکستار می‌تواند GTA V را حتی پس از گذشت سالیان سال به‌روز کند.

با عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی بازی Grand Theft Auto 5 برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی‌استیشن 5 در سال آینده، این بازی به صورت رسمی برای سه نسل از کنسول‌ها عرضه خواهد شد. آخرین تریلر منتشر شده از نسخه‌ی نسل نهمی این بازی نتوانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند اما محصول نهایی می‌تواند متفاوت باشد. به احتمال فراوان این نسخه از بازی نیز همچنان به روند رکورد شکنی‌های GTA V ادامه خواهد داد.

فراتر از آن، اخیراً گزارش‌هایی مبنی بر توسعه‌ی بازی GTA Remastered Trilogy توسط راکستار و عرضه‌ی آن در سال 2022 منتشر شده است. این مجموعه شامل نسخه‌های ریمسترشده‌ی عناوین GTA 3 ،Vice City و San Andreas خواهد بود که به احتمال فراوان مورد استقبال شدیدی نیز واقع خواهد شد.

با فرض بر اینکه خبر توسعه‌ی بازی GTA Remastered Trilogy صحت دارد، می‌توان امیدوار بود که راکستار برنامه‌ای مشابه را برای بازی Red Dead Redemption درنظر خواهد گرفت و این موضوع سوال بسیار مهمی را مطرح می‌کند. GTA V قرار است تا قبل از انتشار بازی GTA VI و نسخه‌های ریمستر مجموعه‌ی خود، به‌روزرسان نسل نهمی دریافت کند. حال Red Dead Redemption 2 در کجای این معادله قرار می‌گیرد؟

با وجود انتشار بازی Red Dead Redemption 2 در سال 2018، همچنان این بازی به عنوان یکی از پرجزئیات‌ترین و زیباترین بازی‌های عرضه شده در تاریخ شناخته می‌شود. این عنوان در این تاریخ برای کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس باکس وان منتشر شد و پس از گذشت مدتی برای رایانه‌های شخصی نیز پورت شد. بدین ترتیب، همچنان بسیاری از افراد منتظر انتشار نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی آن برای کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس و پلی‌استیشن 5 هستند.

نسخه‌ی نسل نهمی

Red Dead
کیفیت گرافیکی Red Dead Redemption 2 را می‌توان بزرگ‌ترین چالش راکستار برای توسعه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی آن قلمداد کرد.

مطمئناً بازی Red Dead Redemption 2 از لحاظ کیفی در سطحی قرار دارد که انتظار داشته باشیم تا شرکت راکستار در قبال آن همانند بازی Grand Theft Auto V رفتار کند. هر دو بازی مذکور به عنوان غول‌های صنعت بازی در سال‌های اخیر شناخته می‌شوند اما با توجه به اینکه GTA V حدود 5 سال قبل از Red Dead Redemption 2 عرضه شده است، پشتیبانی بهتر از این بازی بسیار ساده‌تر به‌نظر می‌رسد.

این پشتیبانی و عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی برای بازی GTA V به شرطی ارزش برچسب “Expanded and Enhanced” را خواهد داشت که محتوای درخور و تغییرات ملموسی به همراه داشته باشد. ما انتظار داریم که بخش داستانی این بازی شامل خودروها و یک بسته‌ی الحاقی داستانی جدید شود و برای بخش GTA Online نیز محتویات فراوانی درنظر گرفته شود.

بخش GTA Online به عنوان دستگاه چاپ پول شرکت راکستار در سال‌های اخیر شناخته می‌شود و به نوعی می‌توان آن را عامل اصلی فروش شگفت‌انگیز GTA V نیز قلمداد کرد. منطقی است که راکستار تمرکز خود را بیش از هر پروژه‌ی دیگری روی GTA Online معطوف کند و یک نسخه‌ی نسل نهمی نیز برای آن درنظر بگیرد. اما سوال اینجاست که آیا نمی‌توان سیاستی مشابه حتی در مقیاس‌های کوچک‌تر را برای Red Dead Redemption 2 درنظر گرفت؟

نباید فراموش کنیم که حتی توسعه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی یک بازی به سادگی فشردن یک کلید نیست. پشتیبانی از بازی GTA V، توسعه‌ی نسخه‌ی ریمستر سه‌گانه‌ی GTA، توسعه‌ی بازی جاه‌طلبانه‌ی GTA VI و همه‌گیری ویروس کرونا را باید به چالش‌های پیش‌روی شرکت راکستار اضافه کنیم تا این مساله پیچیده‌تر شود. با این حال و با توجه به آن چه که در تریلر نسخه‌ی نسل نهمی GTA V دیدیم، می‌توان امیدوار بود که Red Dead Redemption 2 نیز بتواند نسخه‌ای مشابه را دریافت کند.

شاید کیفیت گرافیکی Red Dead Redemption 2 را بتوان بزرگ‌ترین چالش راکستار برای توسعه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی آن قلمداد کرد. عنوان GTA V ابتدا در سال 2013 برای کنسول‌های نسل هفتمی و سپس در سال 2014 برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر شد. اکنون، قرار است این بازی در سال 2022 و پس از گذشت حدود 8 سال مجدداً برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه شود.

در صورت انتشار نسخه‌ی نسل نهمی Red Dead Redemption 2 پس از گذشت تنها چند سال از زمان عرضه‌اش نمی‌توان انتظار داشت که تفاوت‌های چشم‌گیری بین نسخه‌ی نسل نهمی این بازی و نسخه‌ی نسل هشتمی آن وجود داشته باشد. “Enhanced” به این معنی است که محتویات اضافی به این بازی افزوده خواهد شد، اما مطلع هستیم که Red Dead Online بخش زیادی از این مسیر را طی کرده است.

در نقطه‌ی مقابل، ارتقای بخش تک نفره‌ی Red Dead Redemption 2 موضوعی است که بدون تردید از آن استقبال خواهد شد اما قطعاً پتانسیل آن در زمینه‌ی پول‌سازی همچنان در مقابل GTA Online ناچیز است.

GTA Online می‌تواند با یک به‌روزرسانی و ارتقای سطح کمی و کیفی محتوای خود گیمرها را بیش از پیش جذب کند اما این موضوع در مورد Red Dead Redemption 2 صادق نیست. به صورت واضح‌تر، GTA V سال‌ها است که عمدتاً به دلیل وجود بخش آنلاین خود مورد استقبال قرار می‌گیرد اما بخش تک نفره‌ی Red Dead Redemption 2 همواره در کانون توجه گیمرها قرار دارد.

با توجه به برنامه‌های جاه‌طلبانه‌ی راکستار برای GTA VI و عرضه‌ی احتمالی این بازی در سال 2025، به نظر نمی‌رسد که این شرکت پیش از پیشرفت چشمگیر تکنولوژی و دسترسی به امکانات جدید دست به ساخت بازی Red Dead Redemption 3 بزند و احتمالاً در دهه‌ی جاری شاهد عرضه‌شدن آن نخواهیم بود. در نتیجه، اگر راکستار بخواهد سیاست GTA V را در قبال Red Dead Redemption 2 در نظر بگیرد، بسیار بعید است که تا سال‌های آتی شاهد نسخه‌ی ریمستر یا ریمیک Red Dead Redemption یا حتی نسخه‌ی نسل نهمی Red Dead Redemption 2 باشیم.

نسخه‌ی ریمیک Red Dead Redemption یا نسخه‌ی نسل نهمی Red Dead Redemption 2

Red Dead
موارد بسیار متعددی برای شکل گیری تصمیمات راکستار در قبال عرضه یا عدم عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی Red Dead Redemption 2 وجود دارد.

GTA V و GTA Online مسلماً از نظر سودآوری برای راکستار در جایگاه بهتری نسبت به Red Dead Redemption 2 قرار دارند. بنابراین، این شرکت سیاست‌ها و الگوهای بسیار دقیقی برای عرضه‌ی نسخه‌های متفاوت و محتوای اضافه برای آن در نظر می‌گیرد. راکستار قرار نیست که حتماً الگویی یکسان را برای Red Dead Redemption 2 در نظر داشته باشد.

لزوماً قرار نیست که نسخه‌ی نسل نهمی Red Dead Redemption 2 در گروی توسعه‌ی نسخه‌ی ریمستر یا ریمیک Red Dead Redemption یا نسخه‌ی سوم این مجموعه باشد. در واقع، این موضوع به برنامه‌ها و نقشه‌های راکستار برای Red Dead Redemption بستگی دارد. توسعه‌ی یک ریمستر به پیچیدگی بازسازی کامل بازی نیست و در این صورت ممکن است که حتی نسخه‌ی نسل نهمی بازی در کنار ریمستر Red Dead Redemption یا حتی پیش از آن عرضه شود.

اما در نقطه‌ی مقابل اگر قرار باشد تا Red Dead Redemption به صورت کامل بازسازی شود، احتمالاً نسخه‌ی نسل نهمی بازی Red Dead Redemption 2 در الویت اول راکستار قرار خواهد گرفت. در واقع، موارد بسیار متعددی برای شکل گیری تصمیمات راکستار در قبال عرضه یا عدم عرضه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی Red Dead Redemption 2 وجود دارد.

در نهایت، با وجود پشتیبانی از بازی GTA V و GTA Online، توسعه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی GTA V، توسعه‌ی سه‌گانه‌ی ریمستر شده‌ی GTA و پشتیبانی از Red Dead Online، بعید است که توسعه‌ی نسخه‌ی نسل نهمی RDR2 با تغییرات چشمگیر نسبت به نسخه‌ی نسل هشتمی آن در اولویت‌های راکستار قرار داشته باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • یه جمله ای بود که واقعا الهام بخش برام بوده و هست
  « حتی فرشته ها هم سقوط می کنند….»
  میدونید این الان اوضاع راکستاره یه شرکتی که مثل فرشته بود اما الان پول تبدیلش کرده به این هی روزگار ….
  الان اوضاع راکستار رو بخوام بگم یاد اون جمله بهشت گمشده جان میلتون میفتم : « چه بهتر که در جهنم حکومت کرد تا اینکه در بهشت کمر به خدمت بست » الان راکستار داره به جهنم ماکروترنزکشن و پول چاپی حکومت می‌کنه و دیگه گیم مثل سابق نمی سازه

  • Nathan گفت:

   ینی خدا نکنه بشه یه پول‌پرستی مثل ea امیدوارم غرور و پول چشمشو کور نکنه البته متاسفانه چشمه هایی ازش داره دیده میشه نمومنش قیاس کمیت بازی های راکستار تو نسل هشت و هفت

 • JUST me گفت:

  من میگم ریمستر و ریمیک هردو نسخه رو بزار واسه چند سال دیگه منتشر کنه باهم حقیتقش نسخه دوم گرافیک بازی ک واقعا عالیه و چندان تغییر زیادی نمیخاد و ریمیک نسخه اول بنظرم جالب میشه..ممنون بخاطر تحلیل

 • ریمیک‌ رد دد ۲ ؟
  شوخی بود دیگه !
  این گرافیک هشت سال زحمت راک استار پشتشه
  هنوز از تمامی بازی های نسل نهم گرافیکی تره
  و حدودا ۱۴۰ ساعت زمان لازمه تا بازی رو تموم کنی
  تنها مشکل راکستار اینکه بعد از بازی gta5 و رکوردزنی های مدام تو‌ فروش بیش از حد به خودش مغرور شد
  وقتی ام‌ که سایبرپانک خراب کرد خیالش از ی بازی در حد gta6 راحت شد الانم که با معرفی بازی های قبلی تو‌ی پکیج حسابی رو‌مخ طرفداری جی تی ای رفته
  نه از bully خبری هست نه آی پی جدید نه gta6
  برعکس یوبی سافت که هر سال بازی میده بیرون، راکستار هم داره از این طرف پشت بوم میفته

  • Ahmad68 گفت:

   منظور نویسنده ریمستر هست نه ریمیک بعد خودتم داری میگی 8 سال زمان برده بعد با کدوم قسمت مغزت میگی ریمیک…!!!

  • Ali984 گفت:

   گرافیک لست۲ و آنچارتد۴ بالاتره.
   زمانشم بین ۴۰ تا ۴۵ ساعت طول میکشه.
   لطفاً دیگه اطلاعات غلط منتشر نکن.

   • زمان داستان اصلی فقط 60 تا 70 ساعت طول میکشه، تو سایت ها هم همین رو نوشته
    حالا با گشتن مپ تا 150 ساعت هم می‌تونه بره ( مپ غنی و جذابی داره ، مخصوصا اینکه برعکس امثال هورایزن کوچکترین مارکی نداره )

    • Ali984 گفت:

     طبق آمار سایت HLTB داستان اصلیش ۴۹ ساعت طول می کشه. البته برای من ۴۵ ساعت طول کشید.
     .
     https://s4.uupload.ir/files/screenshot_۲۰۲۱۱۰۲۳-۱۹۳۳۳۶_chrome_g6p.jpg

   • دوست عزیز ی بازی جهان باز با اون همه جزییات و مراحل فرعی متنوع رو با دی لست ۲ که مسیری خطی یا با ارفاق سند باکس داره رو نمیشه مقایسه گرافیکی کرد
    قطعا جزئیات تو دی لست ۲ عالی بود اما نبود جهان باز و تنوع آب و هوایی و حیاط وحش پویا و مرحل فرعی تصادفی و انتخابی، مدت زمان بازی و … مقایسه این دو بازی شاهکار رو باهم حداقل از نظر گرافیکی کار بس اشتباهیست

    • Ali984 گفت:

     میدونم قابل مقایسه نیستن ؛ ولی شما داری میگی گرافیک رددد۲ از همه بازیا بهتره ، در صورتی که حرفتون اشتباهه و لست۲ (و حتی آنچارتد۴) گرافیک بالاتری دارن. حالا میخواد خطی باشه ، میخواد نباشه. مهم اینه گرافیک بهتری دارن.

   • داداش یا تو رو ایزی بازی کردی یا تموم اون چیزایی که ما بازی کردیم خواب بلند بوده و ما اصلا اونا رو بازی نکردیم

  • JUST me گفت:

   فرق هست بین دو شرکت // راکستار قصدش یک بازی کامل با فروش بالا و حمله به تمامی جوایز هست اما یوبی تنها عناوین سرگرم کننده میسازه که متاسفانه به اندازه گذشته هم محبوب نیستن بازی های انلاین واقعا شرم اور که نسخه های هایپر اسکیپ و گوست ریکون نمونه بارز هستن انلاین محور بودن سری اساسین که واسه من که عاشق این سری هستم و حتی شایع انلاین بود فارکرای واقعا نشون میده یوبیسافت از نسل 7 به بعد جنسش عوض کرده و به مانند قدیم خلاق و زیبا بازی هاش رو نمیسازه هرچند اساسین والهالا نشون داد که یوبی بخاد گیم بسازه کارش رو خیلی خوب میتونه انجام بده// اما بزرگ ترین مشکل راکستار بنظرم خودشه ملت gta v دیدن انتظار زیادی از نسخه جدید دارن و میدونن مردم تشنه ی نسخه جدید از این عنوان هستن و جای اشتباهی نمیمونه//انشالا که شرکتا سر عقل بیان ..دنیای گیم برخلاف نسل های قبل خلاقیت کم تکیه به اسم بازی و خرید های داخل بازی مث اسکین یا چیزای دیگه جاشون عوض شده ترسم اینه راکستار داستان ول کنه و به قسمت انلاین بها بده که رسما باید با راکستار هم خدافظی کرد

 • مقاله رو کامل خوندم ولی اگه بخوام یه جواب کوتاه بدم به تیتر اینه که : رد دد 2 به نظر شخصی من یه بازی نسل نهمیه گرچه قطعا همه دلشون میخواد که رو کیفیت 4k و 60 فریم بازی کنن ولی بدونین کار آسونی نیست علی ایحال اگه رد دد یک ریمستر یا ریمیک بشه خیلی بهتره

 • Paprika گفت:

  رددد۲ قشنگ یه نسل جلوتر بقیه بازیا بود و گرافیکش یجورایی نسل نهمی حساب میشد اینو همه میدونن
  نیاز به ریمستر نداره که😁

 • mohamad199 گفت:

  سلام دوستان یه سوال دارم . اقا من یه هندزفری میکروفون دار akg سامسونگ خریده بودم با ps4 که راحت بودم برا بازی انلاین وصحبت کردن از اون هندزفری استفاده میکردم . حالا الان که pc دارم. یه تبدیل ۲به ۱ جک ۳.۵ میلیمتری خریدم . که یک قسمتشو به پورت میکروفون ویه پورت دیگه رو به قسمت صدا زدم . منظورم دوتا پورت قرمز و سبز پشت کیس کامپیوتر . بعد هندزفری رو به قسمت دیگه اون تبدیل وصل کردم . صدا از داخل هندزفری میاد واکیه . ولی نمیتونم میکروفونش رو فعال کنم . هرچی هم سرچ کردم یا ویدیو دیدم فایده نداشت . میشه راهنمایی کنید . ایا باید برای میکروفون حتما هدست خرید ؟ یا میتونم ازهمین هندزفری هم استفاده کنم به عنوان میکروفون . توضیح کامل بدین . ممنونم

  • Samul گفت:

   اسپم رو توی گروه انجام بده
   نمیتونی هم صدا و هم میکروفون بگیری از هندزفری
   هر کدوم یه پورت جدان

  • G.Force گفت:

   یه سری کارت صدا usb هست که صدا و میکروفون رو تفکیک نمیکنه و بصورت مستقیم میتونی هدست رو بهش وصل کنی
   Dukable proseries usb رو سرچ کن
   مدلهای مشابه هم هست

  • Amin1216 گفت:

   من همین الان دارم با هندزفری و تبدیل استفاده میکنم. و کاملا هم جواب میده. به نظرم باید ویندوز عوض کنی.خخخخخخخخ
   اختمالا تبدیلت مشکل داره

 • ravi گفت:

  یه پچ 60فریم بده کی ریمیک خواست حالا؟…

 • Samul گفت:

  همین الانشم به اندازه یه بازی نسل نهمی گرافیک داره
  بجای اینکارا یه بازی جدید بده…یه بازی خطی
  لازمم نیست جزئیات بده فقط بازی بده
  با اینهمه استودیو فقط نشستن روی جی تی ای ۵ کار میکنن
  حیف اون همه استعداد نیست؟

 • Ninja theorey گفت:

  چرا راکستار پول پرسته؟؟متوجه نمیشم خب توقع دارین بازی مفت مجانی بسازه .برای هر بازی نزدیک ۷ سال وقت میگذاره وگرنه میشد مثل کال اف هر سال یه کره خر بزاد و همه هم به یه چه چه کنید .
  من اصلا متوجه حرفهای دوستان نمیشم .

  • Samul گفت:

   تنها بازی ای که ۷ سال وقت گذاشته ردد ۲ بود وگرنه جی تی ای ۵ خودش ۳ سال طول کشیده
   راکستار بیش از ۵ تا استودیو زیر شاخه داره که هر کدوم کلی کارمند دارن حساب کن که میتونست عین قدیم هر سه سال یه بازی عرضه کنه با کیفیت بالا

   • Ninja theorey گفت:

    مثل قدیم نمیشه با این سرعت بازی بسازی.هر نسلی بازی سازی داره مدت زمان و بودجه بیشتری میگیره.

    • Samul گفت:

     پس چرا یوبی سافت هر سه سال یه بازی میده؟
     همین جی تی ای وی انقدر کیفیتش بالاست که تا نسل نه هم اومده.
     پس اگه همون قدر وقت بزاره یه بازی میتونه بده ولی نمیخواد

 • MonsterGamer گفت:

  دوستان درسته كه راكستار سازنده اين بازياس ولي ناشر و صاحب (شركت مادر) اون يعني تيك تو هست كه تصميم ميگيره كه بازياي راكستار چه زماني منتشر بشن و بخاطر همينم بود كه شايعه شده بود بين راكستار خصوصا موسس اين استديو (دن هوسر) و تيك تو اختلاف نظر وجود داشت كه در آخر از اين استديو جدا شد كه واقعا ضربه بزرگي به راكستار بود چون يكي از مغزاي متفكر بازياي راكستار بود.
  در كل منظورم اينه دليل اينكه تا حالا GTA VI منتشر نشده بيشتر بخاطر سياست هاي تيك تو هست و نه پول پرستي راكستار

 • Gamer 207 گفت:

  حیف که این شاهکار نسخه مخصوص نسل بعدی نداره اونوقت جی تی ای وی داره
  الله اکبر !!!

 • Mr Hill93 گفت:

  سوالی با جواب ساده : راکستار گشاد شده و سود GTA online بهش چسبیده
  راکستار نسل ۷ کجا راکستار نسل ۸ کجا

 • sam گفت:

  بنظر من ردد رو ریسمتر کنن واسه نسل ۹ خیلی عالی میشه
  یه ریمستر سبک هم باشه

 • mbox گفت:

  بابا یه fps boost بدین رو سریز ایکس و اس شصت فریم شه ما راضی هستیم گرافیک وان ایکس همون نسخه نسل نه پی اس فایو بود

 • bloodbrother گفت:

  یه پچ 60 فریم بده واسه نسل 9 بخدا دیگه هیچی نمیخوایم گرافیکش جز 3 تای اول نسله دیگه چی میخواین؟