Dying Light 2 از یک حالت اجرای اختیاری برخوردار خواهد بود

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۸

در مصاحبه‌ای که اخیرا با توسعه‌دهنده‌ی بازی Dying Light 2 انجام شد، استودیو تک‌لند (Techland) به ارائه‌ی جزئیاتی از مراحل توسعه‌ی این عنوان پرداخت و به وجود یک حالت اجرا (Performance Mode) برای پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس اشاره کرد.

پس از مدت‌ها سکوت درباره‌ی توسعه‌ی عنوان Dying Light 2 و نگرانی طرفداران از به مشکل برخوردن پروژه‌ی ساخت این بازی، در نهایت استودیو تک‌لند جزئیات تازه‌ای را درباره‌ی توسعه‌ی این بازی، در اختیار کاربران قرار داد و نگرانی‌های آن‌ها را برطرف کرد. در مصاحبه‌ای که اخیرا انجام شد، این استودیوی لهستانی به بیان جزئیاتی از مراحل ساخت بازی همچون نحوه‌ی اجرای بازی و عملکرد جهان باز آن پرداخت.

با تایید استودیو تک‌لند، عنوان Dying Light 2 تنها برای کنسول‌های نسل نهمی عرضه نخواهد شد و این بازی بر روی پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان هم در دسترس قرار خواهد گرفت. به این موضوع میتوان هم به عنوان یک عیب، و هم به عنوان یک مزیت نگاه کرد. از یک سو، این کار استودیو تک‌لند، باعث می‌شود افراد بیشتری از تجربه‌ی این بازی لذت ببرند. اما از سوی دیگر، اگر تک‌لند بخواهد Dying Light 2 را بر روی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ هم قابل بازی کند، نمی‌تواند از تکنولوژی نسل نهم بیش‌ترین بهره را ببرد. به همین دلیل، تک‌لند یک حالت اجرا را برای کنسول‌های نسل جدید در نظر گرفته است.

در طول این مصاحبه که توسط WCCFTech صورت گرفت، در رابطه با حالت اجرای مخصوص ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۵، که در صنعت بازی‌سازی روز باب شده است، سوال شد. توماس سالکوفسکی (Tomasz Szalkowski) در پاسخ به این سوال اظهار داشت که بازی یک حالت کیفیت (Quality Mode) و یک حالت اجرا خواهد داشت. حالت کیفیت، شامل مواردی همچون رهگیری پرتو می‌شود. در حالی که حالت اجرا، نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و وضوح ۴K را هدف خود قرار می‌دهد. آقای سالکوفسکی از پخش اطلاعات بیشتری در این زمینه خودداری کرد.

همه‌چیز در مصاحبه‌ی با WCCFTech، وضعیت Dying Light 2 و برنامه‌هایی که تک‌لند در نظر گرفته است را مطلوب جلوه می‌دهد. اگرچه، معلوم نیست که این موضوع گزارش‌های مبنی بر شرایط نامناسب این استودیو را تکذیب می‌کند، یا موجب تایید آن‌ها می‌شود!

به نظر می‌رسد تک‌لند قادر به عمل به تمام وعده‌های خود برای Dying Light 2 نباشد. پس از شایعه‌ی توسعه‌ی بازی در خانه، ماه‌ها سکوت و چندین مرتبه تاخیر، این نگرانی در برخی ایجاد شده که تک‌لند، انجام چیزی بیش از توان خود را قول داده است و آخرین پروژه‌ی این استودیو، یا تبدیل به افتضاحی بزرگ می‌شود و یا هرگز به پایان نمی‌رسد. اگرچه، مصاحبه‌ی موردبحث فعلا باعث کاهش نگرانی‌های برخی در رابطه با بازی شده است. بیش از ۱۸ میلیون بازی‌باز از Dying Light اصلی لذت برده‌اند، در نتیجه بسیاری هم به تجربه‌ی عنوان Dying Light 2 که به همان خوبی است، امیدوار هستند.

طبق برنامه‌ریزی‌ها، Dying Light 2 در سال ۲۰۲۱، برای رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس عرضه خواهد شد.

 

8
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید