سونی برای کراس‌پلی Fortnite از اپیک گیمز درخواست غرامت کرده است

۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶

اخیرا آقای تیم سوئینی (Tim Sweeney)، مدیر عامل شرکت اپیک گیمز (Epic Games) تأیید کرد که شرکت سونی در ازای فعال کردن ویژگی کراس‌پلی در بازی Fortnite، تقاضای پرداخت غرامت کرده است.

بازی‌بازان زیادی در سراسر دنیا در حال استفاده از پلتفرم‌های مختلف بازی هستند و به همین دلیل ممکن است در بسیاری از عناوین آنلاین موفق به تجربه‌ی یک بازی با کاربران پلتفرم‌های دیگر نشوند. از همین رو قابلیت کراس‌پلی معرفی شده است تا بازی‌بازان در برخی عناوین آنلاین بتوانند با دوستان خود که پلتفرم متفاوتی دارند، به لذت بردن از یک تجربه‌ی مشترک بپردازند. تاکنون برخی از عناوین آنلاین به مانند Rocket League و Fortnite از قابلیت کراس‌پلی پشتیبانی کرده‌اند و به نظر می‌رسد که فعال شدن این قابلیت به سادگی رخ می‌دهد اما اخیرا تیم سوئینی اعلام کرد که شرکت سونی مجموعه‌ی اپیک گیمز را به خاطر فعال کردن قابلیت کراس‌پلی مجبور به پرداخت غرامت کرده است.

قابلیت کراس‌پلی از مدت‌ها قبل توسط شرکت مایکروسافت تبلیغ می‌شد و با دعوت از شرکت نینتندو برای پیوستن به این طرح گسترش یافت. این طرح با هدف اتصال بازی‌بازان پلتفرم‌های ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی شناخته می‌شد و چندی بعد نیز شرکت سونی به صورت محدود به فعال کردن قابلیت کراس‌پلی با پلتفرم رایانه‌های شخصی پرداخت. با این حال در آن زمان شرکت سونی تمایلی به فعال کردن این قابلیت با سایر پلتفرم‌ها را نداشت. در نهایت پس از انجام موفقیت‌آمیز تست بتای کراس‌پلی چند عنوان که بازی Fortnite نیز شامل آن‌ها می‌شد، شرکت سونی اعلام نمود که سیاست حود را تغییر داده و با هر توسعه‌دهنده‌ای که قصد پایه‌گذاری قابلیت کراس‌پلی در بازی خود را دارد، همکاری خواهد نمود.

به دنبال تحولات اخیر در دادخواست اپیک گیمز بر علیه شرکت اپل (Apple)، چند سند در مورد سیاست‌های کراس‌پلتفرم شرکت سونی فاش شدند که نشان می‌داد اگر درآمد بخش پلی‌استیشن از قابلیت کراس‌پلی کمتر از ۸۵ درصد تعیین شده باشد، سونی می‌تواند از شرکت اپیک گیمز درخواست غرامت کند. در واقع به گفته‌ی تیم سوئینی، پلی‌استیشن تنها پلتفرمی است که برای قابلیت کراس‌پلی از شرکت اپیک گیمز درخواست غرامت می‌کند.

علاوه بر این، شرکت سونی در سیاست‌های کراس‌پلتفرم خود اعلام کرده که توسعه‌دهندگان قادر نخواهند بود به جابجایی ارزهای مجازی در دامنه‌ی PlayStation بپردازند. همچنین توسعه‌دهندگان ملزم هستند تنظیماتی را در دسترس بازی‌بازان پلی‌استیشن قرار دهند تا در صورت تمایل بتوانند قابلیت کراس‌پلی را به صورت کامل غیر فعال نمایند.

26
8
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید