توضیحات مدیر پلی‌استیشن در مورد عرضه‌ی بازی‌های فرست پارتی بر روی رایانه‌های شخصی

۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰

اگرچه سونی همیشه تلاش کرده است تا بازی‌های فرست پارتی خود در انحصار پلتفرم‌های پلی‌استیشن نگه دارد، اما همه چیز با انتشار بازی Horizon: Zero Dawn بر روی رایانه‌های شخصی تغییر کرد. حال با معرفی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Days Gone، تایید شده است که عناوین دیگری نیز راهی این پلتفرم محبوب خواهند شد. جیم رایان (Jim Ryan)، مدیر پلی‌استیشن، در مورد این تصمیم توضیحات تازه‌ای را ارائه داده است.

طبق صحبت‌های آقای جیم رایان، با در نظر گرفتن مواردی مانند عوامل اقتصادی مربوط به توسعه‌ی بازی‌ها، ارائه‌ی عناوین به مخاطبین بیشتر و عرضه‌ی آسان بازی‌های کنسولی به افرادی که دارای دستگاه‌هایی به غیر از کنسول‌ها هستند، انتشار بازی‌های پلی‌استیشن برای رایانه‌های شخصی تصمیم پیچیده‌ای نبود.

مدیر پلی‌استیشن در طی مصاحبه‌ای با مجله‌ی GQ اعلام کرد:

فکر می‌کنم برخی چیز‌ها تغییر کرده‌اند. ما حالا در اوایل سال ۲۰۲۱ قرار داریم و استودیو‌های ما و بازی‌هایشان در بهترین شرایط ممکن هستند. مخصوصاً از نیمه‌ی دوم دوره‌ی پلی‌استیشن ۴ استودیو‌های ما بازی‌های عالی و فوق العاده‌ای را ساختند. این فرصت وجود دارد تا این عناوین را به مخاطبان بیشتری ارائه دهیم و عوامل اقتصادی توسعه‌ی بازی‌ها که همیشه موضوع ساده‌ای نیستند را نیز در نظر بگیریم. با ارتقای اهمیت یک IP، هزینه‌ی تولید بازی‌ها در هر دوره افزایش پیدا می‌کند. همچنین ارائه‌ی بازی‌ها به افرادی که صاحب کنسول نیستند نیز نسبت به قبل ساده‌تر شده است.

به غیر از Days Gone که تایید شده و قرار است در بهار راهی رایانه‌های شخصی شود، در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد عناوین فرست پارتی در نظر گرفته شده برای این پلتفرم در اختیار نداریم. با این حال، شاید جالب باشد بدانید که توسعه دهندگان God of War و Dreams در گذشته نسبت به انتشار عناوین خود بر روی رایانه‌های شخصی ابراز علاقه کرده‌اند.

نظر شما چیست؟ کدام یک از عناوین فرست پارتی پلی‌استیشن در دسترس بازی‌بازان رایانه‌های شخصی قرار خواهند گرفت؟

37
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید