گزارش: IO Interactive و ایکس‌باکس بر روی یک بازی شبیه به Diablo کار می‌کنند

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۰:۴۳

چند سالی می‌شود که استودیوی آیو اینتراکتیو (IO Interactive)، خالق سری Hitman، به صورت مستقل فعالیت دارد و در ماه‌های گذشته نیز تیم‌های زیرمجموعه خود را گسترش داده است. ما می‌دانیم که در حال حاضر آن‌ها بر روی بازی James Bond کار می‌کنند، اما اگر اخبار را دنبال کرده باشید، حتماََ متوجه شده‌اید که آن‌ها در شهر بارسلونا نیز تیم دیگری با تمرکز بر روی یک پروژه متفاوت تشکیل داده‌اند.

با توجه به گزارش‌های منتشر شده، تیم بارسلونای آیو اینتراکتیو  با همکاری ایکس‌‌باکس بر روی یک بازی فانتزی کار می‌کنند، اما نکته قابل توجه این است که با توجه به جزئیات منتشر شده از سوی چندین منبع داخلی، این بازی به نوعی شباهت‌های زیادی با Diablo دارد با این تفاوت که زاویه دوربین سوم شخص است. جف گراب (Jeff Grubb) در صحبت‌های اخیر خود به این نکته اشاره کرده است که بازی فانتزی آیو اینتراکتیو در حقیقت شباهت‌های زیادی به سری Diablo دارد، اگرچه زاویه دوربین سوم شخص بوده و البته محور اصلی آن اژدهایان هستند.

جالب است بدانید مدت‌ها پیش تیم آیو اینتراکتیو بر روی پروژه‌ای در ژانر MMO فانتزی با اسم رمزی رکس دامِنس (Rex Dominus) کار می‌کردند که به دلیل توسعه Hitman، مراحل ساخت آن ادامه نیافت. ممکن است پروژه جدید آن‌ها که با همکاری ایکس‌باکس در دست ساخت قرار دارد، همان پروژه قدیمیشان باشد. گزارش‌های قدیمی‌تر نشان می‌دهند که دلیل اصلی کنار گذاشتن آن پروژه، جاه‌طلبانه بودن آن است که در آن زمان برای استودیوی آیو اینتراکتیو ممکن نبود.

از طرفی مدتی پیش در وبسایت رسمی این استودیو یک آگهی شغلی برای پروژه‌ای رونمایی نشده منتشر شد. در بخش توضیحات بیانیه زیر به اشتراک گذاشته شده بود:

نیازمند به یک تهیه‌کننده ارشد با تجربه کار بر روی ۲ بازی چندنفره AAA.

اگر یک جمع‌بندی از صحبت‌های منابع مختلف، آگهی شغلی و اطلاعات منتشر شده از پروژه نیمه‌کاره آیو اینتراکتیو داشته باشیم، به نظر می‌رسد اطلاعات مختلف از یکدیگر پشتیبانی می‌کنند.

26
11
برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید