ابزار رسمی ساخت ماد هم‌اکنون برای Cyberpunk 2077 در دسترس است

7 بهمن 1399 - 21:25

استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) اخیراً ابزار رسمی ساخت ماد برای بازی Cyberpunk 2077 را منتشر نمود تا بازی‌بازان علاقه‌مند بتوانند ایده‌های خود را در قالب مادهای مختلف با شکل و شمایلی رسمی‌تر و سازگارتر با بازی پیاده‌سازی کرده و منتشر کنند.

پس از عرضه‌ی پر حرف و حدیث بازی Cyberpunk 2077، اتفاقات بسیار تلخی پیرامون این عنوان و استودیوی سی‌دی پراجکت رد رخ داد که هم‌اکنون کمتر کسی است که از آن‌ها اطلاعی نداشته باشد. اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، این مادسازان بودند که علی‌‌رغم وجود اشکالات فراوان در این بازی، بدون اتلاف وقت به سراغ ساخت مادهای مختلفی از جمله زاویه دید سوم شخص برای این بازی رفتند. اما در این بین، گویا استودیوی سی‌دی پراجکت رد در اقدامی جالب توجه ویژه‌ای به مادهای احتمالی آینده‌ی این عنوان داشته و اخیراً نیز ابزار رسمی ساخت ماد برای این بازی را در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.

همچنین، این شرکت خاطرنشان کرد که این ابزار رسمی به صورت موازی با به‌روزرسان‌های بازی دستخوش تغییر خواهد شد تا بدین ترتیب، این برنامه با نسخه‌های آینده‌ی بازی سازگار  باشد. البته، قطعاً انتشار این ابزار نیز باعث نخواهد شد تا تمامی مادهای آینده‌ی این بازی به صورت کامل و بدون نقص در بازی قابل پیاده‌سازی باشد، اما به هر حال می‌توان امیدوار بود که برخی از مادهای پرتقاضا تا حد ممکن مشکلی در روند کلی بازی ایجاد نکنند.

در پایان باید خاطر نشان کرد که این استودیو اخیراً به‌روزرسان ۱٫۱ را برای Cyberpunk 2077 منتشر نمود که در کنار رفع برخی از ایرادات جزئی، متاسفانه باعث ایجاد شدن ایرادات جدیدی در بازی شده است و امید است تا در آینده و در به‌روزرسان‌های آتی شاهد کاهش مشکلات آن و در کل به ثبات رسیدن عملکرد Cyberpunk 2077 باشیم.

بازی Cyberpunk 2077، هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های نسل هشتم و نهم پلی‌استیشن (فیزیکی) و ایکس باکس در دسترس قرار دارد. همچنین در ادامه می‌توانید نقد و بررسی بازی را از طریق این لینک مطالعه کنید.

-amirhosein-meysambDk-_-ManErfan nakhaee
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید