شایعه: ایکس باکس وظیفه‌ی نشر یک بازی AAA ترد پارتی برجسته را بر عهده گرفته است

۲۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۳
Xbox - ایکس‌باکس

شایعه‌های پیرامون ایکس باکس حاکی از آن هستند که شرکت مایکروسافت قرار است تا در سال جاری و یا سال آینده‌ی میلادی، یک بازی AAA ترد پارتی برجسته که داستان آن در “جهانی موازی و جاه‌طلبانه” روایت می‌شود را منتشر کند. همچنین، این شرکت با سه استودیوی بزرگ بازی‌سازی ترد پارتی دیگر نیز قرارداد ساخت بازی امضا کرده است.

به جرات می‌توان ایکس باکس و دوازده استودیوی زیر مجموعه‌ی آن در نسل نهم را که هم‌اکنون با اضافه ‌شدن استودیوهای بتسدا، نینجا تئوری به تعداد آن‌ها نیز افزوده شده است را باید یکی از بازیگران پر نقش آینده‌ی صنعت گیم قلمداد کرد و نگاه‌ها نیز نسبت به این آینده‌ی ایکس باکس از نظر محتوا مثبت و روشن است. البته علاوه بر استودیوهای زیر مجموعه‌ی مایکروسافت، در این بین طبیعتاً استودیوهای ثالثی وجود دارند که همانند گذشته با عقد قراردادها به ساخت و عرضه‌ی عناوین اختصاصی برای پلتفرم‌های مختلف از جمله ایکس باکس خواهند پرداخت.

از همین رو، اخیراً مقاله‌ای توسط جز کوردن (Jez Corden) در وب سایت ویندوز سنترال منتشر شد که حاوی نکاتی در مورد یکی از عناوین ترد پارتی آینده‌ی ایکس باکس بود. در واقع، وی چنین اشاره کرد که برند ایکس باکس از شرکت مایکروسافت، قرار است تا یک بازی AAA بزرگ از یک استودیوی ثالث یا ترد پارتی را در سال جاری و یا سال آینده منتشر کند. همچنین، او اظهار داشت که این بازی در جهانی متصل و موازی روایت می‌شود و وی آن را بلند پروازانه قلمداد کرد.

علاوه بر این وی افزود که جز پروژه‌ی AAA مذکور، سه استودیوی بزرگ دیگر نیز قراردادهای همکاری با ایکس باکس امضا کرده‌اند. همچنین، این شرکت‌ها هم‌اکنون در حال ارائه‌ی نمونه‌های اولیه از ایده‌ها و بازی‌های خود به ایکس باکس هستند. از طرفی دیگر، این منبع اشاره‌ی جالبی به جمله‌ی “هیچ‌کدام یک از استودیوهای مذکور کوجیما پروداکشنز نیست” داشته و با اشاره‌ به این نکته، باعث شد تا حدود زیادی شایعه‌ی همکاری کوجیما و ایکس باکس قوت پیدا کند.

متاسفانه، “دنیای موازی و بلند پروازانه” به هیچ عنوان نمی‌تواند ما را به سر نخی که انتهای آن نام یک بازی است برساند. اما همانند همیشه، بازی‌بازان در شبکه‌های مجازی توضیحات بسیار مفصلی در مورد احتمالات مختلف ارائه دادند که از بین آن‌ها می‌توان به بازی Alan Wake 2 اشاره نمود. البته، همان‌طور که اشاره شد، با وجود این‌که صحبت‌ها، مقاله‌ها و اخبار جز کوردن همواره از اهمیت بالایی برخوردار هستند، اما تاکنون هیچ اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه‌ی AAA و دیگر استودیوها در دسترس نیست و همچنان باید منتظر شنیدن اخبار رسمی در این باره باشیم.

35
9
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید