جدول فروش هفتگی بریتانیا؛ New Pokémon Snap صدرنشین جدید

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۱

بازی New Pokémon Snap توانست در هفته‌ی اول انتشار خود و با ارائه‌ی عملکردی عالی، در صدر جدول پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا قرار بگیرد. این بازی که برای نینتندو سوییچ منتشر شده، بیش از ۴ برابر نسخه‌ی اول این مجموعه در زمان عرضه فروخته است.

نسخه‌ی اول Pokemon برای کنسول N64 منتشر شد که به طور کلی توانست ۱٫۶۴ میلیون نسخه در آن زمان و در بریتانیا بفروشد. با گذشت زمان، Pokémon Snap توانست جایگاه مناسبی را در این کنسول بدست آورد. New Pokémon Snap بر روی نینتندو سوییچ بسیار موفق‌تر از زمان عرضه‌ی نسخه‌ی اول برای N64 عمل کرده است. حتی این آمار نسبت به دیگر بازی‌های این مجموعه قابل توجه به نظر می‌رسد. New Pokémon Snap در هفته‌ی اول انتشار خود توانست بیش از ۲٫۵ برابر نسخه‌ی Pokémon Mystery Dungeon: Rescue Team DX که در مارس ۲۰۲۰ برای نینتندو سوییچ منتشر شده بود، بفروشد. New Pokémon Snap تاکنون پس از بازی‌های Super Mario 3D World + Bowser’s Fury و Monster Hunter Rise، به سومین عرضه‌ی بزرگ یک بازی برای کنسول نینتندو سوییچ در سال ۲۰۲۱ تبدیل شده است.

بازی Returnal، عنوان انحصاری جدید کنسول پلی‌استیشن ۵ که با استقبال بسیار خوبی از سوی منتقدین مواجه شد، در هفته‌ی اول انتشار توانست عملکردی خوبی را ارائه دهد و در رده‌ی دوم جدول فروش هفتگی بریتانیا قرار گرفت. البته فروش هنگام عرضه‌ی این بازی نسبت به دیگر عناوین انحصاری و AAA سونی کمتر بوده است. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند. کنسول پلی‌استیشن ۵ همچنان در ماه‌های اولیه‌ی عرضه‌ی خود قرار دارد و قیمت ۷۰ دلاری بازی‌ها برای برخی از بازی‌بازان زیاد است. هفته‌ی آینده با عرضه‌ی Resident Evil Village، بازی Returnal از نظر فروش وارد رقابت سختی خواهد شد. با عرضه‌ی بیشتر کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، می‌توان افزایش فروش این بازی‌ها را انتظار داشت.

صدرنشین هفته‌ی گذشته یعنی بازی Nier Replicant ver.1.22474487139، با کاهش ۷۸ درصدی فروش هفتگی به رده‌ی ۲۲ سقوط کرد. با فروش ۱۸۰ هزار بازی، شاهد یک هفته‌ی خوب در خرده‌فروشی‌ها بودیم. بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury با افزایش ۱۰ درصدی فروش هفتگی در رده‌ی سوم، بازی Mario Kart 8: Deluxe با افزایش فروش ۶ درصدی در رده‌ی چهارم، نسخه‌ی نینتندو سوییچ Minecraft با افزایش ۷ درصدی فروش هفتگی در رده‌ی هفتم، بازی GTA 5 با افزایش ۲۳ درصدی فروش هفتگی در رده‌ی هشتم، Ring Fit Adventure با افزایش ۶ درصدی فروش هفتگی در رده‌ی نهم و بازی Call of Duty: Black Ops Cold War با افزایش ۲۰ درصدی فروش هفتگی در رده‌ی دهم پرفروش‌ترین عناوین هفتگی بریتانیا قرار گرفتند.

بازی‌ Animal Crossing: New Horizons با کاهش ۷ درصدی فروش هفتگی در رتبه‌ی پنجم و FIFA 21 با کاهش ۲۳ درصدی فروش در رتبه‌ی ششم جای گرفتند. Terminator Resistance Enhanced یکی دیگر از بازی‌های تازه منتشر شده برای پلی‌استیشن ۵ است که توانست در هفته‌ی اول انتشار در رده‌ی ۳۷ قرار بگیرد.

در پایان می‌توانید فهرست ۱۰ بازی پرفروش هفته‌ در بریتانیا (منتهی به ۱ می) را مشاهده کنید. در این جدول تنها فروش فیزیکی محاسبه شده است.

نام بازیرتبه‌ی این هفتهرتبه‌ی هفته‌ی گذشته
New Pokémon Snap۱ورودی تازه
Returnal۲ورودی تازه
Super Mario 3D World + Bowser’s Fury۳۳
Mario Kart 8: Deluxe۴۵
Animal Crossing: New Horizons۵۴
FIFA 21۶۲
Minecraft (Switch)۷۶
Grand Theft Auto 5۸۷
Ring Fit Adventure۹۹
Call of Duty: Black Ops Cold War
۱۰۱۲

 

7
2

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید