قیمت کنترلر‌های جدید پلی‌استیشن ۵ مشخص شد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۰

اواخر هفته‌ی گذشته بود که پلی‌استیشن به صورت رسمی از دو رنگ تازه‌ی کنترلر دوال‌سنس خود رونمایی کرد. معرفی این دو رنگ جدید، برای برخی از دارندگان کنسول پلی‌استیشن ۵ (و عده‌ای از طرفداران آن) که منتظر رنگ‌های بیشتری برای کنترلر محبوب این کنسول بودند، با هیجان زیادی همراه بود. حال با فراهم شدن امکان پیش خرید این دوال‌سنس‌های خوش‌رنگ، مشخص شده است که بنا بر دلایلی، قیمت این دو رنگ جدید با هم یکسان نیست.

همین‌طور است. کنترلرهای دوال‌سنس Cosmic Red و Midnight Black که قرار است ماه آینده روانه‌ی بازار شوند، به دلایل نامشخصی از قیمت‌های متفاوت برخوردارند. کنترلر Midnight Black که همان‌طور که از نامش هم پیداست، با سایه‌ی مشکی-خاکستری پوشیده شده، ارزش ۷۰ دلاری خواهد داشت. این قیمت، در واقع همان قیمت کنترلر دوال‌سنس اسناندارد است که از زمان عرضه‌ی کنسول پلی‌استیشن ۵، همراه آن بود.

در مقابل اما کنترلر دوال‌سنس Cosmic Red، با تفاوت ۵ دلاری و با قیمت ۷۵ دلار به بازار عرضه می‌شود. اما خب، دلیل اصلی این تفاوت قیمت چیست؟ آیا کنترلر Midnight Black، کمبودی را نسبت به کنترلر Cosmic Red دارد؟ پاسخ این است: خیر. این دو کنترلر در باطن کاملا مشابه یکدیگر هستند. در واقع، دلیل اصلی این تفاوت قیمت، روشی است که سونی سال‌ها به استفاده از آن پرداخته است.

اگر متوجه شده باشید، در گذشته هم سونی چنین رفتاری را در شرایط مشابه داشته است. در نسل هشتم و دوره‌ی پلی‌استیشن ۴ هم خریداران برای تهیه‌ی کنترلرهایی که Premium خوانده شده و به نوعی خاص به حساب می‌آمدند، مجبور به پرداخت هزینه اضافی ۵ دلاری بودند.

کنترلر های جدید پلی‌استیشن ۵ همزمان با عنوان Ratchet & Clanck: Rift Apart و از تاریخ ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ (۱۱ ژوئن ۲۰۲۱)، در دسترس کاربران قرار می‌گیرند. نظر شما در رابطه با این دو کنترلر چیست؟ آیا با توجه ظاهر زیبای کنترلر Cosmic Red، حاضر به پرداخت هزینه‌ی بیشتر برای تهیه‌ی آن هستید؟

22
8
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید