رجی فیس امه: برنامه‌های E3 2021 چندان متقاعد کننده نیستند

29 بهمن 1399 - 01:00

طبق گزارش‌های منتشر شده، اتحادیه‌ی نرم افزار سرگرمی (Entertainment Software Association یا به اختصار ESA) قصد دارد تا امسال رویداد E3 2021 را به صورت دیجیتالی برگزار کند. حال آقای رجی فیس امه (Reggie Fils-Aimé)، مدیرعامل سابق شعبه‌ی آمریکایی نینتندو، در طی مصاحبه‌ای با Gamertag Radio در مورد رویداد بزرگ امسال صحبت کرده است.

همان طور که اطلاع دارید، لغو شدن E3 2020 سبب شد تا ناشران صنعت بازی‌های ویدئویی مجبور شوند عناوین خود را در رویداد‌های دیجیتالی اختصاصی معرفی کنند. علاوه بر این، در نبود E3، رسانه‌های مختلفی تصمیم گرفتند تا برگزاری رویداد‌های دیجیتالی خود، جای خالی این رویداد بزرگ را پر کرده و به توسعه دهندگان کمک کنند تا بازی‌‌های خود را به طرفداران نشان دهند.

در اوایل ماه فوریه، وب‌سایت VGC گزارش داد که ESA در حال برنامه ریزی برای برگزاری یک رویداد E3 دیجیتالی در تابستان امسال است، اما هنوز به پشتیبانی شرکت‌های بزرگ بازی سازی نیاز دارد. طبق مدارک ارسال شده برای ناشران بازی‌های ویدئویی، رویداد پیشنهادی ESA شامل سه روز، از ۲۵ خرداد (۱۵ ژوئن) تا ۲۷ خرداد (۱۷ ژوئن)، استریم زنده با پوشش کامل می‌شود.

در طی این سه روز، ESA قصد دارد تا تعدادی کنفرانس دو ساعته، یک رویداد برای اهدای جوایز، یک رویداد پیش نمایش و استریم‌های زنده‌ی کوتاه‌تری را از ناشران، influencer‌ها و شرکای رسانه برگزار کند. علاوه بر این، یک هفته پیش از آغاز مراسم، وب‌سایت‌ها و رسانه‌های بازی‌های ویدئویی به انتشار پیش نمایش‌های خود خواهند پرداخت و بازی‌بازان نیز تعدادی نسخه‌ی قابل بازی از عناوین را دریافت خواهند کرد.

حال به عقیده‌ی آقای رجی فیس امه، پیشنهاد آخر ESA، انتشار نسخه‌ی دموی بازی‌ها، مهم‌ترین چیزی است که این سازمان باید انجام دهد. فیس امه می‌گوید که اگر ESA نتواند این کار را به درستی انجام دهد، شخص یا سازمان دیگری آن را انجام خواهد داد و این به رویداد E3 آسیب زیادی را وارد خواهد کرد.

من فکر می‌کنم E3 به عنوان یک رویداد و لحظه‌ای برای به اشتراک گذاشتن و گرامی داشتن محتوای جدید، یک چیز جادویی برای کسب و کار جهانی بازی‌ها است.

اگرچه فیس امه حس می‌کند که حرکت به سمت قالب دیجیتالی مسیر درستی برای E3 است، اما او اعتقاد دارد که فراهم کردن امکان تجربه‌ی بازی‌های بزرگ آینده برای مشتریان، کلید موفقیت این رویداد است.

اگر من تصمیم گیرنده بودم، به شما می‌گویم چطور این کار را انجام می‌دادم. من فکر می‌کنم انجام آن به صورت دیجیتالی کاملاً درست بوده و دلیل آن این است که به طور معمول بیش از ۶۰/۰۰۰ نفر در E3 شرکت می‌کنند و میلیون‌ها نفر دیگر نیز به اخبار و اتفاقات آن علاقه مند هستند. اجرای رویداد به صورت دیجیتالی راه درست ارائه‌ی آن است.

با این وجود، فکر می‌کنم که صاحبان پلتفرم‌های اصلی باید راهی پیدا کنند تا طرفداران و بازی‌بازان آن‌ها بتوانند محتویات را به صورت دیجیتالی تجربه کنند چراکه این موضوع در E3 بسیار مهم است؛ امکان بازی کردن The Last of Us Part 3، دنباله‌ی Breath of the Wild و عنوان بزرگ بعدی استودیو‌های بازی ایکس‌باکس برای اولین بار.

امکان تجربه‌ی بازی‌ها برای اولین بار یک چیز جادویی است و صاحبان پلتفرم باید راهی پیدا کنند تا بتوانند این تجربه را در طی یک رویداد دیجیتالی E3 مانند به طرفداران خود ارائه دهند. فکر می‌کنم این کار بسیار بزرگی خواهد بود.

با این حال، فیس امه چندان از برنامه‌های ESA برای رویداد امسال راضی نیست.

باید بگویم طبق چیزی که مطالعه کردم، خیلی متقاعد کننده به نظر نمی‌رسد.

همان طور که گفتم، چیزی که من مطالعه کردم به سمت این مسیر حرکت نمی‌کند و اگر شما تمام این عناصر مختلف مثل معرفی‌های بزرگ، امکان تجربه‌ی بازی‌ها و زمان بندی مناسب برای این معرفی‌ها را نداشته باشید، من فکر می‌کنم این‌ها کلید اصلی موفقیت E3 در آینده هستند. همچنین اگر ESA این کار را انجام ندهد، دیگر افراد آن را انجام خواهند داد.

شما به دوست خوبم جف کیلی (Geoff Keighley) اشاره کردید. جف سال گذشته با رویداد Summer of Games یک کار خیلی محرک انجام داد. او امسال هم کار مشابهی را انجام خواهد داد. پس اگر ESA نتواند راهی برای ارائه‌ی آن پیدا کند. بقیه آن را پیدا خواهند کرد.

ESA هفته‌ی گذشته در طی بیانیه‌ای اعلام کرد که به زودی جزئیات E3 امسال را به اشتراک خواهد گذاشت.

می‌توانیم تایید کنیم که ما در حال تغییر شکل تجربه‌ی E3 برای سال ۲۰۲۱ هستیم و به زودی اطلاعات بیشتری را در مورد نحوه‌ی کنار هم آوردن جامعه‌ی جهانی بازی‌های ویدئویی به اشتراک خواهیم گذاشت.

ما در حال انجام مذاکرات بسیار خوبی با ناشران، توسعه دهندگان و شرکت‌های مختلف هستیم و به شدت منتظریم تا اطلاعات بیشتری را از مشارکت آن‌ها به اشتراک بگذاریم.

اگرچه هنوز مشخص نیست که کدام ناشران قصد دارند تا در رویداد E3 2021 شرکت کنند، اما همچنان انتظار می‌رود که برخی از شرکت‌ها مثل سال گذشته عمل کرده و رویداد‌های اختصاصی خود را برگزار کنند.

نظر شما چیست؟

Y.RP.morganmeysambMahyarMsmT800
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید