بازی Mass Effect: Legendary Edition بهترین عرضه‌ی تاریخ استودیوی بایوویر در فروشگاه استیم را رقم زد

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۱

طبق آمار منتشر شده، بازی Mass Effect: Legendary Edition موفق شد تا بهترین رکورد پرفروش‌ترین بازی استودیوی بایوویر (BioWare) در فروشگاه استیم در زمان عرضه را بشکند. همچنین، این بازی پس از عنوان Apex Legends موفق شد تا از این نظر به دومین بازی شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) در این فروشگاه تبدیل شود.

در واقع، اگر نگاهی به نظرات بازی‌بازان و طرفداران مجموعه‌ی Mass Effect در سال‌های اخیر و الاخصوص پس از عرضه‌ی نسخه‌ی Andromeda بیندازیم، به خوبی می‌توانیم عطش آن‌ها برای تجربه‌ی دوباره‌ی سه‌گانه‌ی اصلی بازی را درک کنیم؛ اتفاقی که به‌نظر می‌رسد در بهترین زمان ممکن و با یک مجموعه‌ی ریمستر شده رخ داد تا استودیوی بایوویر از منجلابی که توسط بازی Anthem در آن گرفتار شده بود، نجات پیدا کند. به هر ترتیب، اکنون بازی Mass Effect: Legendary Edition عرضه شده است و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، با ارائه‌ی تجربه‌ای ارزشمند و به‌روز از این سه‌گانه‌ی شاهکار، توانست تا در کنار نظر و نمرات مثبت منتقدین، به صدر فهرست پرفروش‌ترین عناوین هفته‌ی فروشگاه استیم و حتی جدول فروش بازی در بریتانیا دست پیدا کند.

در حقیقت، با آماری که از عملکرد این بازی در فروشگاه استیم منتشر شد، مطلع شدیم که Mass Effect: Legendary Edition در زمان عرضه‌ی خود به رکورد ۵۹۶۵۰ بازیکن همزمان دست پیدا کرده است. همچنین، شایان ذکر است که حتی با درنظر گرفتن عرضه نشدن عناوین شرکت الکترونیک آرتز در زمان انتشار بر روی فروشگاه استیم، باز هم از این نظر این بازی همچنان به موفق‌ترین عنوان ساخته شده توسط استودیوی بایوویر تبدیل شده است.

از طرفی دیگر، با یک حساب سرانگشتی می‌توان دریافت که Mass Effect: Legendary Edition علاوه بر رکورد شکنی فوق، توانسته تا پس از عنوان Apex Legends که در زمان عرضه تعداد ۳۳۰۸۷۹ بازی‌باز داشت، به دومین بازی برتر شرکت الکترونیک آرتز از این نظر تبدیل شود.

بازی Mass Effect: Legendary Edition، هم‌اکنون در دسترس پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد. لازم به ذکر است که نسخه‌های اجرایی این بازی بر روی کنسول‌های نسل نهمی، در واقع با استفاده از قابلیت Backward اجرا شده و تنها قفل نرخ فریم آن‌ها توسط یک به‌روزرسان برداشته شده است. همچنین، مدیر پروژه‌ی ساخت این بازی یعنی آقای مک والترز (Mac Walters) اخیراً اعلام کرد که به زوی بازی Mass Effect 3 احتمالاً از این مجموعه میزبان بخش چند نفره خواهد بود.

15
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید