شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک از کار افتاده است[به‌روزرسانی شد]

۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۴:۱۲

از ساعاتی پیش شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک (Playstation Network) با نواقصی روبه‌رو شده است که سرویس‌های این شبکه را مختل کرده‌اند. علی‌رغم اینکه سونی (Sony) این موضوع را تایید کرده، اما هنوز هیچ اطلاعاتی را از میزان گستردگی این ایرادات در اختیار کاربران قرار نداده است.

شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک در حال حاضر با نواقص فنی مواجه شده و کاملا از کار افتاده است. ظاهرا این ایرادات فنی، از حوالی ساعت ۱:۳۰ بامداد چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ آغاز شده‌اند. هنوز مشخص نیست که سرویس‌های شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک تا چه زمانی خارج از دسترس و غیرفعال خواهند بود و یا اینکه چه تعداد از کابران این سرویس از ایرادات مذکور رنج می‌کشند. هرچند، آنچه که در حال حاضر پیداست این است که فعلا بخش بزرگی از سرویس‌های این شبکه در دسترس نیست.

این‌طور که در وب‌سایت پلی‌استیشن نتورک نوشته شده است، تمام فعالیت‌هایی که از طریق شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک صورت می‌پذیرفته‌اند، هم اکنون از دسترس خارج هستند؛ این یعنی شما فعلا قادر به مدیریت حساب، آنلاین بازی کردن و یا استفاده از قابلیت‌های اجتماعی این شبکه نخواهید بود. سرویس‌های این شبکه نیز همچون فروشگاه پلی‌استیشن و سرویس Playstation Now هم فعلا غیرفعال هستند. در همین حین، صفحه‌ی رسمی برخی از بازی‌ها (همچون Fortnite) هم به این موضوع واکنش نشان داده و تایید کرده‌اند که ممکن است عده‌ای از بازی‌بازان در هنگام تجربه‌ی بازی‌ها بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن با مشکلاتی روبه‌رو باشند.

معمولا برطرف کردن این دست از مشکلاتی خیلی طول نمی‌کشد و سونی برای رفع مشکلات سریعا دست به کار می‌شود.

این اواخر دوران سختی برای کاربران شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک بوده است. مدتی پیش بود که سونی تصمیم خود را برای تعطیلی فروشگاه‌های پلی‌استیشن ۳، PSP و PS Vita اعلام کرد، اما خیلی سریع و پس از دریافت بازخوردهای منفی از سوی کاربران،  پا پس کشید و عملی کردن این تصمیم خود را به زمان دیگری موکول کرد.

امیدواریم سونی خیلی سریع این ایرادات به وجود آمده را برطرف کند تا شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک بر روی همه‌ی کنسول‌های این شرکت به روال عادی خود بازگردد. اگر در همین حین خبر تازه‌ای به دست‌مان رسید، حتما شما را از آن مطلع خواهیم کرد.


به‌روزرسانی: از همان ساعات اول و پس از دریافت اولین گزارش‌ها مبنی‌بر وجود برخی مشکلات در شبکه‌ی پلی‌استیشن نتورک، سونی برای برای رفع مشکلات دست به کار شد و حدودا سه ساعت بعد، این شبکه به وضعیت عادی خود بازگشت. حالا دیگر هیچ مشکلی در سرورهای این شبکه دیده نمی‌شود.

25
3

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید