مایکل پچر: سونی با عدم شرکت در E3 مرتکب یک خطای استراتژیکی بزرگ شد

۲۷ تیر ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۳
Michael Pachter

تا چند سال پیش، سونی همیشه در رویداد E3 حضور داشت. به همین دلیل، اعلامیه آن‌ها مبنی بر اینکه در سال ۲۰۱۹ از این شرکت در این رویداد چشم پوشی می کنند، بسیار تعجب آور بود. در همین حال، E3 2020 به دلیل کرونا لغو شد، اما حتی قبل از خبر لغو آن نیز سونی تأیید کرده بود که در این رویداد شرکت نخواهد کرد و در نهایت، E3 2021 سومین سال متوالی بود که سونی در E3 شرکت نکرد.

عقاید مختلفی در مورد اینکه آیا تصمیم سونی مبنی بر خارج کردن رویداد E3 از استراتژی خود سنجیده شده است یا خیر، وجود دارند. اما شخصی که کاملاً با این تصمیم مخالف است، مایکل پچر (Michael Pachter)، تحلیلگر صنعت بازی‌های ویدیویی، است.

طی قسمت اخیر Pachter Factor در SIFTD Games، این تحلیلگر صریحاً در مورد افکار خود در این مورد صحبت کرد و گفت که سونی “با کنار گذاشتن E3” یک خطای بزرگ استراتژیک انجام می‌دهد و پولی که در نتیجه‌ی آن پس انداز می‌کند، ارزش چیزی که در قبال این کار از دست می‌دهند را ندارد. پچر در این باره گفت:

من فکر می‌کنم سونی مسیر اشتباهی را در پیش گرفته است. از نظر من آن‌ها با کنار گذاشتن E3 مرتکب یک اشتباه استراتژیک بزرگ شدند. این کار اشتباه است و امیدوارم که آن‌ها به این موضوع پی ببرند و سال آینده به E3 بازگردند.

انگار یک نفر آن‌ها را متقاعد کرد که با عدم شرکت در رویداد E3 بیست میلیون دلار پس انداز می‌کنند. درست است که عدم حضور در E3 امسال احتمالا یک تصمیم محتاطانه بود، اما آنها از شرکت در رویداد قبلی نیز صرف نظر کردند و من فکر می‌کنم این یک حرکت بد و یک استراتژی واقعا گنگ است؛ زیرا نمی توانید این مقدار جمعیت و رسانه را با ۲۰ میلیون دلار خریداری کنید.

داشتن یک رویداد و متمرکز کردن همه‌ی طرفداران خود بر روی آن رویداد، ارزش بسیار بالایی دارد و هر کسی به مدیریت خود توصیه کند که صرف نظر کردن از E3، یک حرکت صرفه جویانه و هوشمندانه است، اشتباه می‌کند و یک نادان است.

عقیده‌ی من این است که سونی با عدم شرکت در رویداد بزرگترین بازنده‌ی E3 هست و خواهد بود. آن‌ها واقعاً باید بیدار شوند و تشخیص دهند که E3 فرصتی برای نمایش بازی‌ها و سخت افزارهای فوق‌العاده‌ی خود به دنیا است، آن هم وقتی که تمام مردم دنیا در حال توجه به این رویداد هستند. امیدوارم و آرزو می‌کنم که آنها در سال ۲۰۲۲ بازگردند.

البته این اولین باری نیست که مایکل پچر به تصمیم سونی برای عدم شرکت در E3 اعتراض می‌کند، در سال ۲۰۱۹، هنگامی که سونی برای اولین بار از E3 خارج شد، پچر این تصمیم آن‌ها را “احمقانه” خواند.

نظر شما در این باره چیست؟ آیا استراتژی سونی برای عدم شرکت در E3 برای سه سال متوالی، نتیجه‌ی مناسبی خواهد داشت؟ نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

78
34
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید