جزئیاتی جدید از به روزرسان تازه‌ی عنوان Minecraft منتشر شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶
بازی Minecraft

یکی از توسعه دهدندگان بازی محبوب Minecraft در کانال یوتیوب (Youtube) خود ویدیویی منتشر کرده که نشان می‌دهد که به روزرسانی جدید این عنوان چگونه این بازی را متحول خواهد کرد و جزئیاتی از این به روزرسان تازه را با مخاطبین به اشتراک گذاشت.

بازی Minecraft از سال ۲۰۱۱ که به صورت رسمی عرضه شد تا به الان تغییرات بسیاری را به خود دیده است و این مورد به خودی خود شگفت انگیز است که این بازی توانسته تا با ارائه‌ی هر به روزرسانی جدید سطح عملکرد کلی و بافت‌های بصری خود را تغییر داده و با هر نسل خود را متعادل نماید. به روزرسانی جدید این عنوان با نام Caves and Cliffs نیز از این قاعده مستثنی نیست و یک یادداشت جدید و ویدیویی کوتاه که اخیرا در یوتیوب منتشر شده است، از ویژگی های نسل جدید جهان این بازی و تغییرات آن می‌گوید که قرار است تا این به روزرسانی با خود به همراه بیاورد.

طبق گفته مدیریت و کارگردان این بازی، اگنس لارسون (Agnes Larsson)، توسعه‌ی به روزرسانی‌هایی مانند Caves and Cliffs حدود یک سال و نیم طول می‌کشد تا آماده شوند که نشان از روند دقیق توسعه‌ی آن‌ها دارد. هنگام برنامه ریزی برای ساخت این به روزرسانی‌ها و آغاز روند توسعه‌ی آن‌ها، تیم توسعه معمولا با یک موضوع کلی شروع می‌کند و همین موضوع را کم کم گسترده می‌کند تا در نهایت به یک برنامه‌ی کلی برای توسعه‌ی این به روزرسان دست یابد.

علاوه بر تمام این‌ها، لازم است که تیم توسعه همچنین سبک‌های مختلف بازی‌بازان را شناسایی کند تا بتواند که روش‌هایی بهتر و پاداش‌هایی کاربردی‌تر برای انجام هر ماموریت در این بازی به آن‌ها اهدا نماید که به خودی خود روندی طولانی است و دقت و حوصله‌ی زیادی را می‌طلبد.

در ادامه‌ی این ویدیوی منتشر شده در یوتیوب، هنریک نایبرگ (Henrik Kniberg)، طراح ارشد گیم‌پلی این عنوان اظهار داشت که هدف از افزودن ویژگی‌های جدید ایجاد چیزی است که خود تیم توسعه دهنده نیز نتواند از بازی کردن آن دست بکشد! اینطور که معلوم است این تیم قصد دارد تا این به روزرسانی را به حد اعلای خود برساند و همگان را راضی نگه دارد. به نظر می‌رسد که این روش در توسعه‌ی به روزرسانی Nether، که در سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شد و به شدت نیز مورد تحسین منتقدین و بازی‌بازان قرار گرفت، به خوبی کار کرده و جواب داده است. به همین دلیل از آنجایی که هیجان و هایپ بالایی از طرف بازی‌بازان برای به روزرسانی Caves and Cliffs وجود دارد، احتمالا توسعه دهندگان دوباره از همین متد موفقیت آمیز قبلی استفاده نمایند تا انتظارات بازی‌بازان را برآورده نمایند.

بر اساس صحبت‌های توسعه دهندگان، این به روزرسانی قرار است تا در زمینه‌ی کوه‌ها و صخره‌ها تغییراتی ایجاد نماید. از این تغییرات می‌توان به رشته کوه‌های جدید و گسترده با ارتفاع‌های بسیار بلند و هیجان انگیز، تله کابین‌های جالب و رنگارنگ و بزهای کوهی اشاره کرد که قرار است با این به روزرسان به بازی افزوده شوند. نکته‌ی جالب اینجا بود که خود توسعه دهندگان نیز بسیار با هیجان و شور و شوق در مورد این تغییرات جدید صحبت می‌کردند. این تغییرات به خودی خود باعث جذب و ایجاد هایپ در طرفداران می‌شود، اما صحبت‌های جالب توسعه دهندگان و همینطور شور و شوق مضاعف موجود در سخنان آن‌ها بدون شک هایپ بیشتری در بازی‌بازان ایجاد می‌نماید.

در زمینه‌ی تغییرات جدید غارها، نایبرگ می‌گوید که تیم توسعه قصد دارد تا زمین این بازی را به اندازه‌ی جهان واقعی و حتی فراتر از زمین گسترده و سرگرم کننده‌تر کند و همچنین غارهایی گسترده‌تر با پاداش‌هایی ارزشمندتر به این عنوان اضافه نمایند. وی ادامه داد که برای این منظور حتی از غارهای واقعی که در سراسر جهان هست نیز بازدید کرده‌اند و  از آن‌ها در این زمینه الهام گرفته‌اند. تیم توسعه دهنده قبلا با استفاده از برنامه‌ی Minecraft Snapshot در طی ماه گذشته در مورد برخی از عناصر به روزرسانی جدید در زمینه غارهای تازه بحث کردند، اما این ویدیوی جدید در مورد برخی از فرآیندهای فکری روند توسعه‌ی این به روزرسان نیز صحبت کرده است. به عنوان مثال طراح هنری ارشد Minecraft، جاسپر بورسترا (Jasper Boerstra)، توضیح می‌دهد که این قطعات سنگی جدید رنگی قهوه‌ای مانند دارند به طوری که رنگ آن‌ها با سایر بلوک‌های سنگی، شن و ماسه در این عنوان مطابقت دارد. همچنین آن‌ها تصمیم گرفته‌اند که این قطعات سنگی را بر خلاف شکل سنتی قطعات بلوکی معمولی بازی Minecraft، بیشتر شبیه شکل گیاهان درآورند تا حالتی طبیعی‌تر و منطقی‌تر نسبت به گذشته داشته باشند.

سال گذشته، طی یک جلسه‌ی پرسش و پاسخ، تیم توسعه دهنده‌ی این عنوان نشان داد که آن‌ها می‌خواهند محدودیت ارتفاع در جهان Minecraft را افزایش دهند و حال بر طبق این ویدیوی منتشر شده می‌توان گفت که آن‌ها اکنون این کار را انجام داده‌اند چرا که این اتفاق برای ایجاد غارهای وسیع و قله‌های نوک تیز و مرتفع کوه‌ها در بازی لازم است.

به روزرسانی Caves and Cliffs در اواخر سال جاری میلادی منتشر می‌شود و پس از انتشار این جزئیات و ویدیوی منتشر شده در یوتیوب، طرفداران بسیار بیشتر از قبل برای این به روزرسانی تازه هیجان زده شده‌اند.

بازی Minecraft هم اکنون بر روی پلتفرم‌های موبایل، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. همچنین اخیرا اعلام شد که تعداد بازی‌بازان این عنوان از ۱۳۱ میلیون نفر نیز عبور کرد که در نوع خود رکوردی شگفت‌انگیز است.

29
3

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید