نتیجه‌ی شکایت نیانتیک از Global++ مشخص شد

28 دی 1399 - 00:55

پس از تقریباً دو سال پیگرد قانونی، استودیوی نیانتیک (Niantic)، توسعه دهنده‌ی بازی محبوب Pokemon GO، بالاخره برنده‌ی پرونده‌ی حقوقی شکایت از Global++، توسعه دهنده‌ی برنامه‌های تقلب، اعلام شد. طبق حکم دادگاه، Global++ باید مبلغ ۵ میلیون دلار را برای جبران ضرر و زیان نیانتیک پرداخت کند.

تقلب در بازی‌های ویدئویی برای مدت زمان زیادی وجود داشته است و عناوین مدرن فعلی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. حال با این‌که تقلب در بازی‌های تک نفره مشکلی را برای بازی‌باز ایجاد نمی‌کند، اما تقلب در بازی‌های چندنفره معمولاً عواقب سنگینی را در پی خواهد داشت. Global++ یکی از استودیو‌هایی است که نرم افزار‌هایی را برای تقلب در عنوان Pokemon GO توسعه می‌داد.

Pokemon GO

استودیوی نیانتیک برای مقابله با این مشکل، در سال ۲۰۱۹ بر مبنای نقض قانون کپی رایت از Global++ شکایت کرد. حال پس از گذشت تقریباً دو سال، Global++ اتهامات وارد شده را پذیرفت و هر دو طرف تصمیم گرفته‌اند تا این پرونده را بسته و مبلغ ۵ میلیون دلار را به خاطر جبران ضرر نیانتیک در نظر بگیرند. طبق اطلاعات منتشر شده، یکی از مدارک ارائه شده به دادگاه نشان می‌دهد که Global++ با نقض قانون کپی رایت، از کدهای بازی Pokemon GO در برنامه‌ی تقلب استفاده کرده‌اند. برنامه‌هایی از کد‌های نیانتیک استفاده کرده‌اند شامل PokeGo++ ،Potter++ و Ingress++ می‌شوند؛ تمام برنامه‌های ذکر شده برای تقلب در عناوین Pokemon GO ،Harry Potter: Wizards Unite و Ingress طراحی شده‌اند.

یکی دیگر از موارد مهم در نظر گرفته شده در این پرونده، به برتری افرادی که از این برنامه‌ها استفاده می‌کردند، مربوط می‌شد، این برنامه‌های با دادن برتری نا عادلانه به برخی از افراد، به تجربه‌ی بازی بقیه‌ی بازی‌بازان لطمه وارد می‌کردند. طبق توضیحات ارائه شده توسط نیانتیک، این برنامه‌ها به جز ضرر هیچ چیز دیگر برای این استودیو و بازی‌بازان عناوین آن‌ها نداشته‌اند. علاوه بر پرداخت مبلغ ۵ میلیون دلاری به نیانتیک، Global++ باید برای همیشه توسعه، تبلیغ و کسب درامد از برنامه‌های تقلب را کنار بگذارد.

meysambDk-_-MandarkhawkNightFury
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید