گزارش: مایکروسافت پیشنهاد ۱۰ میلیارد دلاری برای تصاحب Discord ارائه کرد

۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۷
Discord

گزارش‌های اخیر حاکی از آن هستند که شرکت مایکروسافت و چند شرکت دیگر در حال مذاکره برای تصاحب سرویس Discord با رقم پایه قابل توجه ۱۰ میلیارد دلار هستند.

همچنین، لازم به ذکر است که ارزش‌گذاری‌های اخیر قیمت سرویس Discord را معادل ۷ میلیارد دلار تخمین زده بودند و این ابرشرکت امریکایی قصد دارد تا با پرداخت حدود ۳ تا ۶ میلیارد دلار بالاتر از رقم تخمین زده شده این سرویس را تصاحب کند. از طرفی دیگر جالب است بدانید که مایکروسافت در یکی از بزرگترین اتفاقات دهه‌ی اخیر در صنعت بازی، چند ماه گذشته تنها با پرداخت ۷٫۵ میلیارد دلار شرکت زنی‌مکس و زیر مجموعه‌هایی نظیر شرکت بتسدا و استودیوهای پرتعداد و نام آشنایش را خریداری کرده بود.

اما به گفته‌ی منابع مرتبط با بلومبرگ، مذاکره برای خرید سرویس Discord توسط مایکروسافت هم‌اکنون توسط مدیر کل ایکس باکس یعنی آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) در جریان است. همچنین به گفته‌ی منبع VentureBeat، اوایل امروز سرویس Discord اعلام کرد که پس از ابراز تمایل چندین شرکت بزرگ قصد دارد تا سرویس خود را با مبلغ پایه ۱۰ میلیارد دلار به فروش برساند و این قرارداد نیز تاکنون باید بسته شده باشد. از طرفی دیگر، بلومبرگ ادعا می‌کند که بسته شدن این قرارداد قریب الوقوع نیست و ادعاهای Discord در جهت آن بوده که شرکت‌های خریدار را به سمت خود و شاید افزایش قیمت ترغیب کند. لازم به ذکر است که پیش از این شرکت‌های Epic Games و Amazon برای خرید سرویس Discord ابراز تمایل کرده بودند.

علاوه بر این، وال استریت ژورنال اخیراً گزارشی مبنی بر کاربران فعال و درآمد سرویس Discord را منتشر کرد که عددهای ۱۴۰ میلیون کاربر ماهانه و ۱۳۰ میلیون دلار درآمد سالانه را نشان می‌دهند. همان‌طور که قابل استنباط است، این سرویس چندان سودآور نیست و ارزیابی ۷ میلیارد دلاری ارزش آن نیز از نظر برخی از کارشناسان عجیب تلقی می‌شد. در حقیقت، نرم‌افزار Discord برای عموم کاربران رایگان است و تنها افرادی که قصد دریافت ویژگی‌های خاص آن را دارند باید اشتراک ماهانه ۹٫۹۹ دلار Nitro را خریداری کرده و از این طریق به صاحب امتیاز آن سود رسانی کنند.

در نهایت، لازم به ذکر است که تمامی اعداد ذکر شده برای قیمت‌های پیشنهادی تنها گزارش‌هایی هستند که از سوی نشریه‌های مختلف منتشر شده‌اند و تا زمان اعلام رسمی شرکت خریدار سرویس Discord، رقم نهایی قطعی مشخص نخواهد شد. اما در صورت بسته شدن این قرارداد توسط مایکروسافت، می‌توان خلا وجود چنین سرویس و قابلیتی را در پلتفرم‌های بازی این شرکت پوشیده تلقی کرد و شاهد افزوده شدن آن به سیستم عامل‌های کنسول‌های ایکس باکس بود.

30
5
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید