اجرای S.T.A.L.K.E.R. 2 روی کنسول‌های نسل هشتم غیرممکن بوده است

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۴

به طور معمول در دو سال اولیه‌ی کنسول‌های نسل جدید، اغلب بازی‌ها به صورت بین نسلی منتشر می‌شوند. اما در این میان، بازی‌هایی وجود دارند که تنها برای نسل جدید عرضه می‌شوند و S.T.A.L.K.E.R. 2 نیز یکی از این عناوین به شمار می‌رود. به گفته‌ی توسعه‌دهندگان، اجرای این بازی بر روی کنسول‌های نسل هشتم غیرممکن بوده است.

به گفته‌ی سازندگان عنوان S.T.A.L.K.E.R. 2 در استودیوی جی‌اس‌سی گیم‌ورلد (GSC GameWorld)، ساخت این بازی برای کنسول‌های نسل جدید ضروری بوده است. زاخار بوچاروف (Zakhar Bocharov)، مدیر روابط عمومی جی‌اس‌سی گیم‌ورلد، در مصاحبه‌ی اخیر خود در خصوص دلیل عدم عرضه‌ی این بازی روی کنسول‌های نسل هشتم صحبت کرد. وی اشاره کرد که S.T.A.L.K.E.R. 2 یک اثر کاملاً نسل بعدی محسوب می‌شود و امکان اجرای آن روی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ غیرممکن است.

آقای بوچاروف بار دیگر تاکید کرد که بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 در ایکس‌باکس سری ایکس بر روی رزولوشن ۴K اجرا می‌شود و هر دو نسخه‌ی سری ایکس و سری اس از قابلیت HDR پشتیبانی می‌کنند. پیش‌تر نیز تایید شده بود که این بازی از قابلیت رهگیری پرتو (Ray Tracing) و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه بر روی ایکس‌باکس سری ایکس پشتیبانی می‌کند. بوچاروف همچنین اشاره کرده است که تیم توسعه‌دهنده فعلا برنامه‌ای برای انتشار بازی روی کنسول پلی‌استیشن ۵ ندارد.

بازی شوتر اول شخص و جهان باز S.T.A.L.K.E.R. 2 در تاریخی نامشخص روی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس و همچنین پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

31
8
برچسب‌ها: ،

مطالب جنجالی

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید