مدیر عامل شرکت AMD: شروع موفقیت آمیز کنسول‌های نسل نهمی ما را هیجان زده کرده است

۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶

مدیر عامل شرکت AMD یعنی خانم لیزا سو (Lisa Su)، اخیراً طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که تعداد متقاضیان خرید کنسول‌های نسل نهمی از آن‌چه که تصور می‌کردند بسیار بیشتر بوده و همین موضوع باعث هیجان‌زده شدن آن‌ها شده است.

هم‌اکنون مدت زمان کوتاهی از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی شرکت‌های مایکروسافت و سونی با نام‌های پلی‌استیشن ۵ استاندارد، پلی‌استیشن ۵ دیجیتال، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس می‌گذرد. همچنین، به گفته‌ی شرکت‌های مذکور و بسیاری از کارشناسان صنعت بازی‌های ویدیویی، تعداد متقاضیان کنسول‌های بازی نسل نهمی فراتر از حد تصور بوده و موجودی کنسول‌های بازی در اکثریت فروشگاه‌ها در کمترین زمان ممکن به اتمام می‌رسد که این میزان استقبال، تمامی شرکت‌های دخیل در توسعه و ساخت این کنسول‌ها نظیر AMD را به شدت هیجان زده کرده است.

همان‌طور که اشاره شد، خانم لیزا سو، مدیر عامل شرکت AMD در مصاحبه‌ی اخیر خود با نشریه‌ی VentureBeat اظهاراتی در این باره بیان کرد که نشان از موفقیت شرکت‌های دخیل در ساخت کنسول‌های جدید دارد. همچنین، او افزود که میزان تقاضا در صنعت ماشین نیز در مقابل میزان تقاضای کنسول‌های بازی شکست خورده است و این شرکت تصمیم دارد تا تلاش خود را در جهت افزایش تولید قطعات مورد استفاده در کنسول‌های نسل نهمی صرف کند.

ما از استقبال این‌چنینی بازی‌بازان از کنسول‌های نسل نهمی هیجان زده شده‌ایم و شما نیز پیش‌تر مواردی مشابه از میزان بالای تقاضاها را به صورت مستقیم از سوی شرکت‌های مایکروسافت و سونی نیز شنیده بودید. همچنین از نظر من، جایگزینی سخت‌افزارهای جدید با قدیمی‌ها و نوسازی نسل، فروش میلیون کنسول‌های بازی و سازمان‌های حمل و نقلی که شبانه‌روز در حال حرکت به سوی نقاط مختلف جهان هستند، همه و همه به خوبی انجام شده‌اند.

از طرفی دیگر، تا آنجا که من مطلع هستم میزان تقاضای بسیار بیشتری نسبت به آن چیزی که انتظار داشتیم در مورد کنسول‌های نسل نهمی وجود دارد. همچنین، ما سخت در تلاش هستیم تا ظرفیت بیشتری برای تولید قطعات خود ایجاد کنیم تا به نوبه‌ی خود به چرخه‌ی عرضه نیز سرعت بیشتری ببخشیم. باید اضافه کنم که علی‌رغم استراتژی‌های مختلف شرکت‌های سونی و مایکروسافت، از همکاریمان با آن‌ها نیز بسیار خرسندیم و به نظر من این چرخه‌ی همکاری نیز بسیار خوب ارزیابی شده است.

در پایان، باید به این نکته اشاره نمود که علی‌رغم ادعاهای شرکت‌های دخیل در توسعه‌ی کنسول‌های نسل نهم از جمله AMD، همچنان دسترسی به این کنسول‌ها در برخی از نقاط جهان دشوار بوده که این موضوع نیز دائماً به مساله‌ی شیوع ویروس کرونا گره می‌خورد و اجتناب ناپذیر به‌نظر می‌رسد.

10
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید